עבור מיליוני ישראלים, נדמה כי הזמן עצר מלכת בשביעי לאוקטובר 2023. אבל מסביב לעולם, מחוגי הזמן ממשיכים להתקדם במרץ ואנחנו נמצאים כבר באמצע חודש נובמבר, כששנת 2024 כבר ממתינה לה בקצה המנהרה וממש מאחוריה מסתתרת השנה הסינית החדשה, שהשנה תהיה שנת הדרקון. מי שכבר מוכנה עם שעון חדש (או בעצם שני שעונים חדשים) לרגל השנה הסינית החדשה היא טאג הויר, עם שני שעוני כרונוגרף חדשים – קררה כרונוגרף שנת הדרקון. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

קררה כרונוגרף שנת הדרקון – מפרט טכני

טאג הויר משיקה שני שעונים חדשים. שניהם מגיעים בגוף בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 14.33 מ״מ. שעון אחד יגיע בגוף העשוי פלדת אל-חלד, השעון השני יגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט.

קררה כרונוגרף שנת הדרקון. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף שנת הדרקון. מקור – Monochrome Watches.

השעונים משלבים משטחים מוברשים ומלוטשים, עם זכוכית ספיר כיפתית, עם ציפוי אנטי רפלקטיבי דו-צידי. שעון פלדת האל-חלד יגיע עם לוח כסוף בגימור קרני שמש, כשהשעון בגוף הזהב האדום יגיע עם לוח בציפוי זהב אדום, גם הוא עם גימור קרני שמש.

קררה כרונוגרף שנת הדרקון. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף שנת הדרקון. מקור – Monochrome Watches.

שנ השעונים מגיעים עם לוחות קטנים בשעה 3 ו-9 בצבע אדום, עם גימור מחורץ בתבנית מעגלית. הלוח בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, כשהלוח בשעה 9 הוא כרונוגרף ה-12 שעות. ביניהם, בשעה 6, טאג הויר משלבת לוח שניות קטנות המשולב בלוח השעון עצמו.

לוחות קטנים באדום עם תבנית מעגלית. מקור - Monochrome Watches.
לוחות קטנים באדום עם תבנית מעגלית. מקור – Monochrome Watches.

מתחת ללוח השניות הקטנות אנו מוצאים את חלונית התאריכון של השעון, כשמעל ללוח השניות הקטנות אנו מוצאים דמות דרקון בקליגרפיה סינית. לוח השעון משלב אלמנטים אדומים, בגוון המזוהה כל כך עם התרבות הסינית, במחוג שניות הכרונוגרף המרכזי של השעון ובאינדקסי השעה.

קררה כרונוגרף שנת הדרקון. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף שנת הדרקון. מקור – Monochrome Watches.

קררה כרונוגרף שנת הדרקון – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי הגב השקוף, אנו מוצאים את המנגנון – קליבר הויר 02, מנגנון הכרונוגרף אינהאוס של טאג הויר. קליבר הויר 02 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

על הגב השקוף של השעון אנו מוצאים תחריט של דרקון בצבעי שחור-זהב, כשדרך הגב השקוף אנו יכולים לראות את הרוטור של המנגנון, שמגיע בזהב אדום.

אז מה חדש בעצם?

שני שעונים חדשים מבית טאג הויר לרגל השנה הסינית החדשה, עם מוטיבים נהדרים שמתכתבים עם התרבות הסינית.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של טאג הויר מגיעים עם רצועות עור תנין אדומות, כשהם עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים. רפרנס CBN201H.FC6553, השעון בגוף פלדת האל-חלד, מגיע במהדורה מוגבלת של 300 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 6,150 פרנקים שוויצריים. השעון השני, רפרנס CBN2048.FC8323, דגם הזהב אדום, מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 22,000 פרנקים שוויצריים.

האריזה המיוחדת של השעונים. מקור - Monochrome Watches.
האריזה המיוחדת של השעונים. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שני השעונים החדשים של טאג הויר מגיעים באריזה מיוחדת בצבע אדום, עם פונט בגוון זהב עם קליגרפיית הדרקון, כשהאריזה הופכת לנרתיק נשיאה לשעון. השעונים יהיו זמינים לרכישה בבוטיקים של טאג הויר, באתר החברה ושותפים נבחרים שלה. דגם הזהב האדום מתכתב בצורה מושלמת עם התרבות הסינית והגוונים שמאפיינים אותה כל כך, בעוד דגם פלדת האל-חלד מהווה אלטרנטיבה תקציבית יותר למי שלא יכול להרשות לעצמו את דגם הזהב האדום.

למעבר לאתר של טאג הויר.