פנריי מציגה שעון חדש – רדיומיר גואידו פנריי & Figlio PAM01346 – שעון ייחודי, בגוף העשוי מפלטינה עם רגלי שעון מוצקות המרותכות לגוף השעון, עם רזרבת כוח מרשימה בת שמונה ימים. השעון הייחודי הזה יימכר במכירה פומבית בז׳נבה, על ידי בית המכירות הפומביות פיליפס ב-3 לנובמבר, כשכל ההכנסות ממכירת השעון יועברו ל-IOC-UNESCO – גוף השימור הימי של אונסק״ו, הוועדה הבין-ממשלתית לאוקיאונגרפיה. מוזמנים להכיר את השעון הייחודי הזה ביחד איתנו.

אז מה חדש בעצם?

תרשו לנו להתחיל קודם כל בקצת רקע לשעון החדש. השעון החדש של פנריי מגיע בהשראת שעון אייקוני של פנריי – רפרנס 3646, שעון שחובבי שעונים ומעריצי פנריי מכנים בשם ״רדיומיר מעבר״ – Transitional Radiomir, למרות שהוא היה יותר שעון ניסיוני מאשר שעון מעבר. השעון החדש הוא יותר פרשנות מודרנית לשעון הישן מאשר שחזור שלו, כשהוא כולל רכיבים נאמנים לתקופה שבה השעון המקורי הגיע לשוק, למשל מנגנון מבית Angelus, שנמצא בארכיון של פנריי.

שחזור לשעון אייקוני של פנריי. מקור - Watchesbysjx.
שחזור לשעון אייקוני של פנריי. מקור – Watchesbysjx.

השעון החדש הוא למעשה יוזמה של בית המכירות הפומביות פיליפס ושל שתי דמויות מרכזיות בו – אורל באקס (Aurel Bacs) ואלכסנדר גוטבי (Alexander Ghotbi) – בכירים בחטיבת השעונים של פיליפס, שהציגו בפני פנריי את הרעיון לשעון החדש בשנת 2021, כששניהם ממלאים תפקיד מרכזי בכל שלב בפיתוח השעון.

רדיומיר גואידו פנריי & Figlio PAM01346 – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בסגסוגת הפלטינומטק – Platinumtech – סגסוגת קשה יותר מפלטינה רגילה, כשגוף השעון מגיע בקוטר של 47 מ״מ.

רדיומיר גואידו פנריי & Figlio PAM01346. מקור - Watchesbysjx.
רדיומיר גואידו פנריי & Figlio PAM01346. מקור – Watchesbysjx.

גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני פנריי, גוף הכרית, כשכאמור השעון מגיע עם רגלי שעון מוצקות המרותכות לגוף השעון. בשעה 3 אנו מוצאים את הכתר של השעון, ללא מגיני הכתר של פנריי – כנהוג בסדרת הרדיומיר.

רדיומיר גואידו פנריי & Figlio PAM01346. מקור - Watchesbysjx.
רדיומיר גואידו פנריי & Figlio PAM01346. מקור – Watchesbysjx.

לוח השעון הוא לוח הסנדוויץ׳ המוכר של פנריי, בגוון שחור בטקסטורה מחוספסת בעדינות, עם ספרות ערביות ומחוגים בצביעת סופר לומינובה בגוון בז׳, כשהכיתוב MARINA MILITARE ו-OFFICINE PANERAI, כמו גם לוח השניות הקטן של השעון, בשעה 9, מגיעים בצבע לבן.

רדיומיר גואידו פנריי & Figlio PAM01346 – מנגנון

בתוך השעון פנריי משלבת מנגנון מיוחד – קליבר SF240 מבית Angelus משנת 1961. מדובר במנגנון ש-Angelus סיפקה בשנת 1961 לפנריי, כשהוא נמצא במצב חדש בארכיון של פנריי. המנגנון הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה (2.5Hz) ומספק רזרבת כוח מרשימה של שמונה ימים.

המנגנון בגב השעון. מקור - Watchesbysjx.
המנגנון בגב השעון. מקור – Watchesbysjx.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שמגיע למעשה עם שני ״גב״ שעון – גב אחד עשוי מזכוכית ספיר מודרנית, בעוד השני עשוי פלקסיגלס. עם זאת, את הגב השני ניתן לקבל רק בהזמנה נפרדת.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש הוא שעון ייחודי – Unique Piece, שמיוצר כאמור ביחידה אחת בלבד, עבור המכירה הפומבית של פיליפס – The Geneva Watch Auction XVIII (המכירה הפומבית ה-18 של שעונים בז׳נבה). על פי ההערכות, הוא צפוי להשיג סכום שנע בין 60 ל-180 אלף פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

אחת השורות הקבועות שלנו בכתבות על פנריי היא – אם אתם חובבי פנריי, אתם בטח מתלהבים מהשעון הזה, אם אתם לא, אתם כנראה לא מבינים מה חדש בשעון הזה. אז תרשו לנו לקבוע שגם אם אתם לא באמת חובבי פנריי, אתם לא יכולים שלא להתפעל מהשעון הזה, שמיוצר כאמור עבור מטרה נהדרת.

למעבר לאתר של פנריי.