סביר להניח כי בתור חובבי שעונים, הדבר הראשון שקופץ לכם לראש כשאתם שומעים ראדו (“Rado”) זה שעונים קרמיים, סגנון שהפך להתמחות של החברה ומה שהיא מזוהה איתו יותר מכל, אבל אם מתעמקים קצת בהיסטוריה של ראדו כיצרנית שעונים, מגלים כי החברה החזיקה בליין מוצרים עשיר ומגוון. בהשראת השעונים הללו, השיקה ראדו בשנה שעברה שעוני צלילה בסגנון וינטאג’י, תחת המותג “Captain Cook” – סדרת שעוני צלילה שהחברה שיווקה בשנות ה-60 והשבוע מרחיבה החברה את ליין השעונים בסדרה המחודשת, עם הצגת ה-Tradition Captain Cook MKII Automatic, שעון צלילה במראה וינטאג’י-היסטורי, שזוכה הפעם לקצת יותר נגיעות מודרניות.

בשנה שעברה הציגה ראדו שני שעונים בסדרה – ה-Hyperchrome Captain Cook שהגיע עם גוף שעון בקוטר של 37.3 מ”מ, דגם שהתכתב באופן מושלם עם העיצוב הוינטאג’י של הדגמים המקוריים של הסדרה משנת 1962, לצד גרסה קצת פחות משכנעת או אם תרצו – פחות מתכתבת עם העבר – גרסת טיטניום בקוטר של 45 מ”מ.

השעון החדש בסדרה, ה-Tradition Captain Cook MKII Automatic הולך על קו טיפה שונה, עם גוף שעון גדול ולוח צבעוני למדי, אך הוא עדיין מנסה לשמור ככל האפשר על המראה המקורי של שעוני ה-Captain Cook המקוריים משנת 1962, תוך שהוא מוסיף מספר אלמנטים עיצוביים מודרניים וכמובן אלמנטים טכניים.

ראדו משתמשת בגוף בצורת חבית (Tunneau) לשעון, צורה שהייתה טיפוסית מאוד באותה תקופה ואומצה על יצרניות כמו אומגה וטאג הויר, כשגוף השעון החדש עשוי מטיטניום בדרגה 5 שעובר גימור בהתזת חול.

כיאה לשעון צלילה, הדבר הראשון שאנחנו מחפשים בשעון הוא את הבזל המסתובב, אך ראדו בחרה בפתרון מעניין בדמותו של בזל פנימי שניתן לכוון ולסובב בעזרת כתר נוסף שנמצא בשעה 2 של השעון. כדי להבליט את הבזל, הוא “צובע” את סמני הדקות שעליהם הוא מצביע בצבע צהוב, שמופיע גם על גבי מחוג הדקות ועל גבי מחוג השניות, בניגודיות יפה אל מול הלוח השחור והסימנים  הלבנים שעליו.

בתוך השעון נמצא מנגנון ETA C07.621, מנגנון אוטומטי שעבר מספר שינויים בהשוואה למנגנון ה-ETA 2824 המוכר, כשהמנגנון פועל בתדר נמוך יותר של 3Hz – עם 28,800 פעימות לשעה, כשזמן צבירת האנרגיה שלו גדל והוא עומד על 80 שעות.

הלוח כולו משלב נגיעות וינטאג’יות עם נגיעות מודרניות, מסמני השעה והמחוגים, הכיתוב על גבי הלוח ועד לקומפליקציית היום-תאריך בשעה 3 של השעון, שמשתלבת בצורה די סולידית עם המראה הכללי של הלוח ושל השעון, כשבאופן כללי, הלוח כולו קריא מאוד וברור.

גוף השעון מגיע בממדים של 46.8 מ”מ על 48.3 מ”מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-220 מטרים, כשבעוד סוג של “קריצה מודרנית” ראדו בחרה להשיק את השעון ביחד עם רצועת טקסטיל שחורה.

ה-Tradition Captain Cook MKIII Automatic החדש של ראדו יהיה זמין לרכישה החל מחודש אוקטובר הקרוב, במחיר של 2,550 דולרים, כשהוא צפוי להיות זמין לרכישה אצל מרבית המשווקים של ראדו ברחבי העולם.

לאתר ראדו העולמי