באופן די שקט ולא ברור, רעננה אודמר פיגה מספר דגמים של שעונים שלה בחודשים האחרונים. על חלק מהחידושים קיבלנו דיווחים, לחלק אחר נחשפנו רק באמצעות האתר של החברה. אחת הסדרות המעניינות ביותר של החברה שזכתה לרענון כזה בתקופה האחרונה, היא סדרת הרויאל אוק אופשור דייבר. אודמר פיגה מציגה שלושה דגמים חדשים בסדרה. יצאנו להכיר אותם מקרוב. רויאל אוק אופשור דייבר 2021 – עוד שעון של אודמר פיגה שככל הנראה אף פעם לא תצליחו לרכוש …

רויאל אוק אופשור דייבר 2021 – מפרט טכני

אודמר פיגה משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים בסדרה. הם מגיעים בגוף בקוטר של 42 מ”מ העשוי מפלדת אל-חלד. השעונים מגיעים בצבעים ירוק חאקי, כחול ואפור.

שלושת הדגמים החדשים בסדרת האופשור דייבר לשנת 2021. מקור - TimeandWatches.
שלושת הדגמים החדשים בסדרת האופשור דייבר לשנת 2021. מקור – TimeandWatches.

שלושת השעונים מגיעים עם מספר חידושים. החידוש המרכזי הוא בלוח השעון. במבט ראשון הוא נראה כמו לוח סטנדרטי של אודמר פיגה, אבל במבט מקרוב מגלים כי מדובר בלוח חדש. אודמר פיגה מכנה אותו “Méga Tapisserie”, לעומת לוח ה-“Tapisserie” הרגיל והמוכר של החברה. מדובר בעיקר בהגדלה של “קוביות הוופל” שעל גבי לוח השעון. השעונים מגיעים עם סקלת צלילה בחלק הפנימי של השעון. בדגמים בצבע כחול ואפור 15 הדקות האחרונות בסקלה צבועות בלבן. בדגם הירוק – בצבע צהוב.

סקלת צלילה פנימית וכתר בשעה 10. מקור - TimeandWatches.
סקלת צלילה פנימית וכתר בשעה 10. מקור – TimeandWatches.

חדי העין מביניכם כבר בוודאי שמו לב שהשעונים מגיעים עם שני כתרים. כתר רגיל בשעה 3 וכתר נוסף בשעה 10. הכתר בשעה 10 מתפעל את סקלת הצלילה הפנימית, הפועלת בכיוון אחד כמובן. שני הכתרים של השעון עשויים מסגסוגת קרמית שחורה.

לוח ה-Méga Tapisserie החדש של אודמר פיגה. מקור - TimeandWatches.
לוח ה-Méga Tapisserie החדש של אודמר פיגה. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם רצועות גומי בצבעים זהים לערכת הצבעים של השעון. הם מגיעים עם מנגנון החלפה מהיר חדש לרצועות. המנגנון מאפשר לעונדי השעונים להחליף רצועות בלחיצת כפתור פשוטה וללא צורך בכלים כלשהם.

רויאל אוק אופשור דייבר 2021 כחול. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק אופשור דייבר 2021 כחול. מקור – TimeandWatches.

רויאל אוק אופשור דייבר 2021 – מנגנון

חידוש משמעותי נוסף בשעונים הללו מגיע במנגנון. השעונים מגיעים עם קליבר 4308. מנגנון אוטומטי חדש מבית אודמר פיגה. המנגנון מקושט במיטב העיטורים השייכים לקצה העליון של עולם ההורולוגיה – ה-Côtes de Genève (פסי ג’נבה המפורסמים) וה-traits tirés (שיטת גימור המיושמת על החלק התחתון של הגשרים בשעון). בנוסף, אודמר פיגה העבירה את מרבית הרכיבים במנגנון גימור מגורען בצורה מעגלית.

קליבר 4308. מקור - TimeandWatches.
קליבר 4308. מקור – TimeandWatches.

עוד אלמנט מרשים בשעון – הרוטור שלו. הוא מגיע בזהב אדום 22 קראט, שעבר טיפול השחרה מיוחד על ידי אודמר פיגה, כדי שישתלב במראה הספורטיבי של השעון. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות. אודמר פיגה ציידה אותו בתכונות מתקדמות כמו כיוון מהיר לתאריכון ומנגנון מיוחד לשיפור היציבות והדיוק בזמן כיוון השעון.

אז מה חדש בעצם?

רענון משמעותי לסדרת הרויאל אוק אופשור דייבר 2021. החל מלוח שעון חדש, מערכת מהירה להחלפת רצועות וכמובן מנגנון משודרג ומתקדם. היינו שמחים גם לזמינות קצת יותר גבוהה של השעונים הללו, אבל אתם יודעים שאף אחד בשוויץ לא באמת מתייחס אלינו …

מנגנון מהיר להחלפת רצועות. מקור - TimeandWatches.
מנגנון מהיר להחלפת רצועות. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

כאמור, אודמר פיגה מציגה שלושה שעונים חדשים בסדרה, הרפרנסים שלהם –

  • 15720ST.OO.A052CA.01 – הדגם בצבע ירוק חאקי.
  • 15720ST.OO.A027CA.01 – הדגם בצבע כחול, או כמו שאודמר פיגה קוראת לו – כחול נייבי (כחול צי).
  • 15720ST.OO.A009CA.01 – הדגם בצבע אפור, או כמו שאודמר פיגה קוראת לו – אפור טהור (Pristine Grey).

שלושת הדגמים מגיעים עם תג מחיר זהה – 26,000 אירו.

רויאל אוק אופשור דייבר 2021. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק אופשור דייבר 2021. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

חובבי שעונים אוהבים להגיד כי אודמר פיגה כבר מזמן לא שייכת לשילוש הקדוש של עולם השעונים. הסיבה ידועה. מלבד ליין הרויאל אוק של החברה, אפשר להגיד שאף שעון אחר של החברה (אם יש כאלו בכלל, מלבד סדרת ה-CODE 11.59) מצליח להרשים או לעלות לכותרות. אבל אז מגיעה השקה כמו השעונים הללו וגורמת לנו לחשב מסלול מחדש. בסופו של דבר, כמה עוד חברות אתם מכירים שהייתה משקיעה ברוטור זהב בשעון צלילה ואז משחירה אותו כדי שהוא יתאים למראה הכללי של השעון? כמה עוד חברות אתם מכירים שהיו משקיעות בעיטורים למנגנון של שעון צלילה, בצורה שבה אודמר פיגה השקיעה בשעונים הללו?

רויאל אוק אופשור דייבר 2021. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק אופשור דייבר 2021. מקור – TimeandWatches.

אז נכון, אפשר להגיד שחוץ מסדרת הרויאל אוק אין לאודמר פיגה שום דבר להציע, אבל מצד שני, אם זה מה שיש לה להציע בסדרת הרויאל אוק, אנחנו לגמרי בעד שהחברה תמשיך להתמקד בסדרה הזאת. לגבי זמינות וכאלה? נו, אתם יודעים, זה לא שאם הם היו זמינים לרכישה, באמת היינו יכולים להרשות אותם לעצמנו …

למעבר לאתר של אודמר פיגה.