בהמשך להשקות האחרונות של אודמר פיגה, אנחנו מקבלים בימים האחרונים שעון חדש נוסף מבית יצרנית השעונים השוויצרית הנחשבת. כמו הדגמים הקודמים שקיבלנו לאחרונה, גם השעון הזה שייך לסדרת הרויאל אוק, אם כי הפעם מדובר באחד מהדגמים היוקרתיים ביותר בסדרה – לוח שנה נצחי. החברה מציגה שעון לוח שנה נצחי חדש, בגוף העשוי מטיטניום – רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI – הגורו יצא לבדוק מה השתנה בשעון החדש.

רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5 בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 9.5 מ”מ. אודמר פיגה משלבת בשעון כמובן גם צמיד אינטגרלי העשוי גם הוא מטיטניום דרגה 5. טיטניום דרגה 5 היא סגסוגת קלת משקל, אנטי מגנטית ובעלת עמידות גבוהה במיוחד כנגד קורוזיה. גוף השעון והצמיד עוברים גימור ידני. במסגרת הגימור הזה אנו מקבלים שילוב של משטחים בגימור מוברש ומשטחים מלוטשים. השעון עמיד במים בעומק של עד ל-20 מטרים. למה עד 20 מטרים? כי אם יש לכם מספיק כסף לקנות שעון לוח שנה נצחי של אודמר פיגה, סביר להניח שיש לכם מספיק כסף גם כדי שמישהו אחר יירטב בשבילכם …

רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI. מקור - Revolution.
רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI. מקור – Revolution.

השעון מגיע עם זכוכית ספיר שטוחה עם ציפוי אנטי רפלקטיבי. מתחת לזכוכית נגלה אלינו הלוח של השעון. אודמר פיגה משלבת בשעון לוח טו-טון המשלב שני גוונים של כחול. הלוח מגיע עם תבנית הגרנד טפיסרי של אודמר פיגה, כשהוא משלב לוחות קטנים בצבע אפור. מחוגי השעון ואינדקסי השעות העשויים מזהב לבן מגיעים עם צביעה של חומר זרחני.

לוח הגרנד טפיסרי הכחול עם הלוחות הקטנים האפורים. מקור - Revolution.
לוח הגרנד טפיסרי הכחול עם הלוחות הקטנים האפורים. מקור – Revolution.

לוח השנה הנצחי המשולב בשעון כולל תצוגת יום, שבוע, תאריכון, תצוגת ירח אסטרונומי, חודש, שנה מעוברת, שעות ודקות. בשעה 3 אנו מקבלים את תצוגת התאריכון. תצוגת מצב הירח נמצאת כמובן בשעה 6. בשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת היום. הלוח הקטן בשעה 12 משלב את תצוגת השנה המעוברת עם החודש בשנה. כמו בכל שעוני לוח השנה הנצחי של אודמר פיגה, המחוג הדק והארוך בשעון הוא לא מחוג השניות. הוא מצביע על מספר השבוע בשנה.

רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI – מנגנון

אודמר פיגה משלבת בשעון את קליבר 5134, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. קליבר 5134 הוא מנגנון אוטומטי, המגיע עם רוטור סקלטון העשוי מזהב אדום 22 קראט.

קליבר 5134 בגב השעון. מקור - Revolution Watch.
קליבר 5134 בגב השעון. מקור – Revolution Watch.

המנגונן פועל בקצב של 2.75 הרץ (קצב של 19,800 ויברציות לשעה) ומכיל 374 רכיבים בסך הכל. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 40 שעות.

אז מה חדש בעצם?

אודמר פיגה אמנם השיקה בשנה שעברה את שעון הרויאל אוק לוח שנה נצחי הראשון אי פעם שלה בגוף העשוי מטיטניום. אבל בשנה שעברה השעון הזה הגיע במהדורה מוגבלת של 88 יחידות. השעון החדש אמור להגיע בייצור סדרתי.

רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI. מקור - Revolution Watch.
רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI. מקור – Revolution Watch.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אודמר פיגה, רויאל אוק פרפטואל טיטניום 26574TI (רפרנס 26574TI.OO.1220TI) מגיע במחיר של 80,000 דולרים. השעון החדש יהיה זמין לרכישה במהלך חודש אוקטובר בארצות הברית, עם זמינות מוגבלת במדינות אחרות.

השורה התחתונה

עוד שעון רויאל אוק  של אודמר פיגה שככל הנראה תוכלו לראות רק בתמונות, גם אם יש לכם 80,000 דולרים פנויים. גם אם הוא “לא מהדורה מוגבלת”.

למעבר לאתר של אודמר פיגה.