אודמר פיגה מציינת השנה את שנת החמישים לשעון הרויאל אוק שלה. בתחילת השנה קיבלנו מספר דגמים חדשים בסדרה, אבל כבר אז היה ברור לכולנו שאנחנו צפויים לראות דגמי ״50 שנה״ נוספים שיגיעו אלינו במהלך השנה הנוכחית ואכן בימים האחרונים אנחנו מקבלים שעון רויאל אוק חדש נוסף, רויאל אוק כרונוגרף ״50 שנה״, שמגיע בגוף קרמי שחור. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

רויאל אוק כרונוגרף ״50 שנה״ – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה. השעון מגיע בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 12.4 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים והוא עמיד במים בעומק של עד ל-50 מטרים.

רויאל אוק כרונוגרף ״50 שנה״. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק כרונוגרף ״50 שנה״. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש, כפי שאתם מבינים מהשם שלו, הוא שעון כרונוגרף, שמגיע עם לוחות קטנים בתצורת 3-6-9, הפרוסים על גבי לוח ה-Grande Tapisserie של אודמר פיגה, שמגיע גם הוא בצבע שחור. הלוחות הקטנים מוקפים בטבעת זהב , כשגם מחוגי השעון, האינדקסים והלוגו של אודמר פיגה מגיעים בזהב אדום, שמשתלב בצורה נהדרת על גבי הרקע השחור של השעון.

שילוב של זהב על רקע שחור. מקור - TimeandWatches.
שילוב של זהב על רקע שחור. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות, בשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, כשביניהם, בשעה 6 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. מחוג השניות הגדול, או אם תרצו המרכזי, הוא כמובן מחוג שניות הכרונוגרף.

רויאל אוק כרונוגרף ״50 שנה״ – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 4401 של אודמר פיגה. קליבר 4401 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות.

קליבר 4401 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר 4401 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון אנו יכולים לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון בעיצוב ה-״50 שנה״ (לוגו ה- 50 Years) בצבע שחור. קליבר 4401 הוא מנגנון הפלייבאק כרונוגרף החדש של אודמר פיגה, אותו הציגה החברה בשנה שעברה, כשבאופן צפוי למדי, הוא יתחיל להשתלב בשעוני כרונוגרף חדשים של החברה.

אז מה חדש בעצם?

שעון כרונוגרף חדש של אודמר פיגה, בסגסוגת שאהובה במיוחד על החברה הזאת, הסגסוגת הקרמית השחורה, כשהוא מגיע במהדורת ה-50 שנה עם הרוטור המיוחד.

רויאל אוק כרונוגרף ״50 שנה״. מקור - TimeandWatches.
רויאל אוק כרונוגרף ״50 שנה״. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אודמר פיגה, רפרנס 26240CE.OO.1225CE., או בשמו המלא – Royal Oak Selfwinding Chronograph “50th Anniversary” מגיע במחיר של 74,600 דולרים. כמו כל שעון רויאל אוק של אודמר פיגה, הסיכויים שלכם לרכוש אותו במחיר הזה שואפים לאפס, כשברשת האינטרנט ניתן כבר עכשיו למצוא אותו, עם תג מחיר של כ-150 אלף דולרים. השעון מגיע עם צמיד אינטגרלי, העשוי גם הוא כמובן מסגסוגת קרמית שחורה.

השורה התחתונה

אודמר פיגה אמנם לא קוראת לשעון הזה מהדורה מוגבלת, אבל למעשה, כמעט כל שעון של החברה הזאת הוא שעון במהדורה מוגבלת. השילוב החדש של הסגסוגת הקרמית השחורה ביחד עם הנגיעות של הזהב האדום מעניקות לשעון הזה מראה מיוחד, כשטיפול ה-״50 שנה״ עם הרוטור המיוחד משדרג את השעון הזה עוד יותר, אבל האם זה באמת משנה עם שעון שככל הנראה אין סיכוי להשיג …?

למעבר לאתר של אודמר פיגה.