זה אולי יישמע לכם קצת מוזר, אבל שיתוף הפעולה בין טאג הויר ובין פורשה הוא בסך הכל בן שנתיים, למרות שלנו היה נדמה כי מדובר בשיתוף פעולה בן עשרות שנים. במסגרת שיתוף הפעולה הזה, קיבלנו בשבוע האחרון שעון נוסף – קררה כרונוספיריט X פורשה – שעון כרונוגרף במראה ספורטיבי. השעון מגיע במחווה לשנת ה-60 למכונית הקררה 911 של פורשה (במקור 901) ולשעון הקררה של טאג הויר. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

קררה כרונוספיריט X פורשה – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 14.9 מ״מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

קררה כרונוספיריט X פורשה. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוספיריט X פורשה. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר תשיק שני גרסאות של השעון – אחת בפלדת אל-חלד, עם לוח כסוף והשניה עם גוף זהב אדום עם לוח בגוון בז׳.

קררה כרונוספיריט X פורשה. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוספיריט X פורשה. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר שילבה מחווה נהדרת בשעון החדש למהירות התאוצה של הפורשה 901 מ-0 ל-100 קמ״ש בזמן של 9.1 שניות (מזכירים לכם כי מדובר במכונית משנת 1963) – מחוג שניות הכרונוגרף של השעון מאיץ במהירות ב-9.1 השניות הראשונות, המסומנות בפסים אדומים על סקלה בלוח השעון, כשהן מסתיימות בשעה 4 דווקא. לאחר מכן, המחוג מאט עד שהוא מגיע לשעה 12 ואז הוא מאיץ שוב.

לוח שעון עם מגוון מחוות לקררה 911. מקור - TimeandWatches.
לוח שעון עם מגוון מחוות לקררה 911. מקור – TimeandWatches.

הלוח מגיע עם שלוש לוחות קטנים בתצורת 3-6-9. בשעה 3 ובשעה 12 אנו מוצאים את לוחות הכרונוגרף של ה-30 דקות וה-12 שעות (בהתאמה) עם גימור מעגלי. בשעה 6 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, בתוכו משולב התאריכון.

לוח שעון עם מגוון מחוות לקררה 911. מקור - TimeandWatches.
לוח שעון עם מגוון מחוות לקררה 911. מקור – TimeandWatches.

לוחות השעונים מעוטרים בנגיעות אדומות, שמטרתן להדגיש את תחושת התנועה והאנרגיה של מכונית הקררה בגרסאות השונות שלה.

קררה כרונוספיריט X פורשה – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר TH20-08 – מנגנון הכרונוגרף המתקדם החדש מבית טאג הויר, אותו השיקה החברה בתערוכת Watches & Wonders האחרונה.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כח של 80 שעות. את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון בצורת הגה של מכונית.

המנגנון של השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון של השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

טאג הויר שילבה בשעון החדש, שמגיע כאמור במחווה לשנת השישים לשעון הקררה ולמכונית הקררה של פורשה, מספר אלמנטים בהוקרה למכונית האייקונית. פס אדום המשולב בלוח כרונוגרף ה-12 שעות (בשעה 9), מתחיל בשעה 6.8, לציון מגבלת ה-6800 סיבובים לדקה – מגבלת המנוע שמעבר לה יכול להיגרם נזק משמעותי למנוע הרכב. גם מחוגי הלוחות הקטנים מגיעים בהשראת המחוגים מלוח המחוונים של המכונית, רפרנס נוסף לעיצוב של הרכב. טאג הויר מצליחה לשלב בצורה נהדרת את המחוות הללו למכונית הפורשה ולהציג שעון שמציין בצורה נהדרת את שנת השישים לשני המותגים המיוחדים הללו.

קררה כרונוספיריט X פורשה. מקור - TimeandWatches.
קררה כרונוספיריט X פורשה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, טאג הויר משיקה שני שעוני קררה כרונוספיריט X פורשה חדשים. השעון הראשון, רפרנס CBS2011.FC6529, שמגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, מגיע עם תג מחיר של 9,000 פרנקים שוויצריים. השעון השני, רפרנס CBS2040.FC8318, שמגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, מגיע עם תג מחיר של 23,000 פרנקים שוויצריים. שני השעונים מגיעים בייצור סדרתי.

השורה התחתונה

לפני מספר שנים, זה היה נשמע כמו משהו דמיוני להגיד אותו, אבל אנחנו אוהבים כמעט כל דבר חדש שמגיע מטאג הויר בשנים האחרונות. שני השעונים החדשים ממשיכים את הקו הזה, עם מחווה נהדרת למכונית הפורשה 911 האייקונית, עם מגוון אלמנטים עיצוביים וטכניים שאם אתם חובבי מכוניות, אתם לא יכולים שלא להתפעל מהם.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טאג הויר.