אנחנו ממשיכים לחזור אל ההשקות מתערוכת Watches & Wonders 2022, כשהפעם אנחנו חוזרים לשעון מיוחד, אולי אחד השעונים המיוחדים ביותר מהתערוכה כולה, שעון מבית קרטיה. אם אתם מכירים את המותג קרטיה, סביר להניח שאתם חושבים על סדרות כמו טנק או סנטוס, אבל אחת הסדרות המעניינות ביותר של החברה ושזוכה להרבה פחות הכרה מהסדרת הללו היא סדרת ה-Mystérieuse, השעונים המסתוריים של החברה. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את היצירה החדשה בסדרה הזאת – קרטיה Masse Mystérieuse.

קרטיה Masse Mystérieuse – מפרט טכני

השעון החדש של קרטיה מגיע בגוף העשוי מפלטינה, בקוטר של 43.5 מ״מ ובעובי של 12.64 מ״מ. קרטיה משתמשת במשטחים מוברשים, כשכתר השעון משובץ באבן קבושון אדומה. אבל בואו נעזוב רגע את גוף השעון. גם אם הוא היה עשוי מיהלום, גוף השעון הוא הדבר הכי פחות מעניין בשעון הזה. מה שבאמת מעניין בשעון הזה, כמו כל שעוני סדרת ה-Mystérieuse, הוא לוח השעון.

קרטיה Masse Mystérieuse. מקור - timeandwatches.
קרטיה Masse Mystérieuse. מקור – timeandwatches.

אם תסתכלו על לוח השעון, תגלו לוח שעון שנראה כאילו מישהו ״גזר״. תרשו לנו רגע להתעכב על הפרטים הטכניים הפשוטים והברורים לעין, לפני שנתעמק קצת יותר בלוח השעון. השעון מגיע עם שני מחוגים בצורת חרב, אחד מציג את השעות ואחד מציג את הדקות. בחלק החיצוני של לוח השעון או אם תרצו, צמוד לגוף השעון, אנו מוצאים טבעת כסף עגולה שעליה אנו מוצאים ספרות רומיות.

קרטיה Masse Mystérieuse. מקור - timeandwatches.
קרטיה Masse Mystérieuse. מקור – timeandwatches.

אבל איפה לוח השעון? אז זהו, שלשעון הזה אין באמת לוח שעון. תרשו לנו לעבור למנגנון השעון ותוכלו להבין קצת יותר טוב מה קורה בשעון הזה.

קרטיה Masse Mystérieuse – מנגנון

קרטיה משלבת בשעון החדש את קליבר 9801 שלה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

המנגנון הוא למעשה מנגנון סקלטון חצי עגול. מה שמיוחד בשעון הזה, או למעשה במנגנון, זה העובדה שהמנגנון עצמו הוא בעצם הרוטור שלו, כשהוא מורכב על גבי ציר המאפשר לו להסתובב בחופשיות.

המנגנון המיוחד של השעון. מקור - timeandwatches.
המנגנון המיוחד של השעון. מקור – timeandwatches.

כך למעשה אנחנו מקבלים את המראה המיוחד כל כך של השעון הזה, שנראה כאילו מגיע עם מחוגים ״מרחפים״.

אז מה חדש בעצם?

שעוני ״המסתורין״ של קרטיה הם חלק חשוב בהיסטוריה המפוארת של המותג הזה. השעונים הללו נקראים כך היות והם משלבים מחוגים שנראים כאילו מרחפים על גבי השעון ולא קשורים למנגנון. קרטיה מצליחה עם השעונים הללו לשלב בצורה נפלאה בין אלגנטיות מעודנת, אומנות מסורתית ביחד עם השאיפה והדחיפה ליצירתיות ועיצוב מודרני חסרי פשרות. השעונים הללו מייצגים את האהבה של קרטיה למסתורין ואשליה, כשהשעונים הללו משאירים את הצופים בהם מבולבלים מעט, כשמבט ראשון ואולי גם שני, לא בטוח שהם מצליחים להבין איך השעון הזה באמת עובד. נדמה שהשעון החדש בסדרה מביא לידי ביטוי בצורה נפלאה את כל המאפיינים הללו.

יצירת מופת הורולוגית של קרטיה. מקור - timeandwatches.
יצירת מופת הורולוגית של קרטיה. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של קרטיה מגיע במהדורה מוגבלת ממוספרת של 30 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 250 אלף אירו. אם אתם חלשים במטבע חוץ, תרשו לגורו לעזור לכם. מדובר בכ-890 אלף ש״ח.

קרטיה Masse Mystérieuse. מקור - timeandwatches.
קרטיה Masse Mystérieuse. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

אם כשאתם חושבים על קרטיה אתם חושבים קודם על המותג הזה כיצרנית התכשיטים שעושה גם שעונים, אנחנו מקווים שהשעון הזה יגרום לכם לחשוב פעמיים בפעם הבאה שאתם שומעים על המותג הזה. תג המחיר במקרה של השעון הזה הוא לא רלוונטי לחלוטין, כשמדובר ביצירת מופת הורולוגית, שאם תרצו, מרשימה לא פחות משעון הכרונוגרף של פטק פיליפ שאיתו פתחנו את השבוע כאן בגורו …

למעבר לאתר של קרטיה.