במסגרת חגיגות ה-50 שנה לשעון הרויאל אוק שלה אודמר פיגה ממשיכה להשיק דגמים חדשים בקולקציה. ממש בימים אלו הציגה החברה שני שעונים נוספים – רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן – שני שעוני כרונוגרף, שלפחות נכון לתקופה הקרובה, יהיו זמינים לרכישה ביפן בלבד. שני השעונים הללו יגיעו בגוף העשוי מזהב לבן או זהב אדום, בגימור הקפוא – ״Frosted Gold”. מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן – מפרט טכני

שני השעונים החדשים של אודמר פיגה מגיעים בגוף בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 12.4 מ״מ. כאמור, אודמר פיגה משיקה שני שעונים – אחד בגוף העשוי זהב צהוב והשני בגוף העשוי זהב לבן.

רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן. מקור - monochrome watches.
רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן. מקור – monochrome watches.

הזהב מגיע בגימור מחוספס מעט, שמעניק לו את המראה הקפוא המיוחד כל כך. הגימור הזה מועצם על ידי המשטחים המלוטשים בגוף השעון.

רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן. מקור - monochrome watches.
רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן. מקור – monochrome watches.

אמרנו פנדה? טוב, נו. לא בדיוק. כלומר – חצי פנדה. שעון הזהב הלבן מגיע עם לוח בגוון אפור-כסוף ועליו לוחות קטנים בצבע שחור, שילוב ״פנדה״ קלאסי. שעון הזהב הצהוב מגיע עם לוח בגוון זהב ועליו לוחות קטנים בצבע שחור.

לוח הגרנד טפיסרי פנדה. מקור - monochrome watches.
לוח הגרנד טפיסרי פנדה. מקור – monochrome watches.

לוחות השעונים מגיעים עם גימור הגרנד טפיסרי המוכר של אודמר פיגה, עם אינדקסים בולטים. בין השעות 4 ל-5 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון.

רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 4401 של אודמר פיגה. קליבר 4401 הוא מנגנון פלייבאק כרונוגרף אוטומטי מבית אודמר פיגה. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות.

קליבר 4401 בגב השעון. מקור - monochrome watches.
קליבר 4401 בגב השעון. מקור – monochrome watches.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השעון, כשהוא מכיל 40 אבני חן ובסך הכל 381 רכיבים. בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את הלוח הקטן לכרונוגרף 12 השעות. בשעה 12 אנו מוצאים את לוח הכרונוגרף של ה-30 דקות. בחלק התחתון של לוח השעון, בשעה 6, אנו מוצאים את לוח השניות הקטנות של השעון.

אז מה חדש בעצם?

שני שעוני כרונוגרף חדשים מבית אודמר פיגה בזהב צהוב וזהב לבן, עם הגימור המיוחד ״הקפוא״ שמשדרג את המראה של הזהב והופך אותו לעדין יותר ומעניק לו מראה קסום כמעט.

כמה זה עולה לנו?

כפי שציינו, אודמר פיגה משיקה שני שעונים חדשים, אחד בזהב לבן – רפרנס 26240BC.GG.1324BC.01 ואחד בזהב צהוב – רפרנס 26240BA.GG.1324BA.01. תג המחיר שלהם עומד על 75,100 אירו. שני השעונים יימכרו באופן בלעדי ביפן בלבד, בין החודשים מאי ליולי 2022. החל מחודש אוגוסט 2022, אודמר פיגה תתחיל לשווק אותם מסביב לעולם. עצה של הגורו? אל תמהרו לתפוס מקום מול אחד הבוטיקים הקרובים של אודמר פיגה, אלא אם אתם רוצים לפתוח מאהל חדש לכמה שנים ברוטשילד …

רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן. מקור - monochrome watches.
רויאל אוק כרונוגרף פנדה יפן. מקור – monochrome watches.

השורה התחתונה

נכון, הגורו מכיר את כל הבדיחות על אודמר פיגה, זמינות וכו׳. הוא אפילו היה אחד העורכים של ספר בדיחות כזה. אבל תסתכלו על השעונים האלה עוד פעם ותגידו לנו שהם לא פשוט יפהפיים? וחוץ מזה, הם עולים כמעט 300 אלף שקלים חדשים, זה באמת משנה לכם אם הם היו זמינים לרכישה …?

למעבר לאתר של אודמר פיגה.