סדרת שעוני הרברסו של יגר לה קולטרה הפכה בשנים האחרונות לסוג של קנבס ליצירות אומנות שונות, אותן משלבת החברה בשעוני הסדרה. היצירה החדשה שמצטרפת לסדרת השעונים הזאת היא יצירה של האמן היפני הנודע מהמאה התשע עשרה, קטסושיקה הוקסאי (Katsushika Hokusai) – מפלי אמידה, או בשם המלא של היצירה The Amida Falls in the Far Reaches of the Kisokaidō Road מפלי אמידה באזורים הרחוקים של כביש קיסוקאידו. את היצירה הזאת משלבת יגר לה קולטרה בשעון חדש בסדרת הרברסו טריביוט שלה, רברסו אמייל הוקוסאי ״מפלי אמידה״. מוזמנים להכיר את השעון ביחד איתנו.

רברסו אמייל הוקוסאי ״מפלי אמידה״ – מפרט טכני

השעון החדש של יגר לה קולטרה מגיע בגוף העשוי מזהב לבן. גוף השעון מגיע בממדים של 45.5X27.4 מ״מ ובעובי של 9.73 מ״מ.

רברסו אמייל הוקוסאי ״מפלי אמידה״. מקור - watchilove.
רברסו אמייל הוקוסאי ״מפלי אמידה״. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם גוף הרברסו המוכר של יגר לה קולטרה, עם לוח דו צדדי על ציר מסתובב. בצד אחד אנו מוצאים לוח אמייל ירוק עם גיוליושה בטכניקת הלוזנגה Lozenge guilloche.

שחזור מופלא של עבודת אומנות היסטורית. מקור - watchilove.
שחזור מופלא של עבודת אומנות היסטורית. מקור – watchilove.

בצד השני של לוח השעון אנו מוצאים כאמור העתק של היצירה המפורסמת של הוקוסאי, עליה נרחיב בהמשך הכתבה.

היצירה של הוקוסאי, ״מפלי אמידה״. מקור - watchilove.
היצירה של הוקוסאי, ״מפלי אמידה״. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-3 מטרים (שימו לב, אין כאן טעות).

רברסו אמייל הוקוסאי ״מפלי אמידה״ – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 822/2 של יגר לה קולטרה. קליבר 822/2 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספר רזרבת כוח של 45 שעות. בתוך המנגנון אנו מוצאים 21 אבני חן.

אז מה חדש בעצם?

קטסושיקה הוקסאי היה אחד מקומץ אמנים יפניים בני המאה התשע עשרה, ששחזרו ושדרגו את הטכניקה העתיקה של הדפסת עץ מאמנות שנחשבה עד אז ״נמוכה״ לצורת אמנות גבוהה, הודות לחידושים שלו בתחום הנושא של היצירה, הצבעים והקומפוזיציה. סדרת המפלים שלו, שהופקה כשהיה בשנות השבעים לחייו, נחשבת בעיני היסטוריונים רבים לבין יצירות אומנות הנוף המשובחות ביותר שיוצרו אי פעם. היצירה הידועה ביותר בסדרה, ״מפלי אמידה״, מייצגת את הצורה בה האמן הוקסם מכוחם של המים הזורמים וצורות האדמה המונומנטליות, המגמדות את הדמויות האנושיות, הנהנות מפיקניק בקרבת מקום.

שחזור מופלא של עבודת אומנות היסטורית. מקור - watchilove.
שחזור מופלא של עבודת אומנות היסטורית. מקור – watchilove.

כדי ללכוד ולשחזר את העוצמה של התמונה המקורית של הוקוסאי ולשחזר בנאמנות כל פרט ופרט ביצירה, על שטח של שלושה סנטימטרים רבועים בלבד (קצת יותר מעשירית מהגודל המקורי של היצירה), המאסטר אמנים ביגר לה קולטרה היו צריכים לא רק למזער ולחקות בצורה מושלמת כל פרט ופרט בקומפוזיציה, אלא גם ליצור אשליה של טכניקת הדפסת העץ, אפקט ספציפי השונה לחלוטין מעבודות אמייל.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יגר לה קולטרה, רפרנס Q39334T3, מגיע במהדורה מוגבלת של 10 יחידות. יגר לה קולטרה לא חושפת את תג המחיר של השעון, אך אם תרצו לדעת בכל זאת כמה הוא עולה, תצטרכו לבקר באחד הבוטיקים של החברה ברחבי העולם.

רברסו אמייל הוקוסאי ״מפלי אמידה״. מקור - watchilove.
רברסו אמייל הוקוסאי ״מפלי אמידה״. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

כפי שציינו בתחילת הכתבה, שעוני הרברסו של יגר לה קולטרה הפכו בשנים האחרונות בעיקר לסוג של ״קנבס״ או רקע ליצירות אומנות ייחודיות. הפעם נדמה כי בחברה החליטו לנסות ולהעלות את רף הקושי של היצירה, באמצעות שחזור הדפס עץ על לוח אמייל. למרות שקליבר 822/2 נחשב גם הוא להורולוגיה עילית, במקרה של שעוני הרברסו טריביוט, ההורולוגיה, או ליתר דיוק, המכניקה חשובה קצת פחות ומפנה את מקומה לאומנות, שבאה כאן לידי ביטוי ברמה הגבוהה ביותר שאותה אפשר לדמיין.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יגר לה קולטרה.