רולקס מילגאוס לוח לבן (Rolex Milgauss 116400)- סקירת דגם מאת שי חי

תמליל הסרטון:

היום אנחנו מדברים על הרולקס מילגאוס – 116400.

לרולקס מילגאוס מקום של כבוד בקולקציית האוייסטר של היצרנית השוויצרית המפורסמת. זהו השעון הראשון שלה שמסוגל לעמוד בשדות מגנטיים עוצמתיים במיוחד, וזאת הודות לקפיץ איזון מחומר אנטי מגנטי, וכלוב ברזל פנימי שעוטף את המנגנון.

מאז יציאתו לשוק, ב-1956, המערכת האנטי מגנטית של המילגאוס, מאפשרת לו לעמוד בשדות של עד 80,000 אמפר למטר, או לחלופין – 1000 גאוס. מה שמסביר גם את שמו של הדגם – מיל = אלף בצרפתית, וגאוס = יחידת המדידה האלקטרו מגנטית.

המילגאוס נוצר במקור בכדי לשמש מדענים, רופאים, ובעלי מקצועות אחרים שעבדו בקרבת שדות מגנטיים.

ב-1988, רולקס הפסיקה את הייצור של המילגאוס, שלא זכה בזמנו להצלחה מסחרית. כיום, הדגמים המקוריים שיצאו לפי 88, נחשבים לנדירים ומבוקשים, ונמכרים במחירים גבוהים מאוד. ועל כן, ב 2007, רולקס חזרה לייצר שוב את המילגאוס, שכיום הפך משעון של מדענים, לשעון ספורט אולטימטיבי, אחד המשמש גם ספורטאים, מוזיקאים, אנשי עסקים, וחובבי אופנה וסטייל. בנוסף, המילגאוס עמיד במים בעומק של עד 100 מטרים, הודות למנגנון ה Twin-lock של הכתר שלו. העיצוב כולל בתוכו קייס בגודל מושלם של 40 מ”מ, צמיד אויסטר משולש חוליות, וכמובן את מחוג הברק הכתום והאייקוני, שהפך לסמל המזוהה איתו יותר מכל.

ב-2017 רולקס חיסלה את ייצורו של המילגאוס עם הלוח הלבן, זה שאתם רואים פה, מה שהביא אותנו במערכת ווטשגורו להמליץ לכם לשים לב אליו טוב. והרי, ההיסטוריה כבר רמזה לנו, שבשל חיסולו, הוא עשוי להפוך לקלאסיקה המודרנית הבאה, האחד שכולם יירצו בו.

אתם יכולים למצוא את השעון הזה למכירה באתר הבית של שניידר שעונים ברעננה, ולקרוא על שעוני רולקס אחרים ממש כאן – במגזין השעונים הישראלי – ווטשגורו

לאתר רולקס העולמי