בימים אלו מתקיים בדובאי ה-Dubai Watch Week. במסגרת האירוע, הציגה טאג הויר שעון טורביון חדש – קררה טורביון H02T דובאי סקייליין. השעון החדש של טאג הויר מוקדש לקו הרקיע (Skyline באנגלית) של העיר המארחת – דובאי, כשהוא מגיע בגוף טיטניום בציפוי PVD שחור עם בזל פחמן שחור. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

קררה טורביון H02T דובאי סקייליין – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע כאמור בגוף שעון העשוי מטיטניום, בציפוי PVD שחור. השעון מגיע בגוף בקוטר של 45 מ״מ.

קררה טורביון H02T דובאי סקייליין. מקור - Monochrome Watches.
קררה טורביון H02T דובאי סקייליין. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם בזל קבוע עם סקאלת טכימטר, העשוי מסיבי פחמן עם האותיות U.A.E (איחוד האמירויות) ועם זכוכית ספיר כיפתית.

קררה טורביון H02T דובאי סקייליין. מקור - Monochrome Watches.
קררה טורביון H02T דובאי סקייליין. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח אנתרציט, עם אוגן שחור עם טבעת 60 שניות/דקות. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות המצופה בכחול-סגול ובשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות, גם הוא מוקף בטבעת כחולה-סגולה. בשעה 6 אנו מוצאים את מנגנון הטורביון.

גוף טיטניום עם בזל פחמן. מקור - Monochrome Watches.
גוף טיטניום עם בזל פחמן. מקור – Monochrome Watches.

קררה טורביון H02T דובאי סקייליין – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02T – מנגנון כרונוגרף אוטומטי עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 65 שעות, כשהוא מגיע כאמור עם טורביון.

גב השעון עם הלוגו של דובאי. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון עם הלוגו של דובאי. מקור – Monochrome Watches.

באופן מפתיע, טאג הויר בחרה לשלב גב ״כמעט מוצק״ בשעון החדש. במבט ראשון זה נראה כמו גב מוצק בגוון כחול, אבל למעשה מדובר בגב העשוי מזכוכית ספיר חצי שקופה ועליה איור של קו הרקיע של גורדי השחקים של דובאי וסמל העיר DUBAI במרכזו. גורדי השחקים והכיתוב די מפריעים לראות את המנגנון, אבל כנראה שלטאג הויר היה יותר חשוב להקדיש את המחווה הזאת לדובאי מאשר לאפשר לנו הצצה למנגנון.

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2016 הציגה טאג הויר את שעון הקררה טורביון הראשון שלה. שעון שנחת כרעם ביום בהיר על תעשיית השעונים השוויצרית, כשהוא מציג טורביון מבית יצרנית שוויצרית ״נחשבת״ עם תג מחיר של מתחת ל-15 אלף פרנקים שוויצריים (ללא מיסים).

מאז, משיקה טאג הויר גרסאות שונות של השעון המיוחד הזה, כשהגרסה האחרונה שמצטרפת לשעוני הטורביון קררה היא השעון שמוקדש לדובאי, עם אותן מחוות קטנות שעליהן סיפרנו בפסקאות הקודמות.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CAR5A8AJ.FC6415, מגיע במהדורה מוגבלת של 12 יחידות. השעון יהיה זמין לרכישה בתחילת דצמבר 2023. תג המחיר של השעון החדש עומד על 22,000 אירו. השעון יגיע עם רצועת עור תנין שחורה עם אבזם טיטניום דרגה 2.

השורה התחתונה

כפי שציינו, כשטאג הויר השיקה את שעון הקררה טורביון שלה בשנת 2016 הוא היה פורץ דרך בגלל תג המחיר המפתיע שלו. מאז ראינו מספר גרסאות שונות במהדורות מוגבלות שלו. השעון החדש מצטרף לסדרה הזאת, כשהוא מציע מחווה לדובאי, בה מתקיים כאמור שבוע מרוכז שכולו חגיגה לחובבי שעונים. עם 12 יחידות בלבד מהשעון הזה, אנחנו מאמינים שהשעון הזה יהיה SOLD OUT מהר מאוד. אולי אפילו תוך זמן קצר יותר מהזמן שבו נערך שבוע השעונים של דובאי …

למעבר לאתר של טאג הויר.