טאג הויר השיקה אמש שעון חדש בסדרת הקררה שלה. שעון קררה כרונוגרף חדש, שמגיע בהשראת אחד השעונים המפורסמים והאייקוניים ביותר של החברה, שעון הג׳ון פלייר (John Player) שהגיע בצבעי הזהב-שחור המזוהים כל כך עם המותג ג׳ון פלייר ועם מכוניות הפורמולה 1 משנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת שהגיעו בצבעים הללו. קררה כרונוגרף זהב צהוב – מוזמנים להכיר את האייקון החדש ביחד איתנו.

קררה כרונוגרף זהב צהוב – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט 3N. גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור  - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית, כשמתחתיה אנו מוצאים לוח שחור מוברש בגימור קרני שמש. הלוח השחור מציע ניגודיות מושלמת לשני הלוחות הקטנים העשויים מזהב. הלוחות הקטנים מוקפים בטבעת זהב חלקה, כשהלוחות עצמם שקועים מעט ומגיעים עם תבנית מעגלית.

קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור  - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6, אנו מוצאים את מחוג השניות הקטן בצורה שראינו בשעונים נוספים שלה בשנים האחרונות, כשהוא משתלב בצורה עדינה וכמעט בלתי מורגשת בלוח השעון. בחלק התחתון של לוח השניות הקטן, אנו מוצאים את חלונית התאריכון, כשהיא מוקפת בריבוע זהב, כשהתאריכון מגיע בצבע שחור.

קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור  - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה, כשהאינדקסים ומחוגי השעון מצופים בזהב צהוב 18 קראט.

תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור  - TimeandWatches.
תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור – TimeandWatches.

קררה כרונוגרף זהב צהוב – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי גב שקוף, אנו מוצאים את מנגנון השעון. טאג הויר משלבת בשעון את קליבר הויר 02 שלה. מנגנון הכרונוגרף אינהאוס האוטומטי של החברה.

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור  - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

קליבר הויר 02 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. המנגנון מגיע עם רוטור סקלטון שחור, כששאר רכיבי המנגנון מגיעים בגוון מתכתי.

אז מה חדש בעצם?

בשנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת, טאג הויר העניקה את שעון הקררה שלה, רפרנס 1158CHN, לנהגים אגדיים כמו רוני פיטרסון, ניקי לאודה, קליי רגזוני ואחרים, במסגרת שיתוף הפעולה בין החברה ופרארי.

השעון המקורי והשעון החדש. מקור  - TimeandWatches.
השעון המקורי והשעון החדש. מקור – TimeandWatches.

השעונים הללו הפכו לאייקונים וסמל לעידן הזהב של מרוצי הפורמולה 1, כשהם הופכים ללהיט בקרב חובבי שעונים. השעון החדש מגיע במחווה, או מעין שחזור למעשה של השעון האייקוני הזה, אם כי בהיפוך צבעים. השעון, שהושק בשנת 1970, היה שעון הקררה הראשון בזהב צהוב, כשהוא נחשב לדגם המועדף על המנכ״ל האגדי של החברה, ג׳ק הויר, מי שעמד למעשה מאחורי הפיתוח של שעון הקררה.

השעון החדש. מקור  - TimeandWatches.
השעון החדש. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBN2044.FC8313, מגיע עם תג מחיר של 20,500 דולרים. הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של טאג הויר מסביב לעולם ובאתר החברה.

קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור  - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף זהב צהוב. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שחזור נהדר של טאג הויר לשעון האייקוני שלה. חובבי היסטוריה של עולם השעונים בוודאי יטענו כי השעון לא בדיוק נאמן למקור, אבל אם אתם שואלים אותנו, אנחנו לא בטוחים מה עדיף – שחזור נאמן למקור או השעון הזה.

אגדת מירוצים חדשה מטאג הויר? מקור  - TimeandWatches.
אגדת מירוצים חדשה מטאג הויר? מקור – TimeandWatches.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.