בשנת 2020 השיקה טאג הויר עיצוב מחודש לשעון הכרונוגרף האייקוני שלה, הקררה. מאז, קיבלנו בסדרה הזאת השקות רבות של דגמים בסדרה הזאת, שמשלבת בתוכה את קליבר הויר 02, מנגנון הכרונוגרף אינהאוס המתקדם של טאג הויר. בימים אלו משיקה טאג הויר שעון חדש בסדרה הזאת, שאם תרצו לקנות אותו, תצטרכו ככל הנראה לבקר בעיר האורות, שכן השעון הזה מיועד לשוק הצרפתי בלבד – קררה כרונוגרף 42 מהדורה מוגבלת צרפת. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

קררה כרונוגרף 42 מהדורה מוגבלת צרפת – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף המוכר של שעוני הקררה החדשים (אפשר לקרוא לשעון בן שלוש שנים חדש? נראה לנו שכן). השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 15.7 מ״מ, גוף המשלב משטחים מלוטשים ומוברשים.

קררה כרונוגרף 42 מהדורה מוגבלת צרפת. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף 42 מהדורה מוגבלת צרפת. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח בגוון כחול כהה, עם גימור מחוספס-מגורען, עם שני לוחות קטנים בצבע כסוף-אופליין בשעות 3 ו-9 – כרונוגרף ה-30 דקות וכרונוגרף ה-12 שעות (בהתאמה), כשלוח השניות הקטן משולב בלוח עצמו, ללא לוח בצבע שונה שמבדיל אותו, בשעה 6, עם מחוג שניות קטן בצבע אדום.

קררה כרונוגרף 42 מהדורה מוגבלת צרפת. מקור - Monochrome Watches.
קררה כרונוגרף 42 מהדורה מוגבלת צרפת. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם תאריכון בצבע לבן, הממוקם גם הוא בשעה 6, בתחתית לוח השניות הקטן, כשהאינדקסים של השעון מגיעים עם מילוי סופר לומינובה לבן, כמו גם המחוגים, שמעוטרים באדום בקצוות שלהם. את הלוח כולו עוטפת טבעת דקות בצבע לבן. השעון מגיע עם רצועת עור עגל כחולה בסגנון ספורט, עם תפרים בגוון זהה (Tone on Tone Stitching).

קררה כרונוגרף 42 מהדורה מוגבלת צרפת – מנגנון

בתוך השעון החדש אנו מוצאים את קליבר הויר 02, מנגנון הכרונוגרף המתקדם של טאג הויר, שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון האוטומטי ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשטאג הויר משלבת בו רוטור סקלטון בגוון כחול כהה, שמשתלב בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון. עוד בגב השעון, הכיתובים France ו-Limited Edition.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של טאג הויר משלב בצורה נהדרת את המחווה לדגל הטריקולור הצרפתי, עם צבעי הכחול-אדום-לבן, כשהצבע הבולט בלוח השעון ובשעון כולו הוא הגוון הכחול העמוק, שמגיע בגימור מחוספס בלוח השעון. הצבע הזה והגימור הזה מהווים רקע מושלם ללוחות הקטנים ואפילו התאריכון, שבדרך כלל אנחנו מעדיפים שיגיע בצבע זהה ללוח השעון, משתלב כאן היטב עם הצבע הלבן שלו.

כרונוגרף נהדר לשוק הצרפתי. מקור - Monochrome Watches.
כרונוגרף נהדר לשוק הצרפתי. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBN201B.FC6541, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת, שתהיה זמינה לרכישה בשוק הצרפתי בלבד. טאג הויר תייצר 200 יחידות בלבד מהשעון – לא ממוספרות. אם תרצו לרכוש שעון כזה, מלבד הטיסה לצרפת, תצטרכו להיפרד מ-6,350 אירו.

השורה התחתונה

קררה כרונוגרף נהדר נוסף בסדרת השעונים המוצלחת של טאג הויר, כשאתם ממש לא חייבים להיות פרנקופילים בשביל לאהוב אותו …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.