אחד השעונים האייקוניים ביותר בעולם השעונים הוא שעון הרברסו של יגר לה-קולטרה. השעון המלבני שמגיע עם גוף מסבתובב וחושף לוח נוסף בגב השעון (תלוי מאיזה צד אתם מסתכלים על זה) משדר יוקרה, קלאסיקה ועדינות על-זמנית. בימים האחרונים הצטרף דגם חדש לסדרה, במהדורה מוגבלת לצערנו – ה-רברסו טריביוט Duoface Fagliano. שעון שמגיע עם לוח אדום-בורגונדי מרהיב ועם טוויסט מעניין – אזור זמן שני המשולב בלוח השעון השני.

רברסו טריביוט Duoface Fagliano – מפרט טכני 

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מזהב אדום בממדים של 47 מ”מ על 28.3 מ”מ ובעובי של 10.3 מ”מ.

רברסו טריביוט Duoface Fagliano. מקור - TimeandWatches.
רברסו טריביוט Duoface Fagliano. מקור – TimeandWatches.

לוח אחד של השעון, הלוח הראשי, מגיע בצבע אדום בורגונדי בגימור קרני שמש. בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים לוח שניות קטן. מחוגי השעון ואידקסי השעות עשויים מזהב אדום גם הם, כשאינדקס השעה 12 הוא אינדקס כפול. הלוח השני מגיע עם תצוגת אזור זמן שני. כדי לשמור על המראה הנקי של השעון, יגר לה-קולטרה שילבה סליידר קטן ובלתי נראה המשולב בחלק העליון של גוף השעון. את המחוון ניתן לראות רק כאשר מסובבים את גוף העשון כדי לחשוף את הלוח השני.

רברסו טריביוט Duoface Fagliano. מקור - TimeandWatches.
רברסו טריביוט Duoface Fagliano. מקור – TimeandWatches.

בלוח השני שילבה יגר לה-קולטרה לוח קטן עם תצוגת 24 שעות ולצידו הכיתוב NIGHT-DAY. הלוח השני מגיע בצבע כסוף-לבן. יגר לה-קולטרה הצליחה ליצור לוח מעניין ומרשים עם שילוב של שני גימורים – גיושה (תחריט-תשליב, guilloché) בצורת קלוש דה-פריז (Clous de Paris) עם גימור אופליין מלוטש במרכז הלוח.

רברסו טריביוט Duoface Fagliano. מקור - TimeandWatches.
רברסו טריביוט Duoface Fagliano. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת טו-טון העשויה מעור ובד. איך עושים רצועת טו-טון מעור ובד? פונים ל-Casa Fagliano, יצרנית מגפי פולו ארגנטינאית שעיצבה את הרצועה. הרצועה משלבת עור וקנבס בגוון זהה. עם זאת, ניגוד המרקמים מקנה לרצועה מראה מיוחד ומעניין.

רברסו טריביוט Duoface Fagliano – מנגנון

בתוך השעון החדש שילבה יגר לה-קולטרה את קליבר 854A/2 שלה. מדובר במנגנון מתיחה ידנית הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

אז מה חדש בעצם?

כשעשו פוגש את אחיו יעקב (ספר בראשית, תנ”ך, זוכרים?) הוא אומר לו – “הלעיטני נא מן האדום האדום הזה”. אז גם אנחנו אומרים, בשפה קצת פחות תנ”כית – תנו לנו עוד ועוד ועוד מהאדום המרהיב הזה. הצבע האדום של לוח השעון משתלב בצורה נהדרת עם הזהב האדום ומקנה לשעון הזה מראה באמת מיוחד.

רצועת טו-טון מבית CASA FAGLIANO הארגנטינאית. מקור - TimeandWatches.
רצועת טו-טון מבית CASA FAGLIANO הארגנטינאית. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש, רפרנס Q398256J מגיע כאמור במהדורה מוגבלת. יגר לה-קולטרה תייצר 190 יחידות בלבד מהשעון. תג המחיר שלו? 22,500 פרנקים שוויצריים. השעונים יהיו זמינים לרכישה פיזית בבוטיקים של החברה בלבד.

קסם אדום מבית ייגר לה-קולטרה. מקור - TimeandWatches.
קסם אדום מבית ייגר לה-קולטרה. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

כמו לא מעט שעונים אייקוניים, גם על הרברסו אפשר להגיד – מה כבר אפשר לחדש? אבל מבט חטוף בשעון החדש ואנחנו בטוחים שקיבלתם את התשובה. השילוב המושלם כמעט בין הזהב האדום ללוח האדום-בורגונדי. תוסיפו לזה את הרצועה המעניינת שמשתלבת גם היא בצורה נהדרת עם השעון החדש. קומפליקציה של אזור זמן שני וביצוע כל כך מוקפד ומוצלח. כל זאת עם תג מחיר הגיוני לשעון כזה. אפילו העובדה שמדובר במהדורה מוגבלת לא מצליחה לקלקל את ההתרשמות שלנו מהשעון הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יגר לה-קולטרה.