אם אתם שואלים את הגורו, נראה כי מישהו בראדו מתאמץ לשנות את ה-DNA של החברה בשנים האחרונות. מחברה שהייתה מזוהה בעשורים הקודמים בעיקר עם שעונים קרמיים, ראדו משיקה בשנים האחרונות בעיקר שעוני צלילה אייקוניים עם טאץ’ מודרני. הדוגמה המפורסמת ביותר והמוכרת ביותר היא כמובן סדרת הקפטן קוק שלה, שהפכה בשנים האחרונות לאחת מסדרות שעוני הצלילה המגניבות בשוק. מה זה אומר סדרת שעונים מגניבה? שעון עם שורשים עמוקים במאה הקודמת, היסטוריה נהדרת ועיצוב מודרני. אה וכמובן, אסור לשכוח – תג מחיר שפוי לחלוטין וזמינות “לא-סאבמרינרית”. כלומר – אתם לא צריכים להיות מקושרים או ברי מזל כדי להשיג אחד. שעון שאתם יכולים לרכוש בלי נקיפות מצפון שגמרתם קופת חסכון לאחד הילדים. לאחרונה השיקה ראדו שעון נוסף בסדרה – קפטן קוק ברונזה בורגונדי. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו. 

ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי – מפרט טכני

כפי שאפשר להבין משמו, השעון החדש מגיע בגוף העשוי מברונזה בקוטר של 42 מ”מ. ראדו כבר השיקה שעון ברונזה בסדרה מוקדם יותר השנה, אז מה חדש בעצם? שאלה טובה. הפעם ראדו מצרפת לשעון ערכת צבעים חדשה – בורגונדי. זה מתחיל עם בזל עם אינסרט קרמי חד כיווני וממשיך בלוח השעון. 

ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי. מקור - Hodinkee.
ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי. מקור – Hodinkee.

לוח השעון מגיע בצבע אדום-בורגונדי עם גימור קרני-שמש. ראדו משלימה את המראה הוינטאג’י המיוחד של השעון עם אינדקסים ומחוגים מצופי זהב. לוח השעון מגיע בגימור כיפתי, מה שמקנה לו מראה מיוחד עם תחושה של עומק, אחד מסימני ההיכר של הסדרה. 

ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי. מקור - Hodinkee.
ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי. מקור – Hodinkee.

ראדו תשווק את השעון עם רצועת בד אדומה עם תפר דק בצבע זהב במרכזה. השעון יהיה עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים. חשוב לציין כי ראדו בחרה בסגסוגת ברונזה CuAl – ברונזה אלומיניום. בסגסוגת זו האלומיניום הוא המתכת המסגסגת העיקרית שנוספה לנחושת. זאת בניגוד לברונזה סטנדרטית המשלבת נחושבת ופח או נחושת ואבץ. הסגסוגת הזאת נחשבת עמידה יותר לעומת סגסוגות ברונזה מסורתיות. 

ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי – מנגנון

ראדו תשלב בשעון החדש את קליבר ETA C07, קליבר Powermatic. ה-ETA C07 הוא מנגנון אוטומטי המשלב 25 אבני חן. הוא פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה כשהוא מציע רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. ה-ETA C07 הוא חלק ממשפחת מנגוני Powermatic, “סוס העבודה” החדש של קבוצת סווטש, שמציע רזרבת כוח ארוכה במיוחד הודות לקצב הנמוך יחסית שלו – מעל שלושה ימים. 

רצועת בד אדומה עם פס זהב והלוגו של ראדו. מקור - Hodinkee.
רצועת בד אדומה עם פס זהב והלוגו של ראדו. מקור – Hodinkee.

אז מה חדש בעצם?

צבע חדש ומיוחד לאחת מסדרות השעונים הוינטאג’יות-מודרניות המשתלמות ביותר בשוק השעונים כיום. הגורו לגמרי בעד. 

ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי. מקור - Hodinkee.
ראדו קפטן קוק ברונזה בורגונדי. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ראדו, רפרנס 01.763.0504.3.340, מגיע במחיר של 2,600 פרנקים שוויצריים. זהו, לא מהדורה מוגבלת. לא מהדורה מיוחדת. אתם פשוט יכולים להיכנס לכל בוטיק של ראדו או של משווקת מורשה שלה ולרכוש את השעון החדש. 

מראה וינטאג'י מיוחד. מקור - Hodinkee.
מראה וינטאג’י מיוחד. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

מה אפשר לבקש מיצרנית שעונים בשעון חדש? מראה מיוחד ולא שגרתי (כלומר – לא סאבמרינר)? קיבלתם. מנגנון שוויצרי איכותי (כלומר – אל תתחילו עכשיו עם אינהאוס)? קיבלתם. שעון בייצור סדרתי ולא מוגבל ולא מהדורה ממוספרת או המצאה כזאת או אחרת? קיבלתם. תג מחיר נגיש ושווה כמעט לכל כיס? קיבלתם. אם אתם חובבי וינטאג’, אתם לא יכולים להתעלם מהמראה המיוחד של השעון הזה. תוסיפו לזה תג מחיר נגיש ובעיקר הגיוני מאוד לשעון הזה ולמה שהוא מציע וקיבלתם תשובה למה זה שעון מגניב. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ראדו.