ממשיכים עם סדרת הכתבות שלנו על שעונים חדשים שהוצגו במסגרת תערוכת Watches & Wonders 2020 המקוונת ואנחנו שוב עם קרטיה, הפעם עם סדרת השעונים פשה שלה. קרטיה מציגה מספר דגמים חדשים בסדרה, בגדלים של 35 מ”מ ו-41 מ”מ ואפילו דגם סקלטון. מוזמנים להכיר את קולקציית פשה 2020 של קרטיה ביחד איתנו.

קרטיה פשה 2020 

אם אתם מזכירים את השם קרטיה ליד חובב שעונים, סביר להניח שהקונוטציה הראשונה שתעלה לו בראש היא שעון מרובע. אבל קרטיה עושה גם יופי של שעונים עגולים ואין כמו סדרת הפשה שלה כדי להראות זאת. קרטיה ידועה בגישה העיצובית הייחודית שלה, שבאה לידי ביטוי בשעונים עם קו עיצובי שמזוהה מיד עם שעוני החברה, כזה שמשדר אלגנטיות ויוקרה.

קרטיה פשה 2020. מקור - Revolution.
קרטיה פשה 2020. מקור – Revolution.

בשנת 1932 הציג לואי קרטיה את אחד השעונים הראשונים שהיו עמידים למים, שעון שהגיע עם מנגנון מיוחד להגנה על כתר השעון. האגדות האורבניות מאותם ימים גורסות כי השעון הוזמן על ידי הפאשה של מרקש ומכאן השם של הסדרה. הפאשה ביקש שעון שיהיה אלגנטי אך יוכל ללוות אותו בשחייה הרגילה שלו וברחצה היומית, כשאחת התכונות האיקוניות של השעון הזה היתה מעין “כובע” מאובטח המחובר בשרשרת המגן על הכתר המתברג ורשת מגן מעל זכוכית הספיר. בשנת 1943 השעון הוכנס באופן רשמי לקולקציה של קרטיה.

קרטיה פשה 2020. מקור - Revolution.
קרטיה פשה 2020. מקור – Revolution.

בשנות השמונים של המאה הקודמת הופקד לא אחר מאשר מעצב העל של עולם השעונים, ג’רלד ג’נטה, על עיצוב סדרת הפשה של קרטיה. ג’נטה בחר במאפיינים הבולטים של הסדרה עד היום – “הריבוע בתוך העיגול” במרכז לוח השעון, הכתר המחובר בשרשרת ורגלי השעון המיוחדות עם כיסוי ה-“Clou De Paris”.

מגן הכתר והכתר של הקרטיה פשה. מקור - Revolution.
מגן הכתר והכתר של הקרטיה פשה. מקור – Revolution.

השנה, החליטו בקרטיה להפוך את קולקציית הפשה למשהו קצת יותר מודרני, חלק יותר, יעיל יותר, ללא סימנים על בזל השעון אבל עדיין משהו שיוכל להיות מזוהה מיד כשעון פשה.

מנגנון השעון מבעד לגב השקוף. מקור - Monochrome Watches.
מנגנון השעון מבעד לגב השקוף. מקור – Monochrome Watches.

השעונים החדשים מגיעים עם הגוף העגול המוכר, עם בזל מלוטש יותר וצורות קצת יותר זוויתיות, המחוברות לרגלי השעון עם אותם כיסויי “Clou De Paris” בקצוות. כתר השעון עדיין מוגן על ידי הכובע המאובטח, כשגם הוא וגם כתר השעון מכוסים על ידי קבושון ספיר.

באופן כללי, קרטיה העבירה את הפשה מתיחה מודרנית, כשכל האלמנטים בשעון עברו רענון והם חדים יותר, מוגדרים טוב יותר ועם זאת – פחות ראוותניים. בנוסף, השעונים הללו מגיעים עם עמידות גבוהה למים, בעומק של עד ל-100 מטרים, מה שהופך אותם לקצת יותר ספורטיביים לעומת הטנק או הסנטוס.

הדגמים השונים בקולקציה. מקור - Monochrome Watches.
הדגמים השונים בקולקציה. מקור – Monochrome Watches.

קולקציית הפשה של קרטיה (Pasha De Cartier) לשנת 2020 זמינה במספר חומרים ושני גדלים. הדגם הגדול יותר יגיע בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 9.55 מ”מ והוא יהיה זמין בפלדת אל חלד או בזהב צהוב 18 קראט. הדגם הקטן יותר יגיע בקוטר של 35 מ”מ ובעובי של 9.38 מ”מ. גם כאן השעון יהיה זמין בפלדת אל-חלד או בזהב ורוד 18 קראט – עם או בלי שיבוץ יהלומים על בזל השעון.

דגמי הקולקציה השונים. מקור - Monocrhome Watches.
דגמי הקולקציה השונים. מקור – Monocrhome Watches.

לוח השעון עדיין מגיע עם האלמנט העיצובי הקלאסי “ריבוע בתוך עיגול”, עם גימור תשליב (Guilloche), ספרות בפונט פשה המוכר ומחוגים כחולים. דגמי ה-41 מ”מ של הפשה יגיעו עם תאריכון, בעוד הדגם הקטן יותר יגיע ללא תאריכון.

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 1847MC של קרטיה המיוצר בואלפלורייה (Valfleurier) כסוג של מנגנון כניסה אוטומטי של החברה, כשהוא אמור להוות תחליף למנגנונים ג’נריים דוגמת ה-ETA. המנגנון פועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה) והוא מגיע עם רזרבת כוח של 40 שעות. קרטיה שילבה במנגנון הזה רכיבי ניקל-זרחן לא מגנטיים לראשונה.

בכל הקשור לרצועות וצמידים, ניתן לקבל את שעוני הפשה עם צמיד מפלדת אל חלד או רצועת עור תנין. תג המחיר של השעונים החדשים בקולקציית הפשה של קרטיה נעים בין 5,700 פרנקים שוויצריים לדגם ה-35 מ”מ עם רצועת עור, ל-6150 פרנקים שוויצריים עם צמיד מתכת כשהם מטפסים ל-14,100 פרנקים שוויצריים לדגם הזהב הורוד ו-25,800 פרנקים שוויצריים לדגם הזהב הורוד עם שיבוץ יהלומים. דגם ה-35 מ”מ עם צמיד יגיע במחיר של 39,600 פרנקים שוויצריים והדגם שכולו עשוי מזהב לבן עם שיבוץ יהלומים יגיע במחיר של 130,000 פרנקים שוויצריים.

דגם ה-41 מ”מ יגיע במחיר של 6,300 פרנקים שוויצריים לדגם פלדת האל-חלד עם רצועת עור, 6,750 פרנקים שוויצריים לדגם עם צמיד מפלדת אל-חלד ו-16,500 פרנקים שוויצריים לדגם מזהב צהוב.

קרטיה פשה 2020 – שענות עלית

בנוסף לדגמים הרגילים בסדרה, קרטיה מציגה גם מספר דגמים בסדרת השפה השייכים לקצה הגבוה של שענות עלית, עם דגמי סקלטון, טורבילון ושיבוצי יהלומים מרהיבים.

דגם הסקלטון של הפשה. מקור - Revolution.
דגם הסקלטון של הפשה. מקור – Revolution.

לדגמי הסקלטון קרטיה בחרה בקליבר 9624MC, מנגנון מתיחה ידנית, כשהשעונים הללו יהיו זמינים במחיר של 26,000 פרנקים שוויצריים.

דגמי הטורבילון של הקרטיה פשה. מקור - Revolution.
דגמי הטורבילון של הקרטיה פשה. מקור – Revolution.

אם לוח סקלטון לא מספיק לכם, קרטיה תציע גם שני דגמים עם מנגנון טורבילון, המשלבים בתוכם את קליבר 9466MC, עם רזרבת כוח של 50 שעות. קרטיה תציע שני דגמים, אחד ללא שיבוץ יהלומים, שיגיע במחיר של 94,500 פרנקים שוויצריים, בעוד הדגם עם שיבוץ היהלומים יגיע במחיר של 136,000 פרנקים שוויצריים.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של קרטיה.