טאג הויר מציינת השנה את שנת ה-160 להיווסדה והיא עשתה זאת עד עכשיו בצורה נפלאה עם השקה של שעוני כרונוגרף במהדורות מוגבלות. השעונים הללו התבססו על שעונים אייקונים שלה, מייצגים בצורה נהדרת את רוח החברה וכמובן החיבור העמוק שלה לשעוני כרונוגרף. בשבוע שעבר הציגה החברה שעון נוסף במסגרת חגיגות 160 השנה שלה. קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה, שמתבסס על שעון ותיק (מאוד) שלה, ה-“Dato 45” רפרנס 3147N משנת 1965. טאג הויר מציגה שני שעונים חדשים בסדרה – אחד עם לוח לבן ולוחות כרונוגרף שחורים (סוג של פנדה אם תרצו) והשני עם לוח כחול ולוחות כרונוגרף לבנים. מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה – מפרט טכני

השעונים החדשים של טאג הויר מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44 מ”מ. גופי השעונים משלבים משטחים מוברשים ומשטחים שעברו פוליש מלא. השעונים מגיעים עם בזל קבוע כחול או שחור – בהתאמה לצבע לוח השעון. בחלק הקדמי של השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי. בחלק האחורי של השעון אנחנו מוצאים זכוכית ספיר מתברגת דרכה ניתן לראות את מנגנון השעון.

קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור - TimeZone.
קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור – TimeZone.

השעונים מגיעים כאמור עם לוחות כרונוגרף בסידור – 3,6,9. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. הלוח הקטן בשעה 6 הוא לוח השניות של השעון. לוח השניות מגיע בצבע לוח השעון – לבן בדגם הלבן-שחור וכחול בדגם הכחול. שני לוחות הכרונוגרף מגיעים בצבע שחור בדגם הלבן ובצבע לבן בדגם הכחול.

קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור - TimeZone.
קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור – TimeZone.

טאג הויר שילבה תאריכון במיקום קצת לא סטנדרטי – בשעה 12 של לוח השעון, מעל לסמל החברה. התאריכון מגיע בצבע אדום, כמו גם מחוג שניות הכרונוגרף ונגיעות של הצבע בכרונוגרף ה-30 דקות.

קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור - TimeZone.
קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור – TimeZone.

השעונים מגיעים עם רצועת מתכת עם נעילת בטיחות והם עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

הדגם הכחול. מקור - TimeZone.
הדגם הכחול. מקור – TimeZone.

קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה – מנגנון

טאג הויר משלבת בשעונים החדשים את קליבר הויר 02, קליבר הכרונוגרף החדש שלה, שמיוצר על ידי טאג הויר ומשולב כמעט בכל שעוני הכרונוגרף החדשים שלה. מדובר בקליבר אוטומטי, עם 33 אבני חן בתוכו הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 80 שעות. על גבי רוטור המנגנון מופיע הכיתוב – 160 YEARS OF AVANT-GARDE.

קליבר הויר 02 עם עיטור מיוחד לציון 160 שנה לחברה. מקור - TimeZone.
קליבר הויר 02 עם עיטור מיוחד לציון 160 שנה לחברה. מקור – TimeZone.

אז מה חדש בעצם?

כפי שציינו, השעונים החדשים הם חלק מסדרת שעונים שמציגה החברה לציון 160 שנה לחברה. טאג הויר הציגה עד היום שני שעונים – הקררה סילבר והקררה מונטריאול. כמו השעונים הקודמים, גם מהשעונים הללו תייצר טאג הויר 1,860 יחידות בלבד (מכל צבע) – לציון השנה שבה הקים אדוארד הויר את החברה.

שעון ה-Dato 45 שעליו מתבססים השעונים החדשים. מקור - WornandWound.
שעון ה-Dato 45 שעליו מתבססים השעונים החדשים. מקור – WornandWound.

אם המהדורות הקודמות בסדרה היו יותר “קלאסיות” או אם תרצו יותר וינטאג’יות, כאן מדובר בשעונים עם עיצוב מודרני לחלוטין. אין ספק שטאג הויר השתמשה בלא מעט דמיון כדי לבסס את השעונים הללו על ה-“Dato 45”, אבל אל תבינו אותנו לא נכון – אנחנו לא מתלוננים …

נגיעות של אדום בלוח השעון. מקור - TimeZone.
נגיעות של אדום בלוח השעון. מקור – TimeZone.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, טאג הויר תייצר 1,860 יחידות בלבד מכל צבע של השעונים החדשים. רפרנס CBN2A1D.BA0643 עם הלוח הלבן ורפרנס CBN2A1E.BA0643 עם הלוח הכחול. כל אחד מהשעונים הללו יגיע במחיר של 5,800 פרנקים שוויצריים.

קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור - TimeZone.
קררה ספורט כרונוגרף 160 שנה. מקור – TimeZone.

השורה התחתונה

בטאג הויר לא “מתכתבים” עם הטרנדים הנוכחיים בעולם השעונים ומשתמשים בגוף שעון בקוטר שנחשב לגדול היום – 44 מ”מ. מצד אחד גוף השעון הזה מתכתב היטב עם המראה הספורטיבי של השעונים הללו ומקנה להם מראה ספורטיבי. מצד שני הוא פחות מתאים לבעלי ידיים קטנות.

הדגם הכחול. מקור - TimeZone.
הדגם הכחול. מקור – TimeZone.

בכל מקרה, טאג הויר מייצרת רק 1,860 שעונים מכל צבע של השעונים החדשים, אז תהיו בטוחים שהיא תמצא ככל הנראה בקלות רוכשים לכל השעונים הללו. באופן כללי, כפי שכבר ציינו מספר פעמים בכתבות שלנו השנה – נראה ששנת ה-160 לטאג הויר היא שנת ההתבגרות שלה. ככל הנראה כחלק משינוי מדיניות של קבוצת LVMH לגבי המותג, החברה מתחילה לייצר שעונים איכותיים יותר. החל משילוב מנגנוני אינהאוס ומנגנוני כרונוגרף ועד לשעונים במראה מיוחד, עם התבססות על דגמים מהעבר העשיר של החברה. אם זה מותר ליצרניות כמו זניט, אין סיבה שגם טאג הויר לא תעשה את זה – והיא עושה זאת בצורה נפלאה.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טאג הויר.