עוד לא נרגענו מהדיווח שלנו על הפסקת הייצור של שעון הרולקס GMT-MASTER II רפרנס 116719BLRO, ה-GMT MASTER II פפסי בזהב לבן ועם הבזל בצבע הכחול, שעון שאולי לא נחשב לאחד הבולטים בליין ה-GMT-MASTER II של החברה וכבר היום אנו מביאים דיווח על שעון נוסף בסדרה שעל פי דיווחים שונים ברשת, רולקס מתכוונת להפסיק את הייצור שלו, ה-GMT-MASTER II רפרנס 116710BLNR , אולי אחד השעונים המוכרים ביותר, הנחשקים ביותר והאהובים ביותר בסדרה, שעון שאתם מכירים בשם “באטמן”.

רולקס GMT MASTER II 116710BLNR
רולקס GMT MASTER II 116710BLNR – הפסקת הייצור בקרוב ?

שעון הרולקס GMT-MASTER II רפרנס 116710BLNR “באטמן” הוא כאמור אחד השעונים הפופולריים ביותר של רולקס בסדרת ה-GMT-MASTER II ובכלל. השמועות על הפסקת הייצור שלו מסתובבות ברשת כבר חודשים ארוכים, שמועות שרק התחזקו לאחר שהוא לא הופיע בקטלוג האחרון של רולקס. השעון מגיע עם בזל קרמי בעל שני צבעים, כחול ושחור והוא עשוי מסגסוגת ה-904L של רולקס, כשמדובר באחד השעונים שמככבים ברשימת ההמתנה של שעוני רולקס אצל המשווקים השונים של החברה ברחבי העולם. אבל אם עד היום לכאלו שלא התמזל מזלם להניח את ידם על אחד מהשעונים הללו, עוד הייתה תקווה קלושה שהם יצליחו לרכוש בסופו של דבר את השעון, מסתמן כי עכשיו הם יצטרכו להתחיל לחלום על שעון חדש, אלא אם הם רוצים לנסות את מזלם בשוק היד השניה הפרוע ולשלם מחיר גבוה בהרבה מתג המחיר הרשמי של השעון לפי רולקס.

בניגוד לרפרנס 116719BLRO, הרולקס GMT-MASTER II פפסי בזהב לבן, שעון שנחשב ללא פופולרי כל כך בליין של רולקס ולבעל ביקוש נמוך בהרבה לעומת שעוני רולקס אחרים ובוודאי לעומת שעוני ה-GMT-MASTER II הפופולריים, ה-GMT-MASTER II “באטמן” הוא כאמור אחד הדגמים הפופולריים ביותר של רולקס, כך שהפסקת הייצור שלו פחות מובנת לעומת דגם הפפסי בזהב לבן.

ה-GMT-MASTER II רפרנס 116710BLNR נחשב לאחד השעונים המבוקשים בעולם, לא רק של רולקס וכאמור, שעונים משומשים שלו, אפילו כאלו עם סימני שימוש או בני מספר שנים, נחטפים כמו לחמניות חמות ונמכרים במחיר גבוה יותר מתג המחיר הרשמי שלו. בהתחשב בעובדות הללו, זה נראה כמעט דמיוני שרולקס תפסיק את הייצור של שעון מדגם כל כך מוצלח ומבוקש, אך ברולקס, כמו ברולקס, לא תמיד בוחרים בצעדים הצפויים.

רולקס GMT-MASTER II פפסי 2018
רולקס GMT-MASTER II פפסי 2018 – קוטל הענקים של רולקס?

על פי חלק מהדיווחים ברשת, רולקס בעצם כבר הפסיקה את ייצור השעון לפני מספר חודשים, בסביבות תערוכת באזלוורלד 2018, עם השקת שעון הרולקס GMT-MASTER II רפרנס 126710BLRO, שעון ה”פפסי” החדש של החברה, כשרולקס בעצם מוכרת בשנה האחרונה, את היחידות האחרונות של השעונים הללו שכבר היו בפס הייצור של החברה.

לפי אותם דיווחים, רולקס בעצם מחליפה את ה-GMT-MASTER II באטמן ברולקס פפסי החדש, כששני השעונים בעצם “כמעט זהים” מבחינת החברה – שניהם מגיעים עם בזל בעל שני צבעים ועשויים ממתכת, כך שרולקס, שגם ככה לא מייצרת שעונים בקצב גבוה במיוחד, תעדיף להתמקד בדגם אחד במקום להציע את שניהם בו זמנית. דיווחים אחרים גורסים כי רולקס דווקא עומדת בפני שדרוג כל ליין השעונים שלה לכאלו שיגיעו עם מנגנון חדש, עם צבירת כוח של 70 שעות.

תהיה הסיבה אשר תהיה, את התשובה אנחנו צפויים לקבל ככל הנראה בתערוכת באזלוורלד הקרובה, במרץ 2019.

לאתר רולקס העולמי