קרטייה הציגה במרוצת השנים מגוון רחב של קולקציות שהפכו במרוצת השנים לאייקוניות, החל מהטנק והסנטוס ועד לשעוני הפאשה והבלון. עם זאת, לקרטייה יש מגוון רחב של קולקציות שפחות מוכרות לחובבי שעונים, או לפחות לא זוכות לאותו פרסום כמו הקולקציות המפורסמות יותר, אחת מהן היא קולקציית ה-Tortue (צב בצרפתית, על שם הצורה של גוף השעון). אחד השעונים החדשים שהציגה קרטיה בתערוכת Watches And Wonders מגיע במסגרת הסדרה הזאת – קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph – מפרט טכני

השעון החדש של קרטייה מגיע בגוף שעון באורך של 43.7 מ״מ, רוחב של 34.8 מ״מ ועובי של 10.2 מ״מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים. 

קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph
קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph

קרטיה תציג שתי גרסאות לשעון החדש – אחת העשויה מפלטינה, עם לוח אופליין מוכסף וספרות רומיות בציפוי רודיום, כשהכתר של השעון משובץ בקבושון רובי. השעון הזה יגיע עם רצועת עור תנין בצבע בורדו בגוון חצי מט, עם אבזם פלטינה. 

קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph
קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph

הגרסה השניה תגיע בזהב צהוב, עם לוח בגוון לבן-זהב וינטאג׳י, ביחד עם רצועת עור תנין כחולה בגוון חצי מט ואבזם מזהב צהוב. הכתר של הגרסה הזאת יגיע עם שיבוץ קבושון ספיר. 

שיבוץ אבני חן בכתר של השעון
שיבוץ אבני חן בכתר של השעון

עיצוב הלוחות של שני הדגמים כמעט זהה – ספרות רומיות שחורות בדגם הזהב הצהוב אל מול ספרות רומיות בציפוי רודיום בדגם הפלטינה, שני לוחות קטנים בתבנית מעגלית בשעות 3 ו-9 לכרונוגרף 30 הדקות וללוח השניות הקטן ומחוגים בכחול. 

הצב של קרטייה עושה קאמבק
הצב של קרטייה עושה קאמבק

כפי שאפשר להבין משם השעון, השעון הוא כרונוגרף מונופושר, עם לחצן כרונוגרף המשולב בכתר של השעון, כשהלחצן גם מפעיל ועוצר את הכרונוגרף וגם מאפס אותו. 

קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 1928 MC של קרטייה – מנגנון מתיחה ידנית, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. 

קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph
קרטיה Tortue Monopoussoir Chronograph

המנגנון פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה (תדר של 3.5 הרץ) ומספק רזרבת כוח של 44 שעות. כפי שציינו, המנגנון הוא מנגנון כרונוגרף מונופושר, שבו לחצן אחד, הממוקם בכתר של השעון, אחראי להפעלה, עצירה ואיפוס הכרונוגרף.

אז מה חדש בעצם?

הטורטו של קרטיה היה אחד השעונים המבוקשים ביותר והפופולריים ביותר של המותג בתחילת שנות האלפיים, עם דגמים שעל הלוח שלהם הופיע הכיתוב CARTIER ומתחתיו PARIS, שעונים שנקראו CPCP והיו אמורים לסמל את המצוינות של קרטיה בייצור שעונים ואת העובדה שלא מדובר רק ביצרנית תכשיטים נהדרת, אלא גם ביצרנית שעונים. הקולקציה הזאת עושה קאמבק כאמור עכשיו עם שני השעונים החדשים ואנחנו יכולים רק לקוות שקרטיה תמשיך לרענן את סדרת הטורטו בתקופה הקרובה.

כמה זה עולה לנו?

קרטיה מציגה כאמור שני שעוני טורטו חדשים. השעון הראשון, בגוף הפלטינה, רפרנס CRWHTO0008, יגיע עם תג מחיר של 57,000 פרנקים שוויצריים. השעון השני, בגוף זהב צהוב, רפרנס CRWHTO0007, מגיע עם תג מחיר של 49,100 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

שני שעונים נהדרים מבית קרטיה, שכאמור מסמלים את הקאמבק המתבקש כל כך של סדרת הטורטו של החברה שכפי שציינו, אנחנו יכולים רק לקוות שנראה עוד ממנה בשנים הקרובות.