אחד משעוני הרולקס הנדירים ביותר בעולם, שעון רולקס דייטונה, המבוסס על מנגנון מתוצרת זניט ועשוי מפלטינה, שעון שנחשב לדגם מודרני יחסית, נמכר עבור סכום שיא של 871,348 דולרים, במכירה שערך בית המכירות הפומבי סות’ביס, מה שהופך אותו לשעון הרולקס המודרני היקר ביותר אי פעם. השעון המדובר היה שייך לפטריק הייניגר, מי שהיה מנכ”ל רולקס במשך שנים רבות ונפטר בשנת 2013.

רולקס דייטונה זניט דייטונה פלטינה – Rolex Daytona Zenith Daytona Platinum

בעוד שעוני רולקס דייטונה העשויים מפלטינה מגיעים עם קליבר 4130 מתוצרת עצמית של רולקס, בדגמים המשתייכים לקטלוג המוצרים הנוכחי של רולקס, חמישה שעוני דייטונה פלטינה בלבד יוצרו כשהם מתבססים על מנגנון האל פרימרו של זניט. כל השעונים הללו הוזמנו על ידי הייניגר בעצמו, אשר העניק ארבעה מהם לשותפים עסקיים של רולקס, כשאת השעון החמישי הוא שמר לעצמו. בעוד כל אחד מהשעונים הללו, רפרנס 16516, התבססו כאמור על מנגנון האל פרימרו של זניט והיו עשויים מפלטינה, כל אחד מהם היה עם לוח אחר, מה שהופך את כל אחד ואחד מהם לייחודי בפני עצמו. השעון של הייניגר הגיע עם לוח שיוצר מאם פנינה טהיטית שחורה והוא נחשב לשעון הרולקס דייטונה “זניט” פלטינה הראשון אי פעם.

רולקס דייטונה זניט פלטינה
רולקס דייטונה זניט פלטינה

הייניגר העניק את השעון במתנה לפרנצ’סקה גובי (Francesca Gobbi) ורומיין גורדיין (Romain Gourdain) לרגל נישואיהם באוקטובר 1999, כששמות המשפחה של בני הזוג ותאריך החתונה (16.10.1999) חרוטים על הגב של השעון לציון האירוע. הקשר בין רולקס ובני הזוג מיוחס לגברת גובי, אשר משפחתה היא הבעלים של גובי 1842, משווקת שעונים ממילאנו, שנחשבת לאחת ממשווקות השעונים הוותיקות ביותר באיטליה.

האופי הייחודי של השעון, מלבד המראה הייחודי שלו, מתגלה בסקירה מקרוב שלו – מספר הדגם (הרפרנס) שלו, אשר חרוט בין רגלי השעון הוא יחודי ועד כה היה גם בלתי מוכר – הספרה “6” האחרונה מייצגת את החומר ממנו עשוי גוף השעון – פלטינה, זאת בניגוד למשל לשעוני הרולקס דייטונה מזהב לבן, רפרנס 16518, שם הספרה “8” מייצגת זהב לבן. בצד הנגדי של השעון, בין הרגליים האחרות של גוף השעון, נמצא המספר הסידורי של השעון, שמתחיל באות “A”, שמייצגת את שנת הייצור שלו, 1999.

משפחת הייניגר ורולקס – קשר הדוק ובלתי נפרד

פטריק הייניגר היה המנכ”ל השלישי בלבד בהיסטוריה של רולקס והוא החליף בתפקיד את אביו, אנדרה הייניגר, שהוביל את החברה במשך 30 שנה, לאחר פטירתו של האנס וילסדורף, מייסד החברה. ביחד, הייניגר האב ובנו, הובילו את רולקס ברציפות במשך מעל למחצית מאה, או בעצם מחצית מקיומה של רולקס.

הייניגר מונה למנכ”ל רולקס בשנת 1992 ועזב את החברה באופן מפתיע מאוד בשנת 2008 בעקבות מה שהוגדר כ”ניסיון להשיג תחומי עניין אישיים”. ספקולציות שונות בעולם השעונים ייחסו את העזיבה הפתאומית שלו להתפוצצות פרשה מפורסמת מאוד באותה תקופה – הונאת הפונזי של ברנרד מיידוף, שמועה שרולקס הכחישה בתוקף. הייניגר נפטר בשנת 2013 בגיל 62, לאחר שצולם זמן קצר לפני כן כשהוא נראה במצב בריאותי לא טוב.

למרות שעבר מעל לעשור מאז העזיבה של הייניגר את רולקס, רבים מייחסים את ההצלחה הנוכחית של החברה היום להתעקשות שלו על אסטרטגיית האינטגרציה האנכית, שהפכה את רולקס לענקית תעשיית השעונים כפי שהיא כיום.

לאתר רולקס העולמי