רולקס יאכט מאסטר רפרנס 16622 – סקירת דגם מאת שי חי

תמלול הסרטון:

הרולקס יאכטמאסטר הוא השעון השלישי מבית רולקס שמיועד לים. יש לנו את הסאבמרינר – שעון הצלילה הבסיסי, הסידוולר – שמגיע לעומק רב יותר משמעותית, ולבסוף – היאכטמאסטר, שהוא בעצם, קצת אחר.

  1. היאכטמאסטר הושק לראשונה בשנת 1992. ברולקס התלבטו אם ליצור גירסא סופר יוקרתית לסאבמרינר, ולבסוף החליטו לבדל אותה. ההחלטה להפריד את הסאבמרינר מהשעון היוקרתי החדש, נבעה מכך שרולקס העדיפה שלא לפגוע בסאבמרינר, שמיוצר שנים רבות מאוד עם מעט מאוד שינויים עיצוביים.
  2. במשך השנים, היאכטמאסטר הוצג גם בגרסאות של זהב לב, טוטון ואפילו פלדה עם בזל טיטניום. היאכטמאסטר יוצר גם בגדלי מידסייז של 35 מ”מ, ואף מתחת לזה.
  3. הדגם זכה להצלחה רבה, למרות הדימיון החיצוני הרב בינו ובין הסאבמרינר, ולמזלה של רולקס – הסאבמרינר לא נפגע, והיא הרוויחה מצידה עוד שעון אייקוני בליין שלה.
  4. בשנת 2007, רולקס הציגה אב טיפוס של שעון חדש – היאכטמאסטר 2. היאכטמאסטר 2 היה גדול יותר מהמקורי – הוא יוצר בקוטר 44 מ”מ. לדגם זה ישנה קומפליקציה ייחודית אשר משמשת למדידת זמנים במירוצי שיט ימי, שמופעלת במקביל על ידי הכתר והבזל. רולקס החלה לייצר את השעון בשנת 2010, וגם היום הוא זוכה להצלחה גדולה.
  5. השם יאכטמאסטר איננו שם חדש בליין של רולקס: בסוף שנות ה-60, צצו להן יחידות בודדות של כרונוגרף מבית רולקס עם השם “יאכטמאסטר”. אבות טיפוס אלו לא ירדו לבסוף לייצור סדרתי, וכיום ידוע רק על 3 יחידות של היאכטמאסטר כרונוגרף ששרדו.