אם אתם עוקבים אחרי החדשות בגורו בשנה האחרונה, אתם כבר בוודאי יודעים שהשנה מציינת טאג הויר את שנת ה-160 להיווסדה. לציון היובל המרשים הזה, השיקה השנה טאג הויר מספר מהדורות מיוחדות של שעונים מרשימים ומיוחדים. אבל את השעון המרשים ביותר שלה לשנת 2020 שמרה טאג הויר עד עכשיו. קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב – מהדורה מוגבלת שמשיקה החברה. מדובר במהדורה מוגבלת לציון יום ההולדת ה-88 של ג’ק הויר אמנם. אם תשאלו את הגורו, הוא לא יתנגד שטאג הויר תשיק כל שנה שעון כזה ליום ההולדת של הנין של מייסד החברה. הויר נולד ב-19 לנובמבר 1932 והוא היה אחראי לפיתוחם של כמה מהשעונים החשובים בהיסטוריה של החברה. 

מקימים לתחייה שעון אגדי

השעון החדש מבוסס על שעון שנחשב לשעון המועדף על ג’ק הויר, שעון ההויר קררה 1158CHN הוינטאג’י. השעונים הללו הוענקו בשנות השבעים העליזות של המאה הקודמת לנהגי מירוצי הפורמולה 1 האגדיים כמו ניקי לאודה, רוני פטרסון או קליי רגזוני, לציון שיתוף הפעולה בין טאג הויר וקבוצת פרארי. כל שעון הגיע עם חריטה על גב השעון עם ציון שמו של הנהג וסוג הדם שלו. השעונים הללו הפכו לאייקוניים ומבוקשים מאוד בקרב אספני שעוני וינטאג’ והם מייצגים את עידן הזהב של עולם המירוצים. 

השעון האגדי שעליו מבוסס השעון החדש. מקור - TimeandWatches.
השעון האגדי שעליו מבוסס השעון החדש. מקור – TimeandWatches.

קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב – מפרט טכני

חשוב לציין כי השעון החדש של טאג הויר מגיע במהדורה מוגבלת של 188 יחידות. הוא מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט בקוטר של 42 מ”מ. השעון משלב משטחים בגימור מוברש ומשטחים בגימור מלוטש.העמידות למים שלו עומדת על 100 מטרים. 

קררה כרונוגרף ג'ק הויר זהב. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית, עם ציפוי כפול אנטי-רפלקטיבי. לוח השעון מגיע בגוון כסוף-אופליין. הוא משמש רקע מושלם לשני הלוחות הקטנים בשעה 3 ובשעה 9, שמגיעים בצבע שחור. הבחירה של טאג הויר בשני לוחות קטנים בולטים הופכת את המראה של השעון הזה לסימטרי ואלגנטי. אבל, כמו בשעון נוסף שהשיקה טאג הויר לאחרונה, גם כאן מסתתר לוח קטן נוסף.

קררה כרונוגרף ג'ק הויר זהב. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 בלוח השעון מסתתר לו מחוג השניות הקטן של השעון. ממש כמו בשעון הטאג הויר קררה כרונוגרף 42 שהשיקה החברה לאחרונה. הבחירה של טאג שלא להבליט את מחוג השניות עם לוח ייעודי משלו ולשלב אותו בצורה אלגנטית בלוח השעון מקנה ללוח השעון מראה נקי ומאוזן יותר. 

שילוב אלגנטי של מחוג השניות בלוח השעון מבלי להקדיש לו לוח ייעודי. מקור - TimeandWatches.
שילוב אלגנטי של מחוג השניות בלוח השעון מבלי להקדיש לו לוח ייעודי. מקור – TimeandWatches.

מעל מחוג השניות ומתחת למחוגי הדקות והשעות שילבה טאג הויר שני סמלי אינסוף אחד מעל השני. הם מסמלים את יום הולדתו של ג’ק הויר ואת תרומתו יקרת הערך למורשת של החברה. 

קררה כרונוגרף ג'ק הויר זהב. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב. מקור – TimeandWatches.

קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב – מנגנון

טאג הויר שילבה בשעון החדש את קליבר הויר 02 שלה. מנגנון הכרונוגרף מתוצרת בית שלה, שמשתלב בכל שעון כרונוגרף של החברה בשנים האחרונות. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. 

הסלוגן של ג'ק הויר על גבי הרוטור. מקור - TimeandWatches.
הסלוגן של ג’ק הויר על גבי הרוטור. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב זכוכית הספיר השקוף של השעון. טאג הויר עיטרה אותו ברוטור שחור עם המשפט – “?Time Never Stops, Why Should We”. המשפט הוא כמובן המוטו של ג’ק הויר – הזמן לא עוצר, אז למה שאנחנו נעצור? אזכור נוסף של הויר מגיע בחלק הפנימי של הרצועה, שם מופיעה החתימה של הויר. 

קררה כרונוגרף ג'ק הויר זהב. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

על פניו, מדובר בשעון שהוא העתק של שעוני הקררה כרונוגרף הויר 42. אבל אין ספק כי השימוש בזהב לגוף השעון, עם הלוח האפור משדרגים משמעותית את השעון. תוסיפו לזה את הכיתוב המיוחד על רוטור השעון, החתימה של הויר על רצועת השעון ותקבלו שעון שמצדיק לחלוטין את העובדה שהוא מגיע במהדורה מוגבלת. 

קררה כרונוגרף ג'ק הויר זהב. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש יגיע עם רצועת עור תנין שחורה. על גבי החלק הפנימי של הרצועה תופיע כאמור החתימה של ג’ק הויר באותיות מוזהבות. השעון, רפרנס CBN2041.FC8306 יגיע במהדורה מוגבלת של 188 יחידות. תג המחיר שלו הוא 18,000 פרנקים שוויצריים. השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של טאג הויר החל מה-21 למרץ 2021. אם אתם מרגישים שאתם חייבים לשריין לכם יחידה אחת כבר עכשיו, אתם יכולים להזמין אותו באתר של טאג הויר כבר עכשיו. 

קררה כרונוגרף ג'ק הויר זהב - רצועת השעון. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף ג’ק הויר זהב – רצועת השעון. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אתם יכולים להגיד שטאג הויר לא שייכת לליגת העל של יצרניות השעונים. אתם יכולים להגיד שהיא משתמשת במרבית השעונים שלה (עד לתקופה האחרונה לפחות) במנגנוני ETA. אבל אם אתם מחפשים שעון כרונוגרף שוויצרי, עם מנגנון אינהאוס עם רזרבת כוח מרשימה, שעשוי מזהב, במהדורה מוגבלת מיוחדת. כזאת שבאמת מצדיקה לקרוא לה מהדורה מוגבלת ועם באמת תאריך מיוחד ששווה לציין, אתם מקבלים שעון שמצדיק כל שקל, או במקרה הזה, כל פרנק שוויצרי שטאג הויר מבקשת עבורו. 

למידע נוסף ורכישת השעון החדש באתר של טאג הויר.