זה אולי נשמע לנו קצת מוזר, אבל אודמר פיגה השיקה את שעון הטורביון המרחף הראשון שלה רק לפני כשלוש שנים, בשנת 2020. מאז שילבה החברה את הטורביון המרחף במגוון שעונים שלה, כשאת שנת 2023 פותחת החברה עם שני שעונים חדשים – רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״ – Royal Oak Flying Tourbillon Dimpled Dial. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״ – מפרט טכני

אודמר פיגה משיקה שני שעונים חדשים. שעון אחד מגיע בגוף העשוי מזהב אדום, השעון השני מגיע בגוף העשוי מזהב לבן. שני השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 10.6 מ״מ. גוף השעונים הוא הגוף המוכר של שעוני הרויאל אוק, עם בזל מתומן. אודמר פיגה משלבת בשעונים בזל עם חלק עליון בגימור מוברש, כשצלעות הבזל מלוטשות. 

רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״. מקור – TimeandWatches.

כפי שבוודאי הבנתם מהשם של השעונים, החידוש המרכזי בהם מגיע בלוחות השעונים. אודמר פיגה מוותרת על לוחות הגראן טפיסרי המוכרים שלה – לוחות ״הוופל״. במקום לוח הגראן טפיסרי אנחנו מקבלים לוחות עם תבנית של גומות. 

רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״. מקור – TimeandWatches.

השעון בגוף העשוי מזהב לבן יגיע עם לוח גומות בצבע כחול, בעוד השעון שמגיע בגוף זהב אדום יגיע עם לוח בגוון חום-שוקולד. השעונים מגיעים עם הצמיד האינטגרלי המוכר של אודמר פיגה, שמגיע בגימור מוברש.  

בזל בגימור מוברש-מט. מקור - TimeandWatches.
בזל בגימור מוברש-מט. מקור – TimeandWatches.

רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״ – מנגנון

אודמר פיגה משלבת בשעונים החדשים את קליבר 2950. קליבר 2950 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 65 שעות.

קליבר 2950 בגב השעונים. מקור - TimeandWatches.
קליבר 2950 בגב השעונים. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע כאמור עם טורביון מרחף. בניגוד לטורביון רגיל, בו כלוב הטורביון מחובר באמצעות גשר אחד ללוח השעון וגשר נוסף אל צד המנגנון, טורביון מרחף מגיע כשהוא מחובר לפלטת המנגנון מצד אחד בלבד, מה שמאפשר מבט נקי ללא הפרעות אל הטורביון ומקנה לו מראה כאילו הוא מרחף בתוך הלוח של השעון. 

אז מה חדש בעצם?

אודמר פיגה מוותרת על סימן ההיכר הבולט של השעונים שלה, לוחות הגראן טפיסרי ומשלבת בשעונים החדשים לוחות בגימור מעניין. לפחות מהתמונות שאנחנו מקבלים, נראה כי מדובר בבחירה מוצלחת. הגימור המיוחד מעניק ללוחות השעונים עומק ומשחק מעניין עם אור.

לוח הגומות החדש. מקור - TimeandWatches.
לוח הגומות החדש. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, אודמר פיגה משיקה שני שעונים חדשים. רפרנס 26730BC.GG.1320BC.01 הוא השעון שיגיע בגוף העשוי מזהב לבן. רפרנס 26730OR.GG.1320OR.01 הוא השעון שיגיע בגוף העשוי מזהב אדום. אודמר פיגה לא חושפת את תג המחיר של השעונים החדשים, כשאת המחיר עבורם תוכלו לקבל באחד מהבוטיקים של אודמר פיגה. על פי ההערכות, תג המחיר של השעונים עומד על כ-200 אלף אירו. בנוסף, ככל הידוע, אודמר פיגה תייצר כמויות קטנות מאוד מהשעונים הללו, כך שגם אם בטעות יש לכם 200 אלף אירו פנויים, לא בטוח שתוכלו לרכוש שעון כזה בתקופה הקרובה. 

רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק טורביון מרחף ״לוח גומות״. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אודמר פיגה מחליטה לפתוח את שנת 2023 עם רענון יוצא דופן לסדרת הרויאל אוק ועם ויתור על אחד מסימני ההיכר הבולטים ביותר של הסדרה הזאת – לוח הגראן טפיסרי. יהיה מעניין לראות אם לוחות ״הגומות״ ימצאו את דרכם לשעונים נוספים של החברה, אולי כאלו שיהיו קצת יותר נגישים לציבור הרחב.

למעבר לאתר של אודמר פיגה.