יגר לה קולטרה מציינת השנה את שנת ה-90 להשקתו של אחד השעונים האייקוניים ביותר בעולם השעונים – הרברסו. אל הגרסאות המיוחדות שהשיקה החברה עד כה לציון התאריך הזה, מצטרף בימים האחרונים שעון חדש. רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ, שכפי שאפשר להבין משמו, מגיע עם קומפליקציית מינוט ריפיטר ותרשו לנו לתת לכם ספוילר קטן – נראה פשוט נפלא והוא מגיע עם תג מחיר דמיוני. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ – מפרט טכני

השעון החדש של יגר לה קולטרה מגיע בגוף העשוי מזהב אדום. הממדים שלו עומדים על 51.1 מ”מ על 31 מ”מ. העובי שלו עומד על 11.41 מ”מ. יגר לה קולטרה שילבה בשני הצדדים של השעון תצוגת זמן.

רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור - TimeandWatches.
רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור – TimeandWatches.

הלוח הקדמי של השעון הוא לוח סקלטון מלא. כך מאפשרת יגר לה קולטרה להתבונן במנגנון המינוט ריפיטר המיוחד של השעון בפעולה. יגר לה קולטרה משלבת גשר בצורת קשת המתוח בין השעות 7 ל-11 בשעון. על הגשר הזה יושבים רכיבי המינוט ריפיטר במנגנון. יגר לה קולטרה הצליחה לשלב אותם בצורה מרהיבה, כשהם נראים כאילו שהם מרחפים בלוח השעון. את תחושת העומק הזאת מדגישים אינדקסי השעות של השעון.

רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור - TimeandWatches.
רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור – TimeandWatches.

הלוח האחורי של השעון נהדר גם הוא, אם כי קצת פחות מהלוח הקדמי. הוא מגיע עם עיטורי ה-Côtes de Genève האנכיים כשהם משתרעים על פני כל פלטת הבסיס של מנגנון השעון. יגר לה קולטרה השתמשה בברגים כחולים כדי לעטר את לוח השעון ולהוסיף לו צבעוניות.

גוף השעון עשוי מזהב אדום. מקור - TimeandWatches.
גוף השעון עשוי מזהב אדום. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין בצבע חום-בורדו. אם שאלתם את עצמכם איך בדיוק עובד הריפיטר, אז שימו לב לסליידר בצד שמאל של השעון – פיתוח חדש של יגר לה קולטרה במיוחד עבור השעון הזה.

רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 944. מנגנון שעבר התאמות על ידי יגר לה קולטרה כשהוא מכיל דור חדש של גונגים. המננון הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 35 שעות.

קליבר 944 שעבר מודיפיקציות. מקור - TimeandWatches.
קליבר 944 שעבר מודיפיקציות. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם? 

האמת היא שליגר לה קולטרה יש מסורת ארוכה בייצור מנגנוני רפיטרים למיניהם. החברה פיתחה מעל ל-200 מנגנוני רפיטרים שונים במהלך ההיסטוריה הארוכה של החברה, שהחלה בשנת 1833. למעשה, זאת גם לא הפעם הראשונה שהחברה מציגה קומפליקציית מינוט ריפיטר בשעון רברסו. בשנת 1994 הציגה החברה את ה-Reverso Répétition Minutes. ה-Reverso Répétition Minutes היה הפעם הראשונה שבה הציגה יגר לה קולטרה מנגנון ריפיטר בתוך שעון יד. בנוסף, זה היה שעון היד המלבני הראשי בעולם עם קומפליקציית מינוט ריפיטר. ובכל זאת, תרשו לנו להתלהב מיצירת המופת המרהיבה הזאת.

רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור - TimeandWatches.
רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של יגר לה קולטרה, רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ, מגיע במהדורה מוגבלת של 10 יחידות בלבד. תג המחיר שלו עומד על 305,000 אירו. כמה זה יוצא בשקלים? 1,150,000 שקלים. מקווים שנשאר לכם קצת כסף מהקניה של ארבעת המינים …

סליידר בדופן השמאלית של השעון מפעיל את המינוט ריפיטר. מקור - TimeandWatches.
סליידר בדופן השמאלית של השעון מפעיל את המינוט ריפיטר. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אם פעם שאלתם את עצמכם למה קוראים ליגר לה קולטרה – La Grande Maison (“הבית הגדול” או “המותג הגדול”) אז תסתכלו עוד פעם על השעון הזה ותנסו לראות אם אתם מצליחים לענות על השאלה הזאת בעצמכם. יש לנו הרגשה שתצליחו. וקצת יותר ברצינות – השעון החדש הוא פשוט תצוגת תכלית של יכולות הורולוגיות מהרמה הגבוהה ביותר מבית יגר לה קולטרה. משהו שהיא כבר עשתה עם השעונים הקודמים שהיא השיקה השנה במסגרת חגיגות ה-90 שנה לשעון הרברסו. אנחנו לא יכולים כבר לחכות לראות מה תשיק החברה בעוד עשר שנים, בחגיגות ה-100 שנים למותג …

רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור - TimeandWatches.
רברסו מינוט ריפיטר 71225SQ. מקור – TimeandWatches.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יגר לה קולטרה.