ראדו עשתה סוג של קאמבק בשנים האחרונות עם סדרת שעוני הצלילה שלה, סדרת קפטן קוק. שעוני צלילה במראה וינטאג׳י, המבוססים על הדגם המקורי של שעוני הצלילה של החברה משנת 1962, עם נגיעות מודרניות דוגמת בזל קרמי ומנגנונים מודרניים עם רזרבת כוח של 80 שעות. השעונים הללו הפכו לשעונים פופולריים במיוחד בקרב חובבי שעונים, כשהם מגיעים עם תג מחיר אטרקטיבי. בחודש שעבר השיקה ראדו שעון חדש בסדרה – קפטן קוק היי-טק קרמי, שעון שמגיע במהדורה מוגבלת ובמראה יוצא דופן לעומת השעונים הקיימים עד היום בסדרה. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

קפטן קוק היי-טק קרמי – מפרט טכני

השעון החדש של ראדו הוא מעין ״חזרה נוספת למקורות״ של ראדו. למה אנחנו מתכוונים? כבר נסביר לכם. אם בעשורים האחרונים ראדו הפכה להיות אחת המומחיות הגדולות בעולם לסגסוגות קרמיות, הרי שבסדרת הקפטן קוק עד היום ראינו שעונים שמגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד או ברונזה. השעון החדש הוא השעון הראשון בסדרה שמגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה, כשגוף השעון מגיע בתצורת מונובלוק.

קפטן קוק היי-טק קרמי. מקור - TimeandWatches.
קפטן קוק היי-טק קרמי. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון החדש מגיע בקוטר של 43 מ״מ (49.8 מ״מ lug-to-lug) ובעובי של 14.6 מ״מ. גוף השעון מגיע כאמור בסגסוגת קרמית שחורה, כשראדו בוחרת בגימור מט. החלק היחיד בשעון שלא מגיע בסגסוגת קרמית הוא גב השעון, העשוי מפלדת אל-חלד, כשכתר השעון, כמו גם הבזל של השעון, עשויים מסגסוגת קרמית. ראדו בחרה בבזל עם טקסטורה מגורענת, בניסיון לשדרג את המראה הטכני-מודרני של השעון.

לוח הסקלטון של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח הסקלטון של השעון. מקור – TimeandWatches.

בראדו בחרו בצבע צהוב-זהב לאינדקסים המיושמים של השעון, הסימונים על הבזל, מחוגי השעון ולוגו העוגן המסתובב של ראדו. כל אלו מגיעים על רקע של לוח סקלטון, החושף לעינינו את מנגנון השעון. המראה הכללי? קצת בלאגן אם אתם שואלים אותנו ולפחות בתמונות שאנחנו רואים, מדובר בשעון קצת פחות קריא, לפחות במבט ראשון.

קפטן קוק היי-טק קרמי – מנגנון

ראדו משלבת בשעון את קליבר R808. קליבר R808 הוא מנגנון המבוסס על מנגנון של ETA. הוא פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות, כשהוא מגיע עם 25 אבני חן.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשעל החלק המתכתי של גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב LIMITED EDITION ואת מספר השעון במהדורה המוגבלת.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, השעון הראשון בסדרת הקפטן קוק של ראדו שמגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית. ראדו משדכת לשעון הזה גם צמיד קרמי, כשהיא בוחרת בגוון מט, עם גווני הצהוב-זהב. בעוד שהבזל וגוף השעון בהחלט ״עובדים״, לוח השעון נראה קצת פחות קריא ונראה, איך להגיד את זה בעדינות? קצת כמו הרבה בלאגן.

מראה היי-טקי מודרני. מקור - TimeandWatches.
מראה היי-טקי מודרני. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ראדו, רפרנס R32147162, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,962 יחידות. המספר 1962 לא נבחר במקרה, כשהוא כמובן מתייחס לשנת הייצור של שעוני הקפטן קוק המקוריים. תג המחיר של השעון עומד על 4,450 דולרים אמריקאיים לפני מיסים.

קפטן קוק היי-טק קרמי. מקור - TimeandWatches.
קפטן קוק היי-טק קרמי. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אם את יצרנית שעונים שוויצרית, שמשיקה שעון חדש, שנראה משום מה דווקא כמו גרסת השעון של מכונות המזל עם הזרוע ב-5 שקלים, את כנראה בבעיה. ראדו היא באמת חברה נהדרת, עם יכולות מרשימות בכל הקשור לסגסוגות קרמיות, כשסדרת הקפטן קוק היא סדרת שעונים נהדרת. אז למה לקחת שעון שיכול היה להיות מרשים כל כך, במידה והיה מגיע עם לוח קצת יותר אלגנטי ולקלקל אותו עם לוח כזה?

למעבר לאתר של ראדו.