לפעמים הגורו לא מצליח להבין מה עובר בראשן של יצרניות השעונים. משיקים רצועה חדשה לשעון שקיים כבר עשר שנים? מכנסים מסיבות עיתונאים מיוחדות. משיקים את אחד השעונים המיוחדים ביותר בליין של החברה? עושים זאת בשקט בשקט וכמעט מתחת לרדאר. אחת הדוגמאות הטובות ביותר ל”השקה שקטה” מגיעה אלינו מאודמר פיגה. מתברר כי החברה השיקה לאחרונה שעון מיוחד מאוד – רויאל אוק פלטינה סלמון – שעון רויאל אוק אוטומטי, עם גוף העשוי מפלטינה ועם לוח סלמון, שילוב נדיר מאוד וייחודי עבור החברה. השעון החדש, רויאל אוק פרפטואל פלטינה לוח סלמון “The Time Place” הושק על ידי החברה כמהדורה מוגבלת למשווק הגדול ביותר של החברה באינדונזיה.

רויאל אוק פלטינה סלמון – מפרט טכני 

השעון החדש מגיע בגוף המוכר כל כך של שעוני הרויאל אוק בקוטר של 41 מ”מ העשוי מפלטינה. אבל גולת הכותרת של השעון, רפרנס 26611PT.OO.1220PT.01, הוא הלוח המרהיב שלו. אל תתנו לריבוי תתי הלוחות להטעות אתכם – לא מדובר בשעון כרונוגרף.

רויאל אוק פלטינה סלמון. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
רויאל אוק פלטינה סלמון. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

השעון הוא שעון עם תצוגת לוח שנה נצחי עם תצוגת מצב ירח. הלוח הקטן בשעה 12 מציג את החודש בשנה בחלק החיצוני שלו ואת אינדיקציית השנה המעוברת בחלק הפנימי שלו. הלוח הקטן בשעה 3 מציג את היום בחודש. הלוח הקטן בשעה 6 מציג את תצוגת מצב הירח, כשהלוח הקטן בשעה 9 מציג את היום בשבוע. כל הלוחות הקטנים הללו נחים להם על רקע מרהיב – לוח ה”וופל” (TAPISSERIE) המוכר כל-כך של אודמר פיגה. לוח השעון עשוי מזהב אדום 22 קראט בגוון שאודמר פיגה קוראת לו סלמון, אבל האמת שהוא מזכיר קצת יותר שמפניה.

רויאל אוק פלטינה סלמון – מנגנון

אודמר פיגה משלבת בשעון החדש את קליבר 5134 שלה. מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר 2120 הוותיק של החברה.

קליבר 5134 של אודמר פיגה. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
קליבר 5134 של אודמר פיגה. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

המנגנון מגיע עם 374 רכיבים ו-38 אבני חן. הוא פועל בקצב של 19,800 ויברציות לשעה והוא מצויד ברזרבת כוח של 40 שעות. תצוגת מצב הירח של המנגנון תפעל באופן תקין לתקופה של 125 שנים ו-317 יום, לפני שתצטרך לעבור כיול מחדש. כפי שניתן לראות בתמונה, אודמר פיגה שילבה במנגנון רוטור בצורת הלוגו של “The Time Place” עם ציון יובל ה-20.

אז מה חדש בעצם?

אחד השעונים המבוקשים ביותר והנחשקים ביותר בעולם מקבל גרסה חדשה ומרהיבה עם לוח סלמון ושילב של פלטינה – מתכת שמשדרגת באופן אוטומטי כל שעון ומעלה אותו לליגת העל, או אם תרצו, לליגת הפלטינה. תוסיפו לזה את הרוטור המרהיב של השעון ותקבלו סיבה למסיבה.

אז כמה זה עולה לנו?

שאלה טובה. אודמר פיגה לא מפרסמת את המחיר של השעון הזה, שמגיע כאמור במהדורה מוגבלת בשיתוף פעולה עם “The Time Place”, המשווק הגדול ביותר של החברה באינדונזיה. אודמר פיגה תשיק 20 שעונים בלבד מהשעון הזה, לציון שנת ה-20 ל-“The Time Place”. אחד מהשעונים הללו כבר נמכר בשוק היד השניה, במחיר של כ-220 אלף דולרים, כך שאפשר לשער שתג המחיר שלו נע איפשהו בין 200 אלף דולרים ל-250 אלף דולרים.

השורה התחתונה

גם אם אתם סנובי השעונים הגדולים ביותר בעולם שאוהבים לשנן את המנטרה שחוץ מרויאל אוק אין לאודמר פיגה מה להציע, אתם בטוח לא תתנגדו לשעון כזה. למעשה, הגורו לא חושב שיש מישהו שמבין קצת בשעונים או חובב שעונים שלא היה חולם לענוד שעון כזה. טרנד המהדורות המוגבלות למשווקים כאלו ואחרים ברחבי העולם הפך לפופולרי במיוחד אצל אודמר פיגה לאחרונה. הגורו רק תוהה מתי גם תהיה מהדורה מוגבלת כזאת למשווק בישראל …

למעבר לאתר של אודמר פיגה.