סדרת שעוני הצלילה קפטן קוק של ראדו זוכה לפופולריות גבוהה בקרב חובבי שעונים וחובבי המותג בפרט. הסדרה מציעה שעוני צלילה בעיצוב וינטאג’י המבוסס על הדגם המקורי של השעונים משנת 1962, כשהם מגיעים עם נגיעות מודרניות דוגמת הבזל הקרמי ומנגנונים מודרניים. ראדו מרחיבה את הסדרה עם שלושה שעונים חדשים, במעין תת סדרה – ראדו קפטן קוק ברונזה, מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

ראדו קפטן קוק ברונזה – מפרט טכני 

שלושת השעונים החדשים מגיעים כאמור עם גוף העשוי מברונזה, בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 12.5 מ”מ. השעונים מגיעים עם בזל כחול ולוח כחול תואם (רפרנס R32504205 / 01.763.0504.3.120), בזל חום ולוח חום (רפרנס R32504306 / 01.763.0504.3.230), בזל ירוק ולוח ירוק (רפרנס R32504315 / 01.763.0504.3.131). כל השעונים מגיעים עם רצועת עור בגוון תואם ועם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. השעונים מגיעים עם תצוגת תאריכון בשעה 3 של לוח השעון, כשבשעה 12 של השעון נמצא הלוגו של ראדו ומתחתיו הכיתוב RADO. בשעה 6 של השעון מופיע הכיתוב Captain Cook, עיצוב המוכר מהשעונים הקודמים בסדרה. 

ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור - TimeandWatches.
ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור – TimeandWatches.

מנגנון

שלושת שעוני הברונזה החדשים בסדרת הקפטן קוק מגיעים עם מנגנון ETA C07.611, מנגנון אוטומטי שפועל בתדר של 3Hz (קצב של 21,600 ויברציות לשעה), עם תצוגת תאריכון בשעה 3 ורזרבת כוח של 80 שעות. בתוך המנגנון משולבות 25 אבי חן. 

אז מה חדש בעצם?

החידוש המרכזי בשעונים החדשים הוא השימוש בברונזה, שהפכה בשנים האחרונות למתכת פופולרית במיוחד בקרב יצרניות השעונים לליין שעוני הצלילה שלהן ובמיוחד לגרסאות “מיוחדות”. התכונה הייחודית של הברונזה, אותה פטינה – תהליך החמצון הטבעי שעובר על המתכת עם החשיפה לחמצן וללחות, מעניק לה לאורך זמן גוון ייחודי שהפך לפופולרי במיוחד בקרב חובבי שעונים וחובבי שעוני וינטאג’. 

ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור - TimeandWatches.
ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור – TimeandWatches.
ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור - TimeandWatches.
ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעונים החדשים מגיעים עם תג מחיר של 2,680 אירו, כשהם יקרים יותר מהדגמים הרגילים בסדרה שמגיעים עם מחיר שנע בין 2,000 ל-2,200 אירו. 

גוף הברונזה של השעונים החדשים. מקור - TimeandWatches.
גוף הברונזה של השעונים החדשים. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה 

שלוש סוסי ים בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
שלוש סוסי ים בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

סדרת הקפטן קוק של ראדו מציעה שעוני צלילה נהדרים, בתג מחיר נגיש יחסית, גימור איכותי ועיצוב וינטאג’י מיוחד. שלושת השעונים החדשים העשויים מברונזה מרחיבים את היצע השעונים של ראדו בסדרה ועוזרים לה להתחרות בשעוני צלילה מברונזה מבית טודור, אוריס או שעונים כמו האוטביה ברונזה של טאג הויר. אם אתם לא סנובי שעונים שהמילה ETA עושה להם צמרמורת בגוף ואתם מחפשים שעון צלילה מברונזה ממותג שוויצרי עם היסטוריה נפלאה בייצור שעוני צלילה ובמחיר נגיש – השעונים החדשים מהווים אופציה נהדרת לרכישה.