אין הרבה חברות שמזוהות עם סגסוגת מסוימת או חומרים מסוימים כמו שראדו מזוהה עם השימוש בחומרים קרמיים. בשנת 1962 הציגה ראדו את שעון הדיאסטאר המקורי שלה, אותו שיווקה ראדו כשעון הראשון בעולם שעמיד בפני שריטות. 60 שנה מאוחר יותר (טוב נו, ועוד שנה, אבל מי סופר …) ראדו משיקה את הגרסה המודרנית של השעון האייקוני הזה – ראדו דיאסטאר אוריגינל סקלטון. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ראדו דיאסטאר אוריגינל סקלטון – מפרט טכני

השעון החדש של ראדו משלב מספר חומרים וסגסוגות. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד, כמו גם הכתר של השעון והגב של השעון. הבזל של השעון מגיע בסגסוגת קרמית. גוף השעון מגיע בצורה האובלית שהפכה לסימן ההיכר של הדיאסטאר המקורי, עם זכוכית ספיר בעיצוב הייחודי לשעוני הדיאסטאר – זכוכית ספיר בעלת דפנות המתנשאת מעל ללוח, כשהיא יוצרת מעין ריבוע מרכזי עם צלעות רוחביות משופעות.

ראדו דיאסטאר אוריגינל סקלטון. מקור - Revolution Watch.
ראדו דיאסטאר אוריגינל סקלטון. מקור – Revolution Watch.

גוף השעון מגיע בקוטר של 38 מ״מ, עם אורך של 45 מ״מ ועובי של 11.9 מ״מ. השעון מגיע עם לוח סקלטון עם גשרי אנתרציט, עם טבעת דקות שחורה וסמני שעות מוזהבים בטיפול SLN לבן, כמו גם מחוגי שעות ודקות מוזהבים, עם אותו טיפול SLN. מחוג השניות המרכזי מוזהב גם הוא, כשהלוגו של ראדו, העוגן המוכר, מסתובב בשעה 9.

ראדו דיאסטאר אוריגינל סקלטון. מקור - Revolution Watch.
ראדו דיאסטאר אוריגינל סקלטון. מקור – Revolution Watch.

טיפול ה-SLN הוא טכניקה להחלת חומר זוהר על מחוגים ורכיבים שונים (אינדקסים למשל) בשעון, כשמדובר בעצם בסוג של סופר לומינובה, לא רעיל וידידותי לסביבה. השעון מגיע עם צמיד עם חוליות בצורת האות H, העשוי מפלדת אל-חלד, עם גימורים מלוטשים ומוברשים.

ראדו דיאסטאר אוריגינל סקלטון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר R808 של ראדו. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. המפרט הטכני של המנגנון מספר לנו כי מדובר במנגנון המבוסס על סדרת מנגנוני ה-Powermatic של ETA. המנגנון מגיע עם קפיץ איזון ניווהכרון (Nivachron) כשהוא מכויל בחמישה מצבים שונים.

זכוכית הספיר המיוחדת של השעון. מקור - Revolution Watch.
זכוכית הספיר המיוחדת של השעון. מקור – Revolution Watch.

אז מה חדש בעצם?

בשנה שעברה, שנת השישים האמיתית לשעון הדיאסטאר, השיקה ראדו ארבעה שעוני דיאסטאר חדשים, כשהיא משתמשת ב-Ceramos – סגסוגת מתקדמת בעלת קשיות של קרמיקה וברק ועמידות של סגסוגת מתכתית. ה-Ceramos קלה יותר ממארז הטונגסטן-קרבינה המקורי ואפילו עמיד יותר בפני שריטות. השעון החדש מגיע עם גרסה כהה יותר של ה-Ceramos, מלוטשת, חלקה ועם גוון אפור המתאים יותר למנגנון וללוח הסקלטון המיוחד של השעון.

שחזור נוסף לדיאסטאר המקורי. מקור - Revolution Watch.
שחזור נוסף לדיאסטאר המקורי. מקור – Revolution Watch.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ראדו, רפרנס R12162153, מגיע במחיר של 2,050 דולרים אמריקאיים לפני מיסים.

השורה התחתונה

הסראמוס (Ceramos) הוא חומר עם היסטוריה עשירה. בשנת 1993 הציגה ראדו את השעון הראשון שהיה עשוי מסינטרה (Sintra). סינטרה הייתה סגסוגת Cermet – שילוב המילים CERamic ו-METal – סגסוגת קרמית עם מתכת. את הסגסוגת הזו פיתחו לראשונה יצרניות כלי עבודה בשנות השבעים של המאה הקודמת, שנאלצו למצוא פתרון למחסור בקובלט, שבו השתמשו עד אז לייצור כלי עבודה. ה-CERMET מכיל כמעט 90% טיטניום קרביד (החלק הקרמי של הסגסוגת) עם מקשר מתכתי שמביא קשיחות ומראה מתכתי לחומר הסופי.

השעון החדש של ראדו משתמש כאמור בסגסוגת הזאת ומהווה סוג של מחווה נוספת לשנת השישים של שעון הדיאסטאר המקורי, כשאתם יודעים מה, אפילו שהוא מגיע באיחור של שנה שלמה, אנחנו מקבלים אותו בשמחה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ראדו.