טאג הויר משיקה שעון חדש בסדרת שעוני הכרונוגרף שלה, הקצרה – קררה “Glassbox״ זהב צהוב. שעון כרונוגרף חדש, עם גוף העשוי מזהב צהוב ולוח תואם בתציפוי זהב צהוב. השעון מגיע במחווה לשעון אייקוני של החברה משנות השישים של המאה הקודמת, קררה רפרנס 1158 CHN, שהגיע בעיצוב שכל כולו זהב. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

קררה “Glassbox״ זהב צהוב – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הכיר מגיע כאמור בגוף זהב צהוב 18 קראט 3N. גוף השעון מגיע בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 13.9 מ״מ, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

קררה "Glassbox״ זהב צהוב. מקור - Watchesbysjx.
קררה “Glassbox״ זהב צהוב. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע כאמור עם לוח מצופה זהב צהוב, בגימור מוברש אנכי, עם שני לוחות קטנים בצבע שחור, בניגודיות בולטת ומרשימה אל מול לוח הזהב. הלוח הקטן בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, בעוד הלוח הקטן בשעה 9 הוא כרונוגרף ה-12 שעות. לוח קטן נוסף מסתתר לו ביניהם בשעה 6, כשהוא משתלב באלגנטיות בלוח השעון, כשהוא לוח השניות הקטן של השעון, כשמתחתיו אנו מוצאים את התאריכון.

לוחות קטנים בשחור על רקע זהב צהוב. מקור - Watchesbysjx.
לוחות קטנים בשחור על רקע זהב צהוב. מקור – Watchesbysjx.

לוח השעון מגיע במשחק של עומק ומרקמים. לוחות הכרונוגרף הקטנים שקועים מעט בהשוואה ללוח השעון, כשהם מגיעים עם תבנית מעגלית. הלוח הראשי כאמור מגיע בגימור מוברש, כשהוא מוקף בטבעת קטנה, בציפוי זהב גם היא, כשאינדקסי השעות נמצאים על הלוח המרכזי ועל הטבעת ההיקפית הזאת. מעל כל אלו אנו מוצאים טבעת דקה נוספת, טבעת כרונומטר, בגווני זהב עם פונט שחור.

קררה “Glassbox״ זהב צהוב – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר TH20-00 של טאג הויר, מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברצמיות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Watchesbysjx.
המנגנון בגב השעון. מקור – Watchesbysjx.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון בצורת הלוגו של טאג הויר. ה-TH20-00 הוא שדרוג של טאג הויר לקליבר הויר 02 שלה, מנגנון הכרונוגרף האינהאוס שלה.

אז מה חדש בעצם?

רפרנס 1158 CHN של טאג הויר הוא שעון אייקוני, כשהוא הגיע עם קליבר 11 של טאג הויר. השעון נחשב לשעון המועדף על ג׳ק הויר מבין כל דגמי הקררה השונים, כשהוא הוענק לנהגי מירוצים מפורסמים כמו ניקי לאודה, קליי רגאצוני ורוני פיטרסון. השעון נחשב למבוקש מאוד בקרב אספני שעונים, כשעל פי ההערכות, פחות מ-200 יחידות ממנו יוצרו לאורך השנים, כש-15 מתוכם הוענקו לנהגים של פרארי ומקורבים שונים של ג׳ק הויר.

קררה "Glassbox״ זהב צהוב. מקור - Watchesbysjx.
קררה “Glassbox״ זהב צהוב. מקור – Watchesbysjx.

השעון הגיע בשתי וריאציות, שתיהן כוללות לוח שמפניה עם לוחות קטנים בצבע שחור. שעון אחד הגיע עם תאריכון שחור עם טקסט לבן (דגם שנקרא First Execution – ״הביצוע הראשון״) והדגם השני מגיע עם טקסט שחור על גלגל תאריכון לבן (״הביצוע השני״). טאג הויר בחרה לשחזר את המראה של גרסת הביצוע השני.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBS2240.FC8319, יגיע, באופן מפתיע מאוד, בייצור סדרתי ולא במהדורה מוגבלת. השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של טאג הויר ואצל המשווקים המורשים שלה. תג המחיר שלו עומד על 21,500 דולרים אמריקאיים. השעון יגיע עם רצועת עור עגל שחורה מחוררת.

השורה התחתונה

שחזור נהדר של טאג הויר לאחד השעונים האייקוניים של החברה בסדרת הקררה, כשבאופן מפתיע כאמור השעון מגיע בייצור סדרתי ולא במהדורה מוגבלת. השעון החדש מהווה שחזור כמעט נאמן למקור של ה-1158 CHN, עם נגיעות מודרניות מתבקשות, מנגנון כרונוגרף מודרני מתקדם ותג מחיר סביר לחלוטין. אם אתם שואלים אותנו, שעון נהדר נוסף מבית טאג הויר, שנמצאת בכיוון נהדר בתקופה האחרונה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.