קרטיה סנטוס-דומונט

לא מזמן דווחנו לכם על ההשקה הראשונה של קרטיה ל-SIHH 2019, שעונים חדשים בסדרת הטונאו, וכעת החברה פנתה לרענון שורות בסדרת הסנטוס. הקרטיה סנטוס הוא אחד הדגמים הוותיקים ביותר בעולם כיום שעדיין נמצאים בייצור, והוא מחזיק בהישג מרשים – הקרטיה סנטוס היה גם שעון הטייסים הראשון בעולם. זהו דגם פופולרי ומבוקש של קרטיה, וכעת – היצרנית בחרה להציג תת סדרה לדגם הסנטוס המוכר – הסנטוס – דומונט.

cartier santos dumont 27.5 and 31.4 steel
גרסת הפלדה של הסנטוס-דומונט החדש. מימין – 31.4 מ”מ, ומשמאל 27.5 מ”מ (מקור: אתר קרטיה הרשמי)

הסנטוס-דומונט מיועד להיות דגם הכניסה של סדרת הסנטוס – העיצוב הוא אותו העיצוב הריבועי המוכר של הסדרה, אך הסנטוס-דומונט יגיע ברצועות עור בלבד, ועם מנגנון קוורץ. אבן החן האופיינית לכתר בדגמי קרטיה מופיעה גם כן, והלוח המרובע מציג עיצוב אופייני ומושך של קרטיה – לסימוני השעות עושים בקרטיה שימוש בספרות רומיות, ועל הלוח שני מחוגים בלבד – שעות ודקות.

הסנטוס-דומונט מיוצר משני סוגי מתכות, בשני קטרי קייס (4 וריאציות בסך הכל), ובמחירים שהולמים-משהו את המפרט: דגם פלדה בקוטר קייס של 27.5 מ”מ תומחר בכ-3,650$, קייס פלדה בקוטר 31.4 מ”מ תומכר בכ-3,900$, אך אם הולכים לכיוון של קייס עשוי רוז גולד בקוטר 31.4 מ”מ (הוריאציה היקרה ביותר של הסנטוס-דומונט החדש), מגיעים למחיר של כ-11,800$.

cartier santos dumont 27.5 and 31.4 rose gold
הקרטיה סנטוס-דומונט בגירסאת רוז-גולד. מימין – 31.4 מ”מ, משמאל 27.5 מ”מ (מקור: אתר קרטיה הרשמי)

קרטיה סנטוס כרונוגרף “אקסטרה-לארג’ “

רענון נוסף לסדרת הסנטוס מגיע בתצורת כרונוגרף, בקוטר שאצל קרטיה נחשב לגדול במיוחד – 43.5 מ”מ. לסנטוס כרונוגרף המוגדל הזה קייס מרובע ובזל אופיינים לדגם, וקרטיה מציעה אותו ב-3 סוגי מתכות – פלדה, פלדה עם בזל זהב, ורוז גולד. לשעון ניתן להתאים מגוון גדול של רצועות גומי, עור או רצועת חוליות במספר גימורים, ביניהן פלדה בלבד או טו-טון. לשעונים אלו מנגנון החלפת הרצועות הייחודי של קרטיה – ה-QuickSwitch – שמאפשר החלפת רצועות בקלות ובמהירות, ללא שימוש בכלים. גם כאן, כמו בסנטוס-דומונט, הלוח מגיע עם ספרות רומיות, אך בניגוד לחברו הצעיר והזול, על גבי הלוח של הכרונוגרף הזה ניתן לראות חלק מהגימורים האופיינים לקרטיה – כמו התחריט העגול על גבי חוגות הכרונוגרף.

החלק היותר מעניין בסנטוס כרונוגרף המוגדל הוא המנגנון. מדובר במנגנון אין-האוס של קרטיה, 1904CH MC, מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 48 שעות. עד כאן הכל דיי סטנדרטי – אך במקום שני הכפתורים שממוקמים משני צידי הכתר, בחרו בקרטיה לבצע מספר שינויים במנגנון, שיאפשרו להם להשתמש בכפתור ההתחלה והעצירה של הכרונוגרף מצידו השמאלי של הלוח, ולהפוך את הכתר לחלק אינטגרלי מהמנגנון – כך שהכתר עצמו שולט באיפוס הכרונוגרף, על ידי לחיצה שלו פנימה. נשמע נוח, אבל יותר מכך – נראה מאוד אסתטי. מחירו של הקרטיה סנטוס כרונוגרף 43.5 מ”מ יתחיל ב-8,350$ לגירסאת הפלדה עם רצועת גומי, ויגיע עד ל-24,700$ בגרסאת הרוז גולד עם צמיד תואם.

cartier santos chronograp XL
כרונוגרף ה-XL החדש בסדרת הסנטוס, מימין – גרסת הזהב עם רצועת עור, באמצע – גרסת פלדת אל חלד עם צמיד גומי, ומשמאל – גרסת פלדת אל חלד עם צמיד חוליות ובזל זהב צהוב (מקור: אתר קרטיה הרשמי)

לאתר קרטייה העולמי