חגיגות השנה הסינית החדשה מתקרבות לסיומן בשבוע הקרוב וזה זמן נהדר להכיר שעון נפלא נוסף שמציין את שנת הנמר, הפעם מבית יגר לה קולטרה. כמו יצרניות שעונים שוויצריות אחרות, גם יצרנית השעונים של יצרניות השעונים יודעת לחגוג את שנת הנמר בצורה מיוחדת, כשאין שעון מתאים יותר משעון בסדרת הרברסו שלה לעשות את זה. רברסו טריביוט אמייל ״נמר״ – מוזמנים להצטרף לחגיגות ביחד עם הגורו.

רברסו טריביוט אמייל ״נמר״ – מפרט טכני

השעון החדש של יגר לה קולטרה מגיע בגוף המלבני המוכר של שעוני הרברסו של החברה. גוף השעון עשוי מזהב אדום, כשהוא מגיע בממדים של 45.5 מ״מ על 27.4 מ״מ. עוביו של השעון הוא 9.73 מ״מ.

רברסו טריביוט אמייל ״נמר״. מקור - hodinkee.
רברסו טריביוט אמייל ״נמר״. מקור – hodinkee.

הלוח הראשון של השעון הוא לוח אמייל העשוי בטכניקת הגרנד פיו. יגר לה קולטרה בוחרת בלוח נקי וקלאסי. בחלק ההיקפי שלו אנו מוצאים את מסגרת ה-chemin de fer (מסילת רכבת) המסמנת את הדקות. השעון מגיע עם מחוגי דופין ואינדקסים מיושמים העשויים מזהב אדום גם הם, כשהם נראים כאילו מרחפים מעל ללוח השחור של השעון.

רברסו טריביוט אמייל ״נמר״. מקור - hodinkee.
רברסו טריביוט אמייל ״נמר״. מקור – hodinkee.

הלוח השני של השעון הוא לוח אמייל מרהיב. יגר לה קולטרה יצרה נמר מפואר, שנראה כאילו מזנק מתוך לוח השעון השחור. גם כאן משתמשת יגר לה קולטרה בלוח אמייל, כשהנמר העשוי מרודיום משלב משחקי מרקמים ואור, היוצרים אשליה של תנועה.

חריטת הנמר על לוח השעון. מקור - hodinkee.
חריטת הנמר על לוח השעון. מקור – hodinkee.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

רברסו טריביוט אמייל ״נמר״ – מנגנון

בתוך השעון משלבת יגר לה קולטרה את קליבר 822A/2 שלה, מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות.

אז מה חדש בעצם?

תשעים שנה לאחר הצגת שעון הרברסו שלה, יגר לה קולטרה רושמת פרק מרשים נוסף בהיסטוריה של השעון הזה, כשהיא מציינת את שנת הנמר הסינית עם השעון החדש. יגר לה קולטרה פותחת בימים אלו בוטיק דגל חדש בשנגחאי ואין ספק שהשעון הזה עומד להיות אחד השעונים הבולטים בתצוגה בבוטיק הזה.

טכניקה מיוחדת ליצירת לוח השעון. מקור - hodinkee.
טכניקה מיוחדת ליצירת לוח השעון. מקור – hodinkee.

יגר לה קולטרה משתמשת בטכניקה מיוחדת כדי למקסם את תחושת הנפח של דמות הנמר ולהקנות עומק לחריטה. הטכניקה נקראת חריטת דגם (Modelled Engraving), כשהאומן שיוצר את לוח השעון משתמש באזמלים בגדלים שונים כדי לפסל את המתכת צעד אחר צעד. הטכניקה הזו מצריכה עבודה מדויקת מאוד, תוך מיקוד מוחלט וזריזות מופלאה.

55 שעות עבודה ליצירת לוח השעון. מקור - hodinkee.
55 שעות עבודה ליצירת לוח השעון. מקור – hodinkee.

בניגוד לעבודת חרט רגילה, המתחילה עם משטח מתכת חשוף, כאן מדובר ברמת קושי גבוהה הרבה יותר, כשהחרט עובד על משטח שכבר מגיע עם ציפוי אמייל בטכניקת הגרנד פיו. כדי לא לפגוע בלוח שכבר עבר טיפול, נדרש דיוק חסר תקדים בתנועות החרט, פעולה שמצריכה לא פחות מ-55 שעות עבודה על לוח שעון בודד.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יגר לה קולטרה, רפרנס Q39324K1, מגיע באופן די מפתיע, לא במהדורה מוגבלת, אלא בתצורת Made To Order. כלומר – יגר לה קולטרה תייצר את השעון רק לפי הזמנות שיתקבלו מלקוחות החברה. תג המחיר של השעון עומד על 90 אלף אירו.

רברסו טריביוט אמייל ״נמר״. מקור - hodinkee.
רברסו טריביוט אמייל ״נמר״. מקור – hodinkee.

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף במסגרת חגיגות השנה הסינית, מה שגורם לנו לחשוב למה הסינים לא חוגגים שנה חדשה פעמיים בשנה?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יגר לה קולטרה.