אין ספק כי את מירב הכותרות בהשקת השעונים החדשים של רולקס בחודש שעבר תפס שעון הסאבמרינר החדש, שעון הדגל של רולקס והשעון האייקוני ביותר בעולם, שעבר שדרוג בממדים הפיזיים שלו. אבל אם תשאלו את הגורו, ההשקה היותר מעניינת הייתה דווקא של שעונים שעד היום הגורו לא התפנה להתעמק בהם כמו שצריך, שעוני סדרת האויסטר פרפטואל של החברה, דגמי הכניסה של רולקס שזכו השנה לנגיעה צבעונית במיוחד. רולקס אויסטר פרפטואל 2020 – הגיע הזמן להכיר את הדגמים החדשים.

רולקס אויסטר פרטואל 2020 – מפרט טכני 

רולקס משיקה שני דגמים בסדרת האויסטר פרפטואל שלה לשנת 2020 – דגם בגודל של 36 מ”מ ודגם בגודל של 41 מ”מ. בכך למעשה רולקס מודיעה על סיום הייצור של שעון האויסטר פרפטואל בקוטר של 39 מ”מ, הדגם הגדול ביותר בסדרה עד היום, שמוחלף בעצם בדגם ה-41 מ”מ.

רולקס אויסטר פרפצ'ואל 2020. מקור - TimeandWatches.
רולקס אויסטר פרפטואל 2020. מקור – TimeandWatches.

שעוני האויסטר פרפטואל מגיעים עם גוף מוברש עם בזל מעוגל שעבר ליטוש ולוח “נקי” – ללא תאריכון. בשעה 12 של לוח השעון אנו מוצאים את הכתר של רולקס, מתחתיו המילה ROLEX ושם הדגם OYSTER PERPETUAL.

רולקס אויסטר פרפצ'ואל 2020. מקור - TimeandWatches.
רולקס אויסטר פרפטואל 2020. מקור – TimeandWatches.

בשעה שש של השעון אנו מוצאים את הכיתוב SUPERLATIVE CHRONOMETER OFFICIALY CERTIFIED. בתוך החלק הפנימי של הבזל נמצא הכיתוב רולקס חוזר על עצמו, כשבשעה 12 של החלק הפנימי נמצא גם כן הלוגו של רולקס. בלוח השעונים אנו מוצאים סמני שעה מלבניים וארוכים, כשבשעות 3,6 ו-9 ישנם סמני שעה כפולים. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

רולקס אויסטר פרפטואל 2020 – מנגנון

רולקס משלבת בשעונים החדשים בסדרת האויסטר פרפטואל את קליבר 3230 – מנגנון אינהאוס אוטומטי, עם רזרבת כוח של 70 שעות, עם סטייה של 2 שניות (+/-) ליום.

רולקס אויסטר פרפצ'ואל 2020. מקור - TimeandWatches.
רולקס אויסטר פרפטואל 2020. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע עם אישור כרונומטר של ה-COSC ועובר בדיקה נוספת של רולקס לאחר חיבורו בתוך השעון והוא פועל בתדר של 28,800 ויברציות לשעה.

אז מה חדש בעצם?

האמת שדילגנו על הנקודה הזאת במפרט הטכני ושמרנו אותה דווקא לסעיף הזה. מה שבאמת מעניין בשעונים החדשים, מעבר לגוף השעון בקוטר של 41 מ”מ שהופך לדגם הגדול יותר בסדרה, זה הצבעים שרולקס מציעה ללוחות השעונים החדשים. רולקס מציעה את השעונים החד’שים עם הצבעים הבאים – שחור מבריק, אדום קורל, כחול בהיר, כחול טורקיז, ירוק, צהוב וכסוף.

רולקס אויסטר פרפצ'ואל 2020. מקור - TimeandWatches.
רולקס אויסטר פרפטואל 2020. מקור – TimeandWatches.

הצבעים החדשים הם סוג של מחווה מצידה של רולקס לאחת מסדרות השעונים המפורסמות ביותר של החברה – שעוני הסטלה – Stella. בשנות השבעים של המאה הקודמת השיקה רולקס סדרה של שעונים עם לוחות צבעוניים, כשרולקס כינתה את לוחות השעונים הללו “Lacquered stellas”. על פי חלק מהגרסאות, השם סטלה מגיע מהמילה האיטלקית כוכב, אבל ברולקס כמו ברולקס – לא מגיבים, אז אין לנו שום דרך באמת לדעת למה החליטו בחברה לקרוא ללוחות השעונים הללו סטלה. דבר אחד בטוח – לוחות הסטלה עושים קאמבק בשנת 2020.

ואם בא לי בורוד? מקור - TimeandWatches.
ואם בא לי בורוד? מקור – TimeandWatches.
רוצים כחול טורקיז? מקור - TimeandWatches.
רוצים כחול טורקיז? מקור – TimeandWatches.
האלק לעניים? מקור - TimeandWatches.
האלק לעניים? מקור – TimeandWatches.
צהוב עולה זה מכבי? מקור - TimeandWatches.
צהוב עולה זה מכבי? מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שעוני האויסטר פרפטואל הם שעוני הכניסה של רולקס ומגיעים עם תג מחיר נגיש מאוד – 5,500 אירו שהופכים להרבה יותר משתלמים, או יודעים מה – הרבה יותר צבעוניים, עם לוחות השעונים החדשים.

השורה התחתונה

לרולקס יש תארים רבים – יצרנית שעוני היוקרה המוכרת ביותר בעולם, המפורסמת ביותר בעולם והגדולה ביותר בעולם, אבל היא גם ככל הנראה יצרנית שעוני היוקרה השמרנית ביותר בעולם. מספיק להסתכל על שעוני הסאבמרינר “החדשים” ולראות שבכל מה שקשור לעיצוב (ולעוד לא מעט אלמנטים בשעונים של החברה) ברולקס דוגלים בביטוי – אם זה עובד, אל תיגע בזה. לאור העובדה הזאת, שעוני האויסטר פרפטואל החדשים הם ככל הנראה הדבר הכי צבעוני וצעקני שתראו מרולקס בשנים הקרובות, אפשר רק לקוות שרולקס לא תפסיק את הייצור שלהם בקרוב, כך שגם כאלו שלא מספיק ברי מזל להיות במקומות הראשונים ברשימות ההמתנה של משווקי רולקס, יוכלו להספיק ולרכוש שעון כזה. אבל למרות שכולם מתעסקים בלוחות השעונים החדשים והצבעוניים, הגורו חושב שמה שעובר מתחת לרדאר אצל רבים זה עניין הקוטר החדש של 41 מ”מ. למרות ששעונים כמו הבלאק ביי 58 של טודור בקוטר של 39 מ”מ הפכו לפופולריים במיוחד, דווקא רולקס מחליטה להציע שעון בקוטר גדול יותר של 41 מ”מ, אולי בסוג של יישור קו או הקשבה ללקוחות? ככל הנראה אף פעם לא נדע …

למידע נוסף על קולקציית האויסטר פרפטואל החדשה באתר של רולקס.