יש הרבה דברים שאתם יכולים לחשוב עליהם כשאתם שומעים את המילה רויאל אוק, סביר מאוד להניח שטורבילון לא יהיה בין הראשונים ברשימה. אבל באודמר פיגה כמו באודמר פיגה, יודעים לסחוט טוב מאוד את הלימון שקוראים לו רויאל אוק ולאינסוף הגרסאות של השעון הזה מצטרפת גרסה חדשה בימים האחרונים – רויאל אוק קונספט Flying Tourbillon GMT, הגורו יצא לבדוק על מה כל המהומה.

אודמר פיגה רויאל אוק קונספט Flying Tourbillon GMT – מפרט טכני

אם השם נשמע לכם כמו משהו מוכר יחסית, אז אתם לא טועים. שעון הרויאל אוק קונספט הראשון הושק על ידי אודמר פיגה בשנת 2002 לציון שלושים שנה לשעון הרויאל אוק והוא עוצב על ידי קלוד אמנגר. בתוך השעון שילבה החברה מנגנון שפותח על ידי Audemars Piguet Renaud & Papi. אם הזיכרון שלכם ממש טוב, אז גם שעון רויאל אוק קונספט Tourbillon עם קומפליקציית GMT הוצג לפני כשנתיים, כשהשינוי הפעם הוא כמובן ה-Flying Tourbillon.

אודמר פיגה רויאל אוק קונספט Flying Tourbillon GMT. מקור - Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק קונספט Flying Tourbillon GMT. מקור – Hodinkee.

בניגוד לדגם הטורבילון הקודם בסדרת הקונספט של הרויאל אוק, כאן מגיע השעון החדש בגוף א-סימטרי בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 16.1 מ”מ. אם אתם לא מצליחים לתרגם את המספרים, בואו נגיד שזה לא שעון לבעלי יד קטנה או כאלו שלא מבלים על בסיס קבוע בחדר כושר …

אודמר פיגה רויאל אוק קונספט Flying Tourbillon GMT. מקור - Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק קונספט Flying Tourbillon GMT. מקור – Hodinkee.

גוף השעון עשוי מטיטניום בהתזת חול, כשלוח השעון מגיע בצבע אפור. מנגנון ה-Flying Tourbillon ממוקם בשעה 9 של לוח השעון והוא מגיע עם רצועת גומי אפורה שמשלימה את המראה המתכתי של השעון.  

לוח השעון עם מנגנון הטורבילון בשעה 9 וקומפליקציית ה-GMT בשעה 3. מקור - Hodinkee.
לוח השעון עם מנגנון הטורבילון בשעה 9 וקומפליקציית ה-GMT בשעה 3. מקור – Hodinkee.

קומפליקציית ה-GMT משולבת בלוח קטן בשעה 3 של השעון, עם תצוגה של 12 שעות, באמצעות מצביע קבוע המצביע על לוחית עם 12 שעות המסתובבות בהתאם לכיוון השעון. 

מנגנון

אודמר פיגה משלבת בשעון את קליבר 2954 שלה – מנגנון מתיחה ידנית עם רזרבת כוח מרשימה של 237 שעות, כמעט עשרה ימים. 

קליבר 2954 של אודמר פיגה. מקור - Hodinkee.
קליבר 2954 של אודמר פיגה. מקור – Hodinkee.

המנגנון מגיע בקוטר של 35.6 מ”מ ועם 24 אבני חן בתוכו. 

אודמר פיגה רויאל אוק קונספט Flying Tourbillon GMT – מה חדש בעצם?

כאמור, לא מדובר בשעון הקונספט הראשון של אודמר פיגה ולא בשעון הרויאל אוק טורבילון הראשון בסדרה. שעוני הסדרת הקונספט של הרויאל אוק הפכו במרוצת השנים לכר הניסוי של אודמר פיגה בהם החברה מציגה את היכולות ההורולוגיות שלה, מה שבא לידי ביטוי גם בשעון זה עם מנגנון ה-Flying Tourbillon. 

המפלצת החדשה של אודמר פיגה. מקור - Hodinkee.
המפלצת החדשה של אודמר פיגה. מקור – Hodinkee.

“חידוש” נוסף בשעון, אם אפשר באמת לקרוא לזה ככה, מדובר בשעון שמיוצר במיוחד עבור Arije, אחד המשווקים החשובים של שעוני יוקרה בצרפת, עם סניפים בפריז, לונדון וקאן. אודמר פיגה תייצר 30 יחידות בלבד מהשעון הזה שיהיו זמינות לרכישה בבוטיקים של Arije בלבד. 

כמה זה עולה לנו?

האמת שהגורו התלבט אם לכתוב את המילה לנו, כי ככל הנראה השעון הזה יכול להיות בגדר חלום רטוב ל-99.99 אחוזים מקוראי הגורו. אודמר פיגה הצמידה לשעון הזה (רפרנס 26589TI.GG.D006CA.01)  תג מחיר של 198,400 דולר, כך שאם תמשכו מחשבון הבנק שלכם 200 אלף דולרים, תוכלו לרכוש כרטיס טיסה הלוך-חזור לצרפת, לקנות שעון כזה ולחזור עם כמה דולרים בכיס – נחמד בסך הכל, לא?

השורה התחתונה

שעון שהוא כל כולו הצהרה. אם תשאלו את אודמר פיגה – היא תגיד לכם שמדובר בהצהרה או הצגת יכולות החברה בתחום ההורולוגיה. אם תשאלו את הגורו, מדובר בשעון שהמטרה היחידה שלו היא להצהיר כמה כסף יש למי שיצולם עונד אותו. עם גודל של 44 מ”מ ועובי של 16.1 מ”מ, מדובר במפלצת שתראה טוב על היד של ארנולד שוורצנגר אולי. Haute Horlogerie? במחיר הזה הגורו יכול לחשוב על לא מעט אופציות קלאסיות יותר ועדינות יותר, אפילו מבית אודמר פיגה להציג את החיבה שלו לשענות עלית. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אודמר פיגה.