השנה היא שנת 1989. חומת ברלין עדיין עמדה על תילה, אך נפלה במהלך אותה שנה, מהומות פרצו בכיכר טיאנמן בסין, ג’ורג’ בוש האב נהפך לנשיא ארצות הברית וטויוטה השיקה מותג מכוניות יוקרה בשם לקסוס וכמובן, כמעט ושכחנו – הסוכן החשאי המפורסם בעולם – ג’יימס בונד, ענד עדיין שעון מתוצרת רולקס (“Rolex”) ועדיין לא עשה את המעבר לשעוני אומגה (“Omega”), כשבסרט שיצא באותה שנה, רישיון להרוג, בכיכובו של טימותי דלטון, עונד השחקן לאורך הסרט את שעון הצלילה האיקוני ביותר בעולם, הרולקס סאבמרינר.

רולקס סאבמרינר “ג’יימס בונד” האחרון

עבור דלטון, הסרט שיצא בשנת 1989 היה גם הסרט האחרון בסדרה בו הוא גילם את דמותו של הסוכן החשאי 007, אך גם עבור חובבי השעונים הסרט “רישיון להרוג” מהווה נקודת ציון משמעותית, כשזהו בעצם סרט הג’יימס בונד האחרון בסדרה (בינתיים?) בו הסוכן החשאי ענד שעון מבית רולקס. שש שנים לאחר מכן, השחקן פירס ברוסנן, בהופעה הראשונה שלו בתפקיד, בסרט “גולדן איי” ענד לראשונה שעון מבית  אומגה, במה שהחל את שיתוף הפעולה בין הסוכן החשאי של הוד מלכותה המלכה הבריטית ובין מותג שעוני היוקרה אומגה, שיתוף פעולה שנמשך עד לימים אלו.
רולקס סאבמרינר 5513 "ג'יימס בונד"
רולקס סאבמרינר 5513 “ג’יימס בונד”
אותו רולקס סאבמרינר שהופיע בסרט, רפרנס 5513, שמגיע ביחד עם רצועת האויסטר המפורסמת של רולקס בהתאמה, מצא את דרכו בשבועות האחרונים למכירה פומבית, אם כי חשוב לציין, כי אם חלמתם להשיג שעון שענד בונד בכבודו ובעצמו ובדיוק התפנו לכם כמה עשרות או אלפי מאות דולרים – כדאי שתמשיכו לקרוא את הידיעה. השעון שמוצע למכירה הוא לא השעון שאותו ענד דלטון בעצמו, אלא שעון רולקס זהה, שנענד על ידי הכפיל שלו בסרט, במהלך סצינת הקרב עם פרנץ סאנצ’ז, מנהיג קרטל הסמים המקסיקני ודמות הנבל בסרט. העובדה שמדובר בשעון שנענד על ידי הכפיל של דלטון ולא השעון שלו בכבודו ובעצמו, צפויה להפוך, ככל הנראה, את השעון לפחות אטרקטיבי מבחינת הרוכשים והוא צפוי לקבל תג מחיר סופי נמוך בהרבה מאשר אם היה מדובר בשעון של ג’יימס בונד בכבודו ובעצמו, אם כי עבור חובבי שעונים רבים וגם עבור חובבי סדרת הסרטים ג’יימס בונד, העובדה שמדובר בשעון שהופיע בסרט והשתתף בכמה סצינות אקשן, עשויה להפוך אותו לקצת יותר מושך מסתם רולקס סאבמרינר רפרנס 5513.
רולקס סאבמרינר רפרנס 5513 - שעון הרולקס האחרון של ג'יימס בונד
רולקס סאבמרינר רפרנס 5513 – שעון הרולקס האחרון של ג’יימס בונד
בניגוד לשעון הרולקס המפורסם של סטיב מקווין והשערוריה שהתפתחה סביבו, כאן אנחנו לא צפויים להפתעות דרמטיות יוצאות דופן. השעון המדובר מגיע עם ניירת מקורית של רולקס, תמונות שונות מסט הצילומים של הסרט, ספר אודות הפקת הסרט ואישור רשמי של חברת EON הפקות, החברה שהפיקה את הסרט “רישיון להרוג” שמאמת את המקוריות של השעון ואת העובדה כי מדובר בשעון שנענד במהלך צילומי הסרט.
רולקס סאבמרינר 5513 "ג'יימס בונד"- אישור מקוריות
רולקס סאבמרינר 5513 “ג’יימס בונד”- אישור מקוריות
השעון יוצע למכירה פומבית שתתקיים ב-30 לאוקטובר, כשעל פי ההערכות תג המחיר הסופי שלו צפוי להגיע לבין 60 אלף פאונד בריטי ל-90 אלף פאונד בריטי (כ-80-120 אלף דולרים אמריקאיים), אם כי לאור העניין הרב שמעוררים לאחרונה שעוני וינטאג’ עם היסטוריה ותג המחיר הגבוה בעולם עבור שעון כלשהו, שהתקבל עבור שעון הרולקס דייטונה של פול ניומן, לא נתפלא אם הסכום הסופי יהיה גבוה משמעותית מההערכות הללו.
רוצים לדעת עוד על השעונים שענד ג’יימס בונד לאורך סרטיו הרבים ? כאן תוכלו לקרוא את הסקירה המלאה על כל השעונים שנענדו בסרטים.
לאתר רולקס העולמי