אין ספק כי אחד הדברים השנואים ביותר על חובבי שעונים זה לגלות שאחת מיצרניות השעונים החליטה להפסיק את הייצור של שעון כזה או אחר שהם אוהבים במיוחד, או כזה שהם אפילו תכננו לרכוש, משהו שקורה לא מעט בתעשיית השעונים, כשיצרניות מחליטות לרענן את הקולקציות שלהן ולהשיק דגמים חדשים או דגמים קיימים בעיצוב שונה. אחד המקרים היחידים שבהם תוכלו לשמוח על הודעה כזאת, היא אם במקרה כבר הצלחתם לשים את היד על שעון כזה, כך שהשווי שלו, במקרים מסוימים, צפוי רק לעלות כיוון שהוא יהפוך לנדיר יותר. היום, לצערו של הגורו, אנחנו מדווחים לכם, ככל הנראה, על הפסקת הייצור של וריאציה מעניינת מאוד מסדרת ה GMT MASTER II של רולקס, דגם שהושק רק לפני מספר חודשים, בתערוכת באזלוורלד 2018.

ע”מ להבין את המושגים הקשורים לרולקס, כמו סרהכרום, GMT MASTER, פפסי ועוד, מומלץ לעיין במילון המושגים המלא של ווטש גורו לרולקס.

אחת ההשקות הבולטות בתערוכת באזלוורלד 2018 הייתה ההשקה של ליין שעוני ה-GMT MASTER II החדשים של רולקס. אחד הדגמים בליין הזה היה רפרנס 116719BLRO, שעון GMT-MASTER II “פפסי” בזהב לבן עם לוח כחול. כמובן שהדיווח הזה מתבסס בעיקר על מידע שהגורו אסף ממקורות שונים בתעשייה וברחבי העולם, היות ורולקס, כמו רולקס, לא באמת משתפת את העולם בנתונים או פרטים כלשהם בכל מה שקשור לחברה.

רולקס GMT MASTER II זהב לבן 116719BLRO
רולקס GMT MASTER II זהב לבן 116719BLRO. מקור – רולקס.

ה-GMT MASTER II רפרנס 116719BLRO החליף דגם כמעט זהה מוקדם יותר השנה, כשהוא שמר על אותם מאפיינים – גוף שעון בקוטר של 40 מ”מ העשוי מזהב לבן וצמיד האויסטר המוכר של רולקס מפלדת אל-חלד, ביחד עם בזל הסראכרום (Cerachrom) בעל שני הצבעים, כשההבדל היחיד בין הדגם החדש של שנת 2018 לדגם הקודם הוא בלוח של השעון, שבדגם ה-GMT MASTER II “פפסי” זהב לבן של 2018 מגיע בצבע כחול, לעומת שחור בדגם הקודם.

רולקס השיקה את רפרנס 116719BLRO ביחד עם רפרנס פפסי הקלאסי, 126710BLRO, רפרנס שהוא אחד הרולקסים הנחשקים ביותר כיום – שכבר בעת השקתו – רשימת ההמתנה לדגם זה הייתה בת מספר שנים. האם ההחלטה להשיק את שני הרפרנסים יחדיו פגמה בהצלחתו של זה העשוי זהב לבן עם הלוח הכחול ?

רולקס GMT MASTER II 126710BLRO
רולקס GMT MASTER II 126710BLRO. מקור – רולקס.

חוסר הביקוש לרפרנס 116719BLRO גרם לרולקס, ככל הנראה, להחליט על הפסקת ייצור של השעון, לאחר פחות מחצי שנה שהוא היה בייצור. הדגם הקודם של ה-GMT MASTER II בזהב לבן, רפרנס 116719BLRO הושק בשנת 2014 ונמכר במשך כ-4 שנים בערך, עד לתערוכת באזלוורלד האחרונה והשקת הדגם החדש. על פי דיווחים ודיונים בפורומים שונים, מעריצי רולקס פשוט לא קיבלו את הלוח הכחול בצורה חיובית, בלשון המעטה…

למרות שמדובר בדגם שלא התקבל כל כך באהדה בקרב חובבי רולקס, אין ספק כי הפסקת הייצור של שעון ספורט נוסף של רולקס, תגרום לביקוש גבוה יותר לדגמי ספורט אחרים של החברה, מה שיעלה את המחיר שלהם ויאריך עוד יותר את רשימות ההמתנה הנודעות לשמצה . בכל הקשור לרפרנס 116719BLRO, סביר להניח כי הוא יהפוך לפריט אספנים בשנים הקרובות, בהתחשב בעובדה שמספר היחידות שרולקס ייצרה ממנו נמוך יחסית, מה עלול להפוך אותו למבוקש, כפי שספרנו לכם במקרה של הרולקס מילגאוס עם הלוח הלבן.

בניגוד לשעוני רולקס אחרים, ביניהם כמובן רפרנס 126710BLRO הנחשק, שמגיע עם רשימת המתנה בת מספר שנים, הרי שרפרנס 116719BLRO כלל לא זמין לרכישה אצל המשווקים המורשים השונים של רולקס בשבועות האחרונים, גם אם הודעתם שאתם מוכנים להמתין עבורו זמן רב ככל שיידרש.

אם אתם שואלים את הגורו מה צופן העתיד, התשובה היא שהכל אפשרי – משעון GMT-MASTER II פפסי חדש בשנה הבאה, או אולי שעון GMT-MASTER II “קוקה-קולה” חדש, או שאולי רולקס תחליט אפילו להפסיק להציע שעוני GMT-MASTER II בזהב לבן. ניסיון העבר מלמד אותנו, שרפרנס 116718BLRO עלול לזכות בביקוש רב.

לאתר רולקס העולמי