טאג הויר היא אחת מיצרניות השעונים המזוהות ביותר עם קומפליקציית הכרונוגרף. קולקציית הקררה של החברה מציעה מגוון רחב של שעוני כרונוגרף בסגסוגות שונות וברמות מחיר שונות. אבל מעל כולם ניצבת לה סדרת שעוני הכרונוגרף טורביון של החברה, כשטאג הויר מרחיבה את הסדרה הזאת בשבוע שעבר, עם דגם חדש – קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5 בגימור PVD בצבע שחור. גוף השעון מגיע בקוטר של 45 מ״מ, כשטאג הויר בוחרת בגוף שעון מוברש, עם בזל קבוע העשוי מפחמן. כתר השעון ולחצני הכרונוגרף עשויים גם הם מטיטניום דרגה 5.

קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר משלבת בשעון את לוח הסקלטון המוכר שלה, כשבאופן די מפתיע, הלוח חושף מגוון צבעי קשת מיוחדים, המשתלבים בצורה נהדרת עם הצבע השחור של השעון. כדי להשיג את שיפוע (Gradient) הצבעים המיוחד הזה, טאג הויר עבדה בשיתוף פעולה הדוק עם Positive Coating – הספק היחיד בעולם כיום שמציע את הגימור פורץ הדרך הזה. כדי להשיג את הגוונים הללו, תחמוצות מתכתיות מונחות בשכבות דקות כמעט עד אין סוף (שכבות ננומטריות), כשהעובי המבוקר של העובי שלהן (כמה ננומטרים בודדים) הוא שקובע את ספקטרום הצבעים ההדרגתי הסופי.

קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום. מקור – TimeandWatches.

בשעות 3 ו-9 אנו מוצאים את לוחות הכרונוגרף המצופים ברודיום בצבע כחול, עם מחוגים מלוטשים בציפוי זהב שחור. בשעה 6 אנו מוצאים את הטורביון הצבעוני, שמושך אליו את העין באופן מיידי.

ציפוי סופר לומינובה. מקור - TimeandWatches.
ציפוי סופר לומינובה. מקור – TimeandWatches.

האינדקסים והמחוגים בשעון מצופים ברודיום, כשמחוגי השעות והדקות (כמו גם האינדקסים) מצופים בסופר-לומינובה.

הכתר ולחצני הכרונוגרף של השעון. מקור - TimeandWatches.
הכתר ולחצני הכרונוגרף של השעון. מקור – TimeandWatches.

קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום – מנגנון

השעון מגיע עם גב שקוף, העשוי גם הוא מטיטניום דרגה 5 בציפוי PVD שחור. הדבר הראשון שרואים כשמסתכלים על גב השעון הוא את הרוטור של השעון, המגיע גם הוא עם ספקטרום הצבעים המיוחד, על גבי משטחים מושחרים.

קליבר הויר 02T בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02T בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

הרוטור הצבעוני הוא חלק מקליבר הויר 02T. קליבר הויר 02T הוא מנגנון כרונוגרף טורביון המאושר על ידי ה-COSC. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

אז מה חדש בעצם? 

קומפליקציית הטורביון שמורה לשעונים המיוחדים ביותר בסדרת הקררה של טאג הויר. השעון החדש שמגיע אלינו מצטרף לסדרת השעונים המיוחדים הללו. כפי שציינו, טאג הויר שיתפה פעולה ביצירת השעון החדש עם הספקית היחידה בעולם שיכולה לייצר פרופיל צבעים מיוחד שכזה, כשהתוצאה הסופית נהדרת.

הלוח הצבעוני המיוחד. מקור - TimeandWatches.
הלוח הצבעוני המיוחד. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CAR5A8AF.FC6415, מגיע במהדורה מוגבלת של 150 יחידות. על גב השעונים נמצא את הכיתוב LIMITED EDITION – מהדורה מוגבלת ואת הכיתוב ONE OF 150 (אחד מ-150). השעון עמיד במים בעומק של עד ל-100 מטרים. טאג הויר תספק את השעון עם רצועת עור תנין שחורה, עם בטנת גומי. תג המחיר של השעון החדש עומד על 23,250 אירו.

קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף טורביון פוליכרום. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

23,250 אירו הם כ-82,500 ש״ח. נכון, בימים של מיתון עולמי מדובר בסכום לא מבוטל. אבל אם תחשבו רגע על מה אתם מקבלים בשעון הזה, תבינו שמדובר בעסקה לא רעה בכלל. צריך לזכור כי השעון מגיע עם מנגנון טורביון שוויצרי. עם הסמכת כרונומטר. בגוף מיוחד עם שילוב צבעים מרהיב וייחודי. תרשו לנו להחמיא לטאג הויר על היצירה הזאת …

למעבר לאתר של טאג הויר.