רולקס אקספלורר 2 רפרנס 216570, סקירת דגם מאת שי חי

רוצים לדעת עוד על אגדת הרולקס אקספלורר ? לחצו כאן.

תמלול הסרטון:

הנה שישה דברים שלא ידעתם על הרולקס אקספלורר:

  1. הרולקס אקספלורר יוצר כ-Tool Watch ליבשה – בעוד הסאבמרינר והסידוולר מיועדים למים, האיירקינג מיועד לאוויר – האקספלורר יועד כשעון קשוח לשימוש יבשתי.
  2. בניגוד למה שבדרך כלל משתמע מהפרסומים של רולקס, המטפסים שהעפילו לפסגת האוורסט לא ענדו את האקספלורר – רולקס אכן הייתה ספונסרית של המסע וסיפקה למטפסים שעונים, אך השעונים שסופקו היו דגמי אב-טיפוס שיוצרו על ידי רולקס במיוחד למשימה.
  3. האקספלורר היה השעון החביב על הסופר איאן פלמינג – יוצר סדרת ספרי ג’יימס בונד,. פלמינג החזיק ברשותו רולקס אקספלורר וכך גם גיבור ספריו – הלוא הוא ג’יימס בונד.
  4. האקספלורר 2 נולד בשנת 1971, והוא היווה קפיצת מדרגה לעומת הדגם הרגיל – שעון זה הציג כבר תאריכון ויחד איתו מחוג 24 שעות. רפרנס 1655 של האקספלורר 2, הרפרנס הראשון – נחשב בעיניי רבים לשעון הכי רחוק מה-DNA העיצובי של רולקס.
  5. כמו ה”דייטונה פול ניומן” או ה”ז’אן קלוד קילי”, גם האקספלורר 2 מכונה לפעמים על שמו של סלב שענד אותו – אבל בלי שום קשר למציאות. נטען כי סטיב מקווין ענד את השעון הזה, ולכן כינוי זה הודבק לו, אך בפועל – מקווין לא החזיק כלל באקספלורר 2, והוא בכלל ענד סאבמרינר.
  6. האקספלורר 2 שמיוצר כיום חזר ל-DNA העיצובי המוכר של רולקס, והוא מציג עיצוב נעים לעין, ואת אותו אותו המבנה הקשוח שאנחנו מכירים.

השעון המצולם זמין למכירה באתר הבית של שניידר שעונים ותכשיטים.

לאתר רולקס העולמי