כשאנחנו חושבים על קרטיה, אנחנו חושבים, באופן טבעי, על שעוני הסנטוס-טנק של החברה. יצרנית שעוני היוקרה הצרפתית הפכה לאורך השנים לחברה המזוהה עם שעונים בגופים מרובעים. בשנת 1996 הצטרפה קולקציה חדשה ומעניינת במיוחד של שעונים מרובעים לליין של קרטייה – קרטיה טנק Française. מה היה כל כך מיוחד בסדרה הזאת? היא הייתה הסדרה הראשונה של קרטיה שהגיעה עם צמיד אינטגרלי. ה-Française היה למעשה שעון הטנק הראשון עם צמיד אינטגרלי. השעונים החדשים מגיעים עם קמפיין בבימויו של לא אחר מגיא ריצ׳י, הבמאי האנגלי הנודע. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ואת הקמפיין החדש ביחד איתנו.

קרטיה טנק Française – מפרט טכני

קרטיה משיקה שבע גרסאות חדשות בסדרת הטנק Française. ארבעה מהשעונים יגיעו בגוף העשוי מזהב צהוב, שניים מהם עם שיבוץ יהלומים בבזל של השעון. שלושה שעונים יגיעו עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד. כל שעון יגיע עם צמיד בסגסוגת זהה לסגסוגת של גוף השעון.

קרטיה טנק Française. מקור - Revolution Watch.
קרטיה טנק Française. מקור – Revolution Watch.

השעונים יגיעו עם לוח שאי אפשר לטעות בו, לוח קרטיה קלאסי, עם ספרות רומיות בפונט נטוי המקיפות ריבוע מרכזי, כשבתוכו אנו מוצאים את הלוגו של קרטיה, כשהחלק החיצוני שלו, או המסגרת של הריבוע אם תרצו, היא למעשה סקאלת דקות.

קרטיה טנק Française. מקור - Revolution Watch.
קרטיה טנק Française. מקור – Revolution Watch.

שעוני הזהב הצהוב יגיעו עם לוח בגוון זהב צהוב-לבן, כששעוני פלדת האל-חלד יגיעו עם לוחות לבנים. קרטיה תשיק כאמור שבעה דגמים, כשמתוכם דגמי פלדת האל-חלד יגיעו בגוף שעון ברוחב של 36.7 מ״מ, 32 מ״מ ו-25.7 מ״מ. דגמי הזהב הצהוב יגיעו בגוף שעון ברוחב של 25.7 מ״מ ו-32 מ״מ.

קרטיה טנק Française – מנגנון

שישה מהשעונים החדשים של קרטיה יגיעו עם מנגנון קוורץ. השעון השביעי, שעון פלדת האל-חלד בקוטר של 36.7 מ״מ, יגיע עם מנגנון אוטומטי, קליבר 1853.

דגמי פלדת האל-חלד. מקור - RevolutionWatch.
דגמי פלדת האל-חלד. מקור – RevolutionWatch.

קליבר 1853 מתבסס על מנגנון SW100 של סליטה (המקבילה של החברה לקליבר 2671 של ETA), כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 37 שעות.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, אחת הסדרות או למעשה, תת הסדרה האייקונית בקולקציית הטנק של קרטיה עושה קאמבק מרשים, עם שבעה שעונים חדשים עם צמיד אינטגרלי ובגדלים שונים. ההשקה של הקרטיה טנק בתור שעון עם צמיד אינטגרלי היתה הצלחה מסחררת עבור קרטיה בשנות התשעים של המאה הקודמת, אך במרוצת השנים הקולקציה הזאת קצת נזנחה בין שאר סדרות השעונים של קרטיה, כשלמעשה הייצור שלה הופסק. אך כפי שאנחנו רואים, את שנת 2023 קרטיה פותחת עם קאמבק מרשים לסדרה הזאת, למרות שבפועל, אין באמת משהו חדש בעיצוב שלה או אם תרצו – אין חדש תחת השמש ופשוט מדובר בייצור מחודש לשעוני ה-Française.

דגמי הזהב הצהוב. מקור - RevolutionWatch.
דגמי הזהב הצהוב. מקור – RevolutionWatch.

קרטיה מחלקת את השעונים בסדרה לשלושה גדלים –

  • ה-Small Model (הדגם הקטן), שמגיע בממדים של 25.7 מ״מ על 21.7 מ״מ ובעובי של 6.8 מ״מ.
  • ה-Medium Model (הדגם הבינוני), שמגיע בממדים של 32 מ״מ על 27 מ״מ ובעובי של 7.1 מ״מ.
  • ה-Large Model (הדגם הגדול), שמגיע בממדים של 36.7 מ״מ על 30.5 מ״מ ובעובי של 10.1 מ״מ.

כמה זה עולה לנו?

מחירי השעונים מתחילים ב-3,750 אירו עבור הדגם הקטן בפלדת אל-חלד עם מנגנון קוורץ, כשדגם פלדת האל-חלד הגדול, עם המנגנון האוטומטי, יגיע במחיר של 5,850 אירו. את תג המחיר של שעוני הזהב הצהוב בסדרה קרטיה לא מפרסמת בשלב זה.

קרטיה טנק Française. מקור - Revolution Watch.
קרטיה טנק Française. מקור – Revolution Watch.

השורה התחתונה

את ההשקה של שעוני הקרטיה טנק Française מלווה קמפיין חדש, בבימויו של לא אחר מאשר הבמאי האנגלי הנודע גיא ריצי׳, בכיכובם של ראמי מאלק וקתרין דנב.

דגמי הזהב הצהוב. מקור – RevolutionWatch.

רמי מאלק במסגרת הקמפיין. מקור - RevolutionWatch.
רמי מאלק במסגרת הקמפיין. מקור – RevolutionWatch.

הבחירה בשחקנים המפורסמים לא מקרית והיא משדרת חיבור בין קלאסיקה למודרני, עם שני שחקנים שזוהים עם סגנון אלגנטי ומוקפד, ממש כמו זה שמשדרים שעוני ה-Française (בתרגום מילולי – צרפתית) של קרטיה.

קתרין דנב במסגרת הקמפיין. מקור - RevolutionWatch.
קתרין דנב במסגרת הקמפיין. מקור – RevolutionWatch.

למעבר לאתר של קרטיה.