שעון הכרונוגרף של טאג הויר, הקררה, הוא אחד השעונים האייקוניים והמוכרים ביותר של החברה, מאז השקתו בשנת 1963. בימים אלו משיקה טאג הויר מהדורה מוגבלת חדשה של השעון, עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39 מ״מ ועם לוח אדום עמוק מיוחד, עם רפרנסים רבים לשעון המקורי משנת 1963. קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת – מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת – מפרט טכני

כפי שציינו, השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39 מ״מ. גוף השעון מגיע עם רפרנסים לשעון הקררה המקורי של טאג הויר משנת 1963 – הרגליים של גוף השעון ולחצני הכרונוגרף שלו.

קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית, מתחתיה ניתן למצוא לוח בגוון אדום-עמוק, בגימור קרני שמש, עם טקסטורה מגורענת. הלוח הוא לוח כרונוגרף, עליו אנו מוצאים שלושה לוחות קטנים בשעות 3,6 ו-9. הלוח בשעה 3 הוא לוח כרונוגרף ה-30 דקות, הלוח בשעה 6 הוא לוח השניות של השעון, כשהלוח בשעה 9 הוא לוח כרונוגרף ה-12 שעות.

קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

הלוחות הקטנים מגיעים עם תבנית טבעתית, המוקפת בטבעת חלקה, כשהם שקועים מעט לעומת לוח השעון.

לוח אדום בגימור קרני שמש. מקור - TimeandWatches.
לוח אדום בגימור קרני שמש. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם אינדקסים מלבניים דקים ועם מחוגים בציפוי סופר לומינובה בגוון בז׳ וינטאז׳י. הלוח נקי מאוד , כשאחד האלמנטים העיצוביים הבולטים ביותר בו הוא הלוגו של טאג הויר בשעה 12 בלוח השעון.

קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02. קליבר הויר 02 הוא מנגנון כרונוגרף אינהאוס אוטומטי מתקדם של טאג הויר. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 80 שעות.

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המיוחד ניתן לראות דרך הגב השקוף של השעון, כשעל רוטור השעון, המגיע בגימור שחור, אנו מוצאים את הכיתוב CAL. HEUER 02 ואת הכיתוב – SWISS MADE.

אז מה חדש בעצם?

גרסה חדשה ומיוחדת לשעון הקררה של טאג הויר עם לוח בגוון נהדר, עם רפרנסים לשעון המקורי משנת 1963.

תאורת הסופר לומינובה. מקור - TimeandWatches.
תאורת הסופר לומינובה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBK221G.FC6479, מגיע במהדורה מוגבלת של 600 יחידות. על גב השעונים תופיע החריטה ONE OF 600 (אחד מ-600) כמו גם החריטה ״LIMITED EDITION” (מהדורה מוגבלת). השעון מגיע עם תג מחיר של 6,750 דולרים. השעון יגיע עם רצועת עור תנין בצבע שחור עם אבזם מתקפל.

קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
קררה לוח אדום מהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

ביצוע נהדר של טאג הויר לגרסה מיוחדת של שעון הקררה האייקוני שלה. טאג הויר מצליחה לשמר את המראה הוינטאג׳י של השעון, ביחד עם נגיעות מודרניות מתבקשות, בראש ובראשונה עם הבחירה במנגנון מתקדם ומודרני וכמובן עם הלוח המיוחד של השעון. תוסיפו לזה תג מחיר סביר לחלוטין ועכשיו נשאר לנו רק לקוות שיש פחות מ-600 אנשים שיתעניינו בשעון הזה ברחבי העולם …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.