לפני כחודש רעננה אודמר פיגה את סדרת שעוני הרויאל אוק אופשור דייבר שלה עם דגמים חדשים ונדמה שהחברה נמצאת במגמת התחדשות, עם קולקציה חדשה נוספת שהחברה מציגה, או שליתר דיוק – דור חדש של שעונים – רויאל אוק אופשור 43 מ”מ – חמישה דגמים חדשים בסדרת הרויאל אוק אופשור בגודל חדש, בטיטניום, זהב אדום ופלדת אל-חלד. השעונים מגיעים עם עיצוב חדש, מנגנון חדש ועם המערכת המהירה להחלפת רצועות של אודמר פיגה. הגורו יצא לבדוק את הרענון הראשון לסדרת הרויאל אוק אופשור מאז השקת שעוני ה-44 מ”מ בשנות האלפיים. מוזמנים להצטרף אליו. 

רויאל אוק אופשור 43 – מפרט טכני

אודמר פיגה משיקה כאמור חמישה דגמים חדשים בסדרה. כל השעונים מגיעים בגוף בקוטר 43 מ”מ. שני דגמים יגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. שני דגמים נוספים יגיעו בגוף העשוי מטיטניום. השעון החמישי יגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט. 

רויאל אוק אופשור 43. מקור - Watchilove.
רויאל אוק אופשור 43. מקור – Watchilove.

השעונים מגיעים עם לוח בתבנית ה-“Méga Tapisserie” המוכרת של אודמר פיגה. במבט ראשון נדמה כי מדובר באותה התבנית המוכרת לנו מהשנים האחרונות, אלא שגם כאן, כמו בשעוני הרויאל אוק אופשור דייבר, מדובר בתבנית חדשה. אודמר פיגה הגביהה מעט את הפירמידות המרכיבות את התבנית. בנוסף, הן חודדו מעט כדי להדגיש את המרקם שלהן. כל הפירמידות מחוברות זו לזו בתבנית החוצה את כל ל וח השעון. התבנית הזאת מוסיפה עומק ללוח השעון. בנוסף, אודמר פיגה יישמה גימור סאטן לתבנית, שמשתלבת בצורה מוצלחת עם המראה של גוף השעון. 

הלוח החדש של השעונים. מקור - Watchilove.
הלוח החדש של השעונים. מקור – Watchilove.

סידור תתי הלוחות עבר גם הוא רענון. לוח השניות הקטן של השעון ממוקם בשעה 6. כרונוגרף הדקות ממוקם בשעה 9 בעוד כרונוגרף השעות ממוקם בשעה 3. לפי אודמר פיגה, מדובר בסידור נוח וקריא יותר. חלונית התאריכון מוקמה גם היא מחדש בין השעות 4 ל-5, קרוב יותר לבזל הפנימי של השעון. 

אותיות ה-AP לבדן ללא הכיתוב AUDEMARS PIGUET. מקור - Watchilove.
אותיות ה-AP לבדן ללא הכיתוב AUDEMARS PIGUET. מקור – Watchilove.

עוד חידוש עיצובי – הלוגו של אודמר פיגה, האותיות AP המעטרות את לוח השעון בשעה 12. האותיות הללו מופיעות לבדן, ללא הכיתוב המלא “AUDEMARS PIGUET”. 

מנגנון מהיר להחלפת רצועות. מקור - Watchilove.
מנגנון מהיר להחלפת רצועות. מקור – Watchilove.

עוד נקודה ששווה להתעכב עליה – המנגנון החדש והמהיר להחלפת רצועות של אודמר פיגה שמשולב בשעון החדש ומאפשר לרוכשי השעונים להחליף רצועה בלחיצת כפתור, ללא צורך בכלים מיוחדים. 

רויאל אוק אופשור 43 – מנגנון

אודמר פיגה שילבה בשעונים החדשים מנגנון חדש – קליבר 4401. קליבר 4401 הוא מנגנון פלייבאק כרונוגרף חדש מבית אודמר פיגה. 

קליבר 4401 בגב השעון. מקור - Watchilove.
קליבר 4401 בגב השעון. מקור – Watchilove.
קליבר 4401 בגב השעון. מקור - Watchilove.
קליבר 4401 בגב השעון. מקור – Watchilove.
קליבר 4401 - פלייבאק כרונוגרף. מקור - Watchilove.
קליבר 4401 – פלייבאק כרונוגרף. מקור – Watchilove.

מדובר במנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות ומצויד כאמור בפונקציית פלייבאק כרונוגרף, המאפשרת להתחיל את הכרונוגרף מחדש מבלי לעצור אותו או לאפס אותו.

אז מה חדש בעצם? 

לפני הכל – הגודל החדש לגוף השעון. בנוסף, לוח השעון החדש, שלפי אודמר פיגה, החברה השקיעה שעות עיצוב רבות וייצרה מספר רב של אבות טיפוס עד שהגיעה לאיזון המושלם בין ספורטיביות ואלגנטיות. כמובן המנגנון החדש והמנגנון המהיר להחלפת רצועות. מה עוד אפשר לבקש? 

כמה זה עולה לנו?

אודמר פיגה משיקה כאמור חמישה דגמים חדשים בסדרה.

נתחיל עם שני הדגמים העשויים מפלדת אל-חלד.

  • רפרנס 26420SO.OO.A002CA.01 – שעון בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם לוח שחור, תתי-לוחות בגוון רודיום. השעון מגיע עם אינדקסים מזהב לבן ועם רצועת גומי שחורה. אודמר פיגה תספק רצועת עור עגל בצבע חום עם השעון. 
  • רפרנס 26420SO.OO.A600CA.01 –  שעון בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם לוח בגוון חום-בהיר-בז’, תתי-לוחות בגוון שחור. השעון מגיע עם אינדקסים מזהב לבן ועם רצועת גומי בגוון חום-בהיר-בז’. אודמר פיגה תספק רצועת עור עגל בצבע שחור עם השעון. 
רויאל אוק אופשור 43. מקור - Watchilove.
רויאל אוק אופשור 43. מקור – Watchilove.

שני הדגמים הבאים עשויים מטיטניום. 

  • רפרנס 26420TI.OO.A027CA.01 – שעון בגוף העשוי מטיטניום, עם לוח כחול, תתי-לוחות בגוון רודיום. השעון מגיע עם אינדקסים מזהב לבן ועם רצועת גומי כחולה. אודמר פיגה תספק רצועת עור עגל בצבע שחור עם השעון. 
  • רפרנס 26420IO.OO.A009CA.01 – שעון בגוף העשוי מטיטניום, עם לוח אפור, תתי-לוחות בגוון כחול. השעון מגיע עם אינדקסים מזהב לבן ועם רצועת גומי אפורה. אודמר פיגה תספק רצועת גומי נוספת בצבע כחול עם השעון. 
רויאל אוק אופשור 43. מקור - Watchilove.
רויאל אוק אופשור 43. מקור – Watchilove.

הדגם האחרון הוא הדגם העשוי מזהב אדום 18 קראט. רפרנס 26420RO.OO.A002CA.01. הוא מגיע עם לוח בגוון שחור ועם תתי לוחות בגוון לבן. השעון מגיע עם אינדקסים מזהב אדום ועם רצועת גומי בצבע שחור. אודמר פיגה תספק רצועה נוספת – רצועת עור תנין בצבע שחור עם השעון. 

רויאל אוק אופשור 43. מקור - Watchilove.
רויאל אוק אופשור 43. מקור – Watchilove.

אודמר פיגה לא פרסמה בשלב זה את המחירים של השעונים החדשים. נכון לרגע כתיבת שורות אלו, המחיר גם לא מופיע באתר החברה. 

השורה התחתונה

כמעט כל ההכרזה לעיתונות של אודמר פיגה אודות השעונים החדשים מתמקדת באלמנטים האסתטיים ונוחות הענידה של השעונים החדשים. אנחנו נצטרך להסתמך על מה שאודמר פיגה מספרת לנו ולהאמין שבאמת מדובר בשדרוג מבחינת נוחות הענידה. כי סביר להניח שחוץ מבתמונות באינטרנט, לא באמת נזכה לראות את השעונים הללו.

רויאל אוק אופשור 43. מקור - Watchilove.
רויאל אוק אופשור 43. מקור – Watchilove.

בכל הקשור לקריאות ולמראה של השעונים החדשים, הרי שהסידור החדש ללוחות השעונים אכן קריא יותר ונוח יותר וכאן אפשר לזהות בקלות את העבודה המוצלחת של אודמר פיגה. 

הנקודה האחרונה היא תג המחיר של השעונים. ליתר דיוק – תג המחיר שאודמר פיגה לא פרסמה. תנו לנו לשאול את זה ככה – אם היו מפרסמים תג מחיר, אתם באמת מאמינים שהייתם יכולים לרכוש את השעונים במחיר הזה? 

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אודמר פיגה.