אנחנו ממשיכים לקבל שעונים המוקדשים לשנת הארנב הסינית מיצרניות שעוני היוקרה השונות, כשבימים האחרונים מגיע אלינו שעון חדש מבית טאג הויר. אם עד היום יצרניות שעוני היוקרה שהשיקו שעוני ״שנת הארנב״ עשו זאת בשעונים המשתייכים לסדרות ה-Haute Horlogerie, בטאג הויר בוחרים דווקא באחת הסדרות הנפוצות והפופולריות ביותר של החברה – סדרת שעוני הכרונוגרף של החברה, סדרת הקררה. מוזמנים להכיר את השעון החדש – קררה כרונוגרף שנת הארנב – ביחד איתנו.

קררה כרונוגרף שנת הארנב – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף המוכר של שעוני הקררה כרונוגרף, כשהוא עשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 44 מ״מ, כשטאג הויר משלבת בשעון משטחים מוברשים ומלוטשים. עוד אחד מסימני ההיכר של סדרת הקררה שאנו מוצאים בשעון החדש הוא הבזל הקרמי השחור של השעון, שמגיע עם סקלת טכימטר.

קררה כרונוגרף שנת הארנב. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף שנת הארנב. מקור – Monochrome Watches.

את המחוות לתרבות הסינית אנו מוצאים בלוח השעון ובגב השעון, אליו עוד נגיע. בלוח השעון אנו מוצאים מעין טקסטורה של קווים גליים מודפסים. אם אתם שואלים את עצמכם מה הקשר למרקם הזה ובין התרבות הסינית, אז בטאג הויר מסבירים כי הטקסטורה הזאת מסמלת את פרוות הארנב.

קררה כרונוגרף שנת הארנב. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף שנת הארנב. מקור – Monochrome Watches.

מחווה נוספת לתרבות הסינית בלוח השעון אנו מוצאים באינדקסים ובמחוגים. טאג הויר משלבת בשעון אינדקסים ומחוגים בזהב עם מילוי אדום. הצבעים הללו מזוהים מאוד עם התרבות הסינית, כשהם נחשבים לנקודת השיא (Apogee) של המזל הטוב.

המראה המוכר של שעוני הקררה כרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
המראה המוכר של שעוני הקררה כרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.

שניים מהלוחות הקטנים בשעון מגיעים עם תבנית מעגלית – כרונוגרף ה-30 דקות בשעה 3 וכרונוגרף ה-12 שעות בשעה 9. הלוח השלישי, שהוא גם קטן יותר מהאחרים, הממוקם בשעה 6, מגיע ללא תבנית או מרקם כלשהו, כשהוא מציג את מחוג השניות הקטן של השעון.

קררה כרונוגרף שנת הארנב – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02 של טאג הויר. מנגנון כרונוגרף הבית של טאג הויר, שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

הארנב בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
הארנב בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון אנו יכולים לראות בצורה חלקית מבעד לגב של השעון. על הגב השקוף אנו מוצאים תבנית של גלים אפורים ועליה מופיע ארנב. הארנב מופיע בצבע אדום, כשהחלק הפנימי של האוזניים שלו מגיע בזהב. אנחנו מקווים שאתם זוכרים את הקשר בין הצבעים הללו לתרבות הסינית …

אז מה חדש בעצם?

טאג הויר מצטרפת לחברות המציינות את השנה הסינית החדשה עם שעון מיוחד. כפי שציינו בתחילת הכתבה, אם בשעונים של יצרניות אחרות ראינו מחוות לתרבות הסינית בשעוני הורולוגיה גבוהה ושעוני דרס אלגנטיים, כאן אנחנו רואים דווקא שעון ספורטיבי. עם זאת, טאג הויר הצליחה לשלב את המחוות לתרבות הסינית בצורה נהדרת בשעון הזה ואפילו בצורה אינטימית מעט, כשהארנב בעצם גלוי רק לעונד השעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס BN2A1L.FC6521, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. על גב השעון של כל אחד מהשעונים יופיע הכיתוב ONE OF 500 – אחד מ-500. תג המחיר של השעון עומד על 6,750 אירו.

קררה כרונוגרף שנת הארנב. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף שנת הארנב. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

טאג הויר מצליחה לשלב מחוות נהדרות לתרבות הסינית בשעון החדש שלה. האם המחוות הללו שוות את התוספת של כ-1,500 דולרים למחיר השעון הזה בהשוואה למחירים של שעוני קררה כרונוגרף רגילים? את ההחלטה הזאת אנחנו משאירים לכם. בכל מקרה, יש לנו הרגשה שטאג הויר תמצא מהר מאוד 500 סינים שיירכשו את השעונים הללו, כך שיכול להיות שחסכנו לכם דילמה אחת לשנה החדשה.

למעבר לאתר של טאג הויר.