טאג הויר ממשיכה לחזק את מעמדה כיצרנית שעוני כרונוגרף עם קשר הדוק לעולם המירוצים, הפעם במסגרת שיתוף הפעולה שלה עם פורשה. יצרנית השעונים השוויצרית מציגה שעון כרונוגרף חדש – קררה כרונוגרף X פורשה כתום מירוצים, שעון בערכת צבעים שחורה-כתומה במראה מיוחד, שלפי אנשי טאג הויר, אמור לבטא את הקשר ההדוק בין טאג הויר לעולם המירוצים והמכוניות. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

קררה כרונוגרף X פורשה כתום מירוצים – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בציפוי DLC שחור באיכות גבוהה. גוף השעון מגיע בקוטר של 44 מ״מ, כשהשעון מגיע עם בזל עם אינסרט קרמי עם סקלת טכימטר בלבן, כשהמילה PORSCHE מופיעה בכתום, בין השעות 12 ל-2 בבזל.

קררה כרונוגרף X פורשה כתום מירוצים. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף X פורשה כתום מירוצים. מקור – TimeandWatches.

הצבע הכתום מופיע גם בכתר של השעון וכמובן בלוח של השעון. השעון מגיע עם לוח שחור, עם גימור מוברש אנכי. על הלוח אנו מוצאים ספרות ערביות בצבע לבן, כשאת המראה השחור-לבן של הלוח שובר כאמור הצבע הכתום.

לוח המשלב גימורים שונים. מקור - TimeandWatches.
לוח המשלב גימורים שונים. מקור – TimeandWatches.

הצבע הכתום עוטף את לוחות הכרונוגרף בשעה 3 ובשעה 9. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות ובשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. בתוך הלוחות הקטנים הללו אנו מוצאים תבנית מעגלית, כשגם מחוגי הכרונוגרף מגיעים עם קצה כתום, כמו גם מחוג השניות הגדול של השעון – מחוג שניות הכרונוגרף.

הצבע הכתום בכתר של השעון. מקור - TimeandWatches.
הצבע הכתום בכתר של השעון. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 אנו מוצאים את לוח השניות של השעון, שמגיע עם גימור חלק במרכזו, כשדווקא בחלק החיצוני שלו אנו מוצאים טקסטורה מגורענת, עם סקלת דקות ללא מספרים. בתחתית לוח השניות הקטן אנו מוצאים את חלונית התאריכון של השעון.

קררה כרונוגרף X פורשה כתום מירוצים – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02. מנגנון הכרונוגרף של טאג הויר, שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

קליבר הויר 02 בתוך השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בתוך השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון אנו יכולים לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור בצבע שחור בדמות ההגה בעל שלושת החישורים של פורשה, כשמשני הצדדים של הרוטור-הגה אנו מוצאים את הסמלים של טאג הויר ושל פורשה בצבע כתום.

אז מה חדש בעצם?

הקשר בין הצבע הכתום של השעון לפורשה הוא סוג של מידע לעכברי מירוצים אם תרצו. מסתבר כי טאג (שימו לב, טאג – לא טאג הויר) היא חברת אחזקות, שמלבד האחזקות שלה בהויר, יצרנית השעונים, מחזיקה גם ב-14 אחוזים מקבוצת הפורמולה 1 של מקלארן ואחוזים רבים בקבוצת Mclaren Automotive. עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם, מה הקשר לפורשה? אנחנו שמחים ששאלתם. בשנות השמונים המוקדמות של המאה הקודמת, לאחר שנתנה חסות לקבוצת פורמולה 1 אחרת (וויליאמס), טאג הויר רכשה את החלק שלה במקלארן והביאה לקבוצה את פורשה כמי שתספק את המנוע למכונית הפורמולה 1 של מקלארן. פורשה סיפקה מנוע פורמולה 1 שנחשב עד היום למנוע אגדי, במסגרת פרויקט שנקרא “Project 4״. באותה תקופה, הצבע שהיה מזוהה עם מקלארן, היה הצבע הכתום …

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBN2A1M.FC6526, מגיע עם רצועת עור עגל בצבע כתום בחלקה הפנימי ועם תפירת בד בגימור דמוי פחמן עם תפרים כתומים. תג המחיר של השעון עומד על 7,050 דולרים, כשהוא יגיע באריזה מהודרת ייחודית לשעון.

קררה כרונוגרף X פורשה כתום מירוצים. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוגרף X פורשה כתום מירוצים. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון קצת עמוס למדי במראה שלו, אבל אחרי שנחשפנו (אחרי מחקר לא פשוט) למקור של הצבע הכתום הזה, אנחנו יכולים לסלוח לטאג הויר ולהתרשם מהאזכור המיוחד לתקופה מעניינת בהיסטוריה של שיתוף הפעולה בין טאג ופורשה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.