אחרי שהכרנו את שעוני הלונג׳ין לג׳נד דייבר החדשים, הגיע הזמן להתעדכן ברענון נוסף לסדרת שעוני צלילה תקציבית, הפעם מבית ראדו, יצרנית שעונים שמוכרת לנו בעיקר הודות ליכולות שלה בתחום הסגסוגות הקרמיות, אבל כזאת שמשתדלת מדי פעם להזכיר לנו שיש לה עבר מכובד גם בתחום שעוני הצלילה. ראדו קפטן קוק R32105353 – מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש של ראדו.

ראדו קפטן קוק R32105353 – מפרט טכני

השעון החדש של ראדו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ ועוביו עומד על 12.3 מ״מ. גוף השעון מקבל מראה בולט ועוצמתי יותר, הודות לבזל הקרמי השחור שראדו משלבת בשעון. על בזל השעון חריטת לייזר בגוון מתכתי, לאינדקסי השעות והמספרים.

ראדו קפטן קוק R32105353. מקור - timeandwatches.
ראדו קפטן קוק R32105353. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח בגוון אדום כהה, בגימור מדורג שעובר לשחור בקצוות לוח השעון. לוח השעון מוגן על ידי זכוכית ספיר במראה כיפתי מעט, שמוסיף למראה הוינטאג׳י של השעון. על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסים מוגדלים עם מחוגים גדולים, עם מחוג שעות בצורת חץ.

ראדו קפטן קוק R32105353. מקור - timeandwatches.
ראדו קפטן קוק R32105353. מקור – timeandwatches.

בשעה 12 בלוח השעון אנו מוצאים את הלוגו של ראדו ומעליו העוגן המסתובב המוכר, עם רקע בגוון אודם (רובי) שמשדרג עוד יותר את המראה של לוח השעון.

שעון במראה וינטאג׳י. מקור - timeandwatches.
שעון במראה וינטאג׳י. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם צמיד שלוש חוליות העשוי מפלדת אל-חלד, עם אבזם מתקפל המשלב פלדת אל-חלד עם טיטניום. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

ראדו קפטן קוק R32105353 – מנגנון

בתוך השעון משלבת ראדו את קליבר R763 שלה. קליבר R763 הוא מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 80 שעות. מנגנון השעון מגיע עם קפיץ ניווהכרון (Nivachron), שמשפר את העמידות שלו לשדות מגנטיים. ראדו אמנם לא מציינת זאת, אבל הנתונים הטכניים מצביעים כי ה-R763 מבוסס על מנגנון ה-Powermatic של ETA.

גב השעון וסמל סוס הים של ראדו. מקור - timeandwatches.
גב השעון וסמל סוס הים של ראדו. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

קפטן ג׳יימס קוק הבריטי היה חוקר ומגלה ארצות, בן המאה ה-18. קוק זכה לתהילה הודות לשלושת המסעות שלו, בין השנים 1768 ל-1779, לאזור האוקינוס הפסיפי ואוסטרליה. ראדו השיקה בשנות השישים של המאה הקודמת סדרת שעונים במחווה לפועלו, שעשתה קאמבק נהדר בשנים האחרונות. השעון החדש הוא תוספת נהדרת לקולקציה הזאת.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ראדו, רפרנס R32105353, מגיע עם תג מחיר של 2,100 דולרים.

ראדו קפטן קוק R32105353. מקור - timeandwatches.
ראדו קפטן קוק R32105353. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

סדרת שעוני הקפטן קוק החדשה של ראדו לא זוכה אמנם לפופולריות של שעונים דוגמת שעוני הלג׳נד דייבר של לונג׳ין או האקוויס של אוריס. השעונים הללו הם המתחרים הישירים של ראדו בקטגוריית המחירים שלה, כשהיא מציעה תמורה טובה לא פחות למחיר לעומת המתחרים הללו.

בתוך השעונים משלבת ראדו מנגנון מודרני ומתקדם, עם רזרבת כוח גדולה, כשכאן מדובר במנגנון עדיף על זה המשולב בשעונים של לונג׳ין ואוריס. אז מה מונע מהם להפוך ליותר פופולריים? ככל הנראה תפוקות ייצור ומדיניות שיווק שמוכתבות לחברה מקבוצת האם שלה – קבוצת סווטש.

בכל מקרה, אותנו לא באמת מעניינת מדיניות השיווק של קבוצת סווטש. אנחנו שמחים על כל תוספת חדשה לשוק השעונים, במיוחד אם היא מוצלחת כמו השעון החדש של ראדו. אז אם אי פעם רציתם שעון צלילה במראה וינטאג׳י עם לוח בגוון אדום-בורדו, תגידו תודה לראדו על התוספת החדשה לקולקציית הקפטן קוק שלה.

למעבר לאתר של ראדו.