מדי פעם יש שעונים חדשים שגורמים לגורו לחשוב – איך לא חשבו על זה קודם או איך לא עשו את זה קודם. השעון החדש מבית קסיו בסדרת ה-G-Shock, ה-MR-G -G2000BL × BRUCE LEE. הוא בדיוק כזה. שעון במהדורה מוגבלת שמוקדש למאסטר אומנויות הלחימה, כוכב סרטי האקשן, הבמאי והמפיק ברוס לי המנוח, שהשנה מציינים את שנת ה-80 להיוולדו. בואו ונכיר את היצירה החדשה מבית G-Shock ביחד.

קסיו MR-G G2000BL × BRUCE LEE

השעון החדש מגיע בשילוב צבעים מיוחד של שחור וצהוב, צבעי הטרנינג המפורסם מהסרט האחרון בכיכובו של לי המנוח, ששימשו מאוחר יותר השראה לצבעי הבגדים של אומה ת’ורמן בסרט קיל ביל. שילוב צבעים נוסף בשעון הוא שילוב צבעי האדום-צהוב, צבעי סמל הג’יט קון דו (Jeet Kune Do), פילוסופיית אומנויות הלחימה שנוסדה על ידי ברוס לי, כשהצבעים הללו משמשים לאינדקסים בלוח, ללוגו ה-MR-G ולמחוג השניות של השעון. 

קסיו MR-G G2000BL × BRUCE LEE. מקור - Deployant.
קסיו MR-G G2000BL × BRUCE LEE. מקור – Deployant.

השעון כולו מבטא את הרוח או החשיבה הפילוסופית שמאחורי הג’יט קון דו, כמו גם את הפילוסופיה של מייסדה, ברוס לי. על הלוח חרוט “Using no way as a way, having no limitation as limitation”, ביטוי המבטא את הפוטנציאל הבלתי מוגבל של הג’יט קון דו. הסמל של הג’יט קון דו, עם הביטוי הזה ממש בסינית, חרוט על גב השעון. 

קסיו MR-G G2000BL × BRUCE LEE. מקור - Deployant.
קסיו MR-G G2000BL × BRUCE LEE. מקור – Deployant.
גב השעון. מקור - Deployant.
גב השעון. מקור – Deployant.

עוד על על לוח השעון, בשעה 3, מופיעה החתימה של ברוס לי עם האות הסינית “龍” – דרקון, הכינוי של ברוס לי. אותיות סיניות נוספות מעטרות את הבזל של השעון ומוסיפות למראה הייחודי שלו. 

קסיו MR-G G2000BL × BRUCE LEE. מקור - Deployant.
קסיו MR-G G2000BL × BRUCE LEE. מקור – Deployant.

השעון מתבסס על דגם ה-MRG-G2000, ספינת הדגל של קסיו בסדרת ה-MR-G שלה בקולקציית ה-G-Shock. ה-MRG-G2000BL מגיע עם פונקציית כיוון שעה על בסיס גלי רדיו, אותות GPS ובלוטות’ כדי להבטיח דיוק מקסימלי שמשקף את אזור הזמן בו נמצא עונד השעון. 

המוטו של הג'יט קון דו. מקור - Deployant.
המוטו של הג’יט קון דו. מקור – Deployant.

השעון מגיע בקוטר של 54.7 מ”מ ובמשקל של 152 גרם, כשהוא מצויד במגוון פונקציות מתקדמות, שאופייניות לסדרת שעוני ה-G-Shock כמו זמן עולמי – שעון זמן עולמי המכוון ל-39 ערים ברחבי העולם, כיוונון באמצעות גלי רדיו ואותות GPS, עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים, קישוריות לסמארטפון (מאפשר זמן עולמי ב-300 ערים שונות), לוח שנה מלא אוטומטי, תצוגת זמן של 12/24 שעות, מחוון מצב סוללה, תאורת LED וטעינה סולארית. השעון יכול לפעול 23 חודשים עם פונקציית ה-Power Saving מופעלת, לאחר טעינה מלאה. 

השעון באריזה המיוחדת שלו. מקור - Deployant.
השעון באריזה המיוחדת שלו. מקור – Deployant.
השעון באריזה המיוחדת שלו. מקור - Deployant.
השעון באריזה המיוחדת שלו. מקור – Deployant.

השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות, כשהוא יהיה זמין לרכישה החל מחודש אפריל הקרוב, במחיר של 4,000 דולרים ליחידה. לא ברור אם מישהו ממשפחתו של ברוס לי המנוח שיתפה פעולה עם קסיו במהלך יצירת השעון, אבל אין ספק שמדובר במחווה מבורכת לאחד המאסטרים המפורסמים בעולם של אומנויות הלחימה ואחד מכוכבי סרטי האקשן הגדולים בכל הזמנים. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של קסיו.