אודר פיגה משיקה שעון חדש – רויאל אוק סופרסונרי קרמי שחור – כשהיא משתמשת בסגסוגת קרמית שחורה, חומר שאנחנו רואים לא מעט בשימוש בשעוני ספורט, אבל לא בשעוני סונרי. השעון החדש מגיע בשתי גרסאות – אחת עם אינדקסים העשויים מזהב לבן ואחת עם אינדקסים העשויים מיהלומי באגט. מוזמנים להכיר את היצירה ההורולוגית החדשה של אודמר פיגה ביחד איתנו.

רויאל אוק סופרסונרי קרמי שחור – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע כאמור בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה. השעון מגיע בגוף המוכר של שעוני הרויאל אוק, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 14 מ״מ. אודמר פיגה משתמשת בסגסוגת השחורה גם עבור גב השעון, שמגיע עם רצועת גומי שחורה.

רויאל אוק סופרסונרי קרמי שחור. מקור - Watchesbysjx.
רויאל אוק סופרסונרי קרמי שחור. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם הלוח המוכר של אודמר פיגה עם תבנית הטפיסרי, כשהלוח כולו שחור. על הלוח אנו מוצאים את הלוגו של אודמר פיגה בשעה 12 בגוון כסוף ולוח שניות קטן בשעה 6, שמגיע עם דיסקית מרכזית עם גימור מעגלי ומסביבה טבעת הדקות.

לוח הטפיסרי השחור של אודמר פיגה. מקור - Watchesbysjx.
לוח הטפיסרי השחור של אודמר פיגה. מקור – Watchesbysjx.

אודמר פיגה משיקה כאמור שני גרסאות של השעון הזה – רפרנס 26591CE.OO.D002CA.01, שמגיע עם אינדקסים העשויים מזהב לבן ורפרנס 26591CE.OO.D002CA.02 שמגיע עם אינדקסים מיהלומי באגט. בצד שמאל בגוף השעון אנו מוצאים את הלחצן שמפעיל את הריפיטר, כשהוא משתלב בצורה כמעט חמקנית בגוף השעון.

רויאל אוק סופרסונרי קרמי שחור – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 2953 – מנגנון מתיחה ידנית מבית אודמר פיגה, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. את המנגנון הזה אנחנו יכולים למצוא במגוון שעוני ריפיטר של אודמר פיגה, כשהוא מבוסס על קליבר 2937 שהופיע בשעון הקונספט סונרי של החברה משנת 2015. קליבר 2937 התבסס גם הוא על מנגנון של החברה משנות התשעים של המאה הקודמת, אם כי אודמר פיגה שדרגה את רזרבת הכוח שלו ל-72 שעות.

גב קרמי שחור . מקור - Watchesbysjx.
גב קרמי שחור . מקור – Watchesbysjx.

אז מה חדש בעצם?

אודמר פיגה משתמשת בסגסוגת שנשמעת לנו שגרתית בעולם שעוני הספורט, הסגסוגת הקרמית השחורה, עבור שעון ריפיטר. שעוני ריפיטר מגיעים בדרך כלל עם סגסוגות בעלות יכולות אקוסטיות משופרות, כך שיהיה מעניין לראות את איכות הצליל של השעון החדש עם הסגסוגת הקרמית. חשוב לציין כי הבחירה בסגסוגת הקרמית היא סוג של הפגנת יכולות של אודמר פיגה, שמנצלת את השעון החדש להציג את מערכת הגברת הצליל הקניינית של החברה, כשאודמר פיגה בעצם מנסה להראות עם השעון החדש כי המערכת הזאת כל כך טובה, שהיא לא מושפעת מהחומר שממנו עשוי השעון.

כמה זה עולה לנו?

רויאל אוק, קרמי שחור, סופרסונרי, אתם באמת חושבים שאתם שייכים לפרופיל הרוכשים של השעונים הללו? אז תחשבו שוב. אודמר פיגה לא מפרסמת אמנם באופן רשמי את המחיר של השעונים החדשים, כשאם תרצו לשמוע את תג המחיר שלהם, תצטרכו לבקר באחד מהבוטיקים של החברה. על פי ההערכות ברחבי הרשת, מדובר בתג מחיר גבוה מ-350 אלף דולרים אמריקאיים. השעונים החדשים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-20 מטרים, קצת מתחת לעמידות למים של שעוני המינוט ריפיטר העשויים מטיטניום, אם כי שעוני ריפיטר רבים כלל לא מציעים עמידות למים.

השורה התחתונה

אודמר פיגה מצליחה לשלב בצורה נהדרת בין שעון הרויאל אוק הספורטיבי, עם גוף קרמי שחור, שילוב שמתכתב בצורה מושלמת עם הרוח הספורטיבית של השעון הזה, עם מנגנון סופרסונרי. האם השילוב הזה יעבוד? אנחנו סומכים על אודמר פיגה שבשעון שעולה מעל ל-350 אלף דולרים, השילוב הזה יעבוד נהדר.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אודמר פיגה.