יש מעט מאוד יצרניות שעונים שיכולות להתקרב לרמת הייצור והביצוע של ראדו בכל מה שקשור לשעונים קרמיים ולשימוש בסגסוגת הקרמית. ראדו רשמה פטנטים רבים בתחום זה והפכה כמעט לשם נרדף לשעונים קרמיים לאורך השנים. דוגמה נפלאה למומחיות של ראדו בתחום זה מגיעה אלינו בימים האחרונים עם השעון הקרמי הראשון של ראדו בצבע ירוק – ראדו True Thinline Anima. 

ראדו True Thinline Anima – מפרט טכני

השעון החדש של ראדו מגיע בגוף קרמי בקוטר של 40 מ”מ העשוי כאמור מסגסוגת קרמית בצבע ירוק-זית. 

ראדו True Thinline Anima. מקור - WornandWound.
ראדו True Thinline Anima. מקור – WornandWound.

השעון מגיע עם לוח סקלטון וצמיד קרמי בצבע תואם. השימוש בסגסוגת קרמית מבטיח לשעון עמידות כמעט מושלמת בפני שריטות, כאשר אנו רגילים לראות שעונים קרמיים בצבע שחור או כחול, אבל הצבע הירוק הוא משהו מיוחד וכאמור אפילו עבור ראדו מדובר בשעון הראשון של החברה שמגיע בצבע המיוחד הזה. 

ראדו True Thinline Anima. מקור - WornandWound.
ראדו True Thinline Anima. מקור – WornandWound.

השעון מגיע כאמור עם לוח סקלטון, שאיך נאמר זאת בעדינות – לא בדיוק קריא, עם תאריכון בשעה 6 של לוח השעון ומעליו הלוגו של ראדו. 

השעון הקרמי הראשון של ראדו בצבע ירוק. מקור - WornandWound.
השעון הקרמי הראשון של ראדו בצבע ירוק. מקור – WornandWound.

המילה ראדו מופיעה בשעה 3 של לוח השעון והכיתוב AUTOMATIC מולה בשעה 9 של לוח השעון. 

ראדו True Thinline Anima – מנגנון

השעון החדש של ראדו מגיע עם מנגנון ETA A31.L02. מנגנון אוטומטי עם תצוגת תאריך ורזרבת כוח של 64 שעות. המנגנון פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה והוא מכיל בתוכו 21 אבני חן. 

מה חדש בעצם?

כפי שמציינת הכותרת שלנו לכתבה הזאת, מדובר בפעם הראשונה שראדו משתמשת בסגסוגת קרמית בצבע ירוק בגוון מיוחד מאוד, שסביר מאוד להניח שנראה בקרוב בשימוש נרחב יותר בליין של ראדו ושל יצרניות אחרות בקבוצת סווטש, קבוצת האם של ראדו. 

מהדורה מוגבלת של 2,020 יחידות, מקור - WornandWound.
מהדורה מוגבלת של 2,020 יחידות, מקור – WornandWound.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ראדו מגיע במהדורה מגובלת של 2,020 יחידות בלבד שזמינות לרכישה כבר עכשיו אצל המשווקים המורשים של החברה ברחבי העולם, במחיר של 3,000 דולרים ליחידה.

השורה התחתונה

הגורו תמיד שמח לראות שעונים חדשים וכאלו שלא נראים כמו “העתק-הדבק” של דגמים מוכרים, במיוחד בכל הקשור לשימוש בחומרים וצבעים מיוחדים ולא עוד שעון שחור-כחול. במקרה הזה הוא היה שמח לשעון קצת יותר קריא, אם כי בהחלט יכול להיות כי התמונות שקיבלנו עושות קצת עוול לשעון ובמציאות הוא יותר קריא. בכל מקרה, השעונים של ראדו אולי זוכים למוניטין מפוקפק בקרב חובבי שעונים בישראל, אבל מדובר בשעונים נהדרים, שעומדים בשורה הראשונה בעולם בכל הקשור לשימוש בחומרים מתקדמים, עם מנגנון מוכר כמו ה-ETA A31.L02 והעובדה שמדובר במהדורה מוגבלת, סך הכל מדובר בעסקה לא רעה, כמובן בהנחה שלוח השעון קצת יותר קריא במציאות … 

למעבר לאתר של ראדו.