אחרי מבול של שמועות, הערכות, ניחושים ורמזים ברשת האינטרנט, הוא סוף סוף כאן. רולקס מחדשת את ליין הסאבמרינר שלה לשנת 2020 עם שבעה דגמים חדשים בסדרת הדייט (סאבמרינר עם תאריכון), עם גוף חדש בקוטר של 41 מ”מ ועם מנגנון חדש עם רזרבת כוח קצת יותר מודרנית, קליבר 3235 (חדש בסדרת הסאבמרינר, בוודאי שלא חדש אצל רולקס). רולקס סאבמרינר דייט 41 מ”מ – מה חדש?

רולקס סאבמרינר דייט 41 מ”מ – מפרט טכני

כפי שאפשר היה להבין כבר אתמול בשעות הלילה המאוחרות, כשדפי מידע על השעון החדש דלפו לרשת האינטרנט, לפני ההשקה הרשמית של רולקס, החידוש המשמעותי והעיקרי בשעון הסאבמרינר החדש הוא הגודל שלו – גוף בקוטר של 41 מ”מ. הגוף החדש מגיע לאחר מספר עשורים בהם שעוני הרולקס סאבמרינר הגיעו עם גוף בקוטר של 40 מ”מ. השינוי בגודל של הסאבמרינר מפתיע מאוד. אמנם ישנם לא מעט חובבי שעונים וחובבי רולקס שרצו סאבמרינר חדש וגדול יותר, אבל המגמה בתעשיית השעונים היא מעבר לשעונים קטנים יותר ובממדים קצת יותר קלאסיים, דוגמת הטודור בלאק ביי 58, שהגיע בגוף בקוטר של 39 מ”מ ונחשב לאחד השעונים המוצלחים ביותר והאהובים ביותר של טודור, או אם תרצו, של קונצרן רולקס …

רולקס סאבמרינר דייט 41 מ"מ. מקור - Monochrome Watches.
רולקס סאבמרינר דייט 41 מ”מ. מקור – Monochrome Watches.

אבל לפני שאתם מדליקים לפידים וטסים לג’נבה לנסות ולהפגין מול משרדי רולקס, בואו ונכיר קצת לעומק את גוף השעון החדש. שעוני הסאבמרינר מהדור הקודם הגיעו עם גוף שעון שנקרא “Super Case”, עם מראה קצת יותר מרובע, הודות לרגליים של השעון שהיו קצת יותר רחבות. הדבר העניק לשעונים הללו מראה גדול יותר. בדור החדש של שעוני הסאבמרינר, רולקס מציגה רגליים קצת יותר מחודדות, דקות יותר ומשופעות, מה שמקנה לשעון מראה קטן יותר, כשעל פי תמונות והשוואות ברשת, גוף השעון החדש נראה כמעט זהה בממדים לדור הקודם, כך שהגדלת השעון במילימטר כמעט ולא מורגשת בפועל, אם בכלל. 

רולקס סאבמרינר דייט 41 מ"מ 2020. מקור - TimeZone.
רולקס סאבמרינר דייט 41 מ”מ 2020. מקור – TimeZone.

הרגליים של השעון מגיעות כעת ברוחב של 21 מ”מ, כשגם מגיני הכתר עברו רענון עיצובי והם מגיעים עם זווית קצת יותר משופעת לעומת הדגם הקודם. גובה השעון נשאר כמעט זהה – 12.5 מ”מ, כשלמעשה, הממדים החדשים מקנים לסאבמרינר מראה קצת יותר מאוזן ואלגנטי, שעל פי ביקורות ראשונות ברשת, מרגיש אפילו קצת יותר קומפקטי על פרק היד. 

מגני כתר משופעים יותר. מקור - TimeZone.
מגני כתר משופעים יותר. מקור – TimeZone.

בהתאמה לרגליים החדשות, גם צמיד האויסטר החדש עבר הגדלה במ”מ אחד והוא כעת ברוחב של 21 מ”מ. אם חיפשתם שדרוגים נוספים לסאבמרינר, נספר כי לוח השעון והבזל שלו, כמובן מלבד עניין הגודל החדש, לא עברו שום שינוי עיצובי והם נראים ממש כמו הדור הקודם. 

רולקס סאבמרינר דייט 41 מ”מ – כל הרפרנסים

רולקס משיקה כאמור שבעה דגמים חדשים בסדרה, עם הרפרנסים הבאים – 

 • רפרנס 126610LN – סאבמרינר קלאסי, פלדה על פלדה, עם בזל שחור ולוח שחור. 
 • רפרנס 126610LV – היורש מבחינתה של רולקס לסאבמרינר “האלק”, אם כי הוא דומה יותר לקרמיט – בזל ירוק עם לוח שחור. 
 • רפרנס 126613LB – דגם קלאסי נוסף בסדרת הסאבמרינר, דגם הטו-טון עם הבזל והלוח הכחולים ושילוב זהב צהוב. השעון מגיע עם גוף אויסטרסטיל עם אלמנטים מזהב צהוב 18 קראט (בזל, כתר השעון וחוליות בצמיד).
 • רפרנס 126613LN – דגם טו-טון קלאסי נוסף, הפעם בשילוב של בזל ולוח שחור. 
 • רפרנס 126618LN – דגם קלאסי עם בזל שחור ולוח שחור בגוף העשוי מזהב צהוב 18 קראט.
 • רפרנס 126618LB – דגם זהה לדגם הקודם, אבל עם בזל ולוח כחולים. 
 • רפרנס 126619LB – הדגם היחיד כרגע בסדרת הסאבמרינר 41 מ”מ עם גוף העשוי מזהב לבן 18 קראט, עם בזל כחול והפעם דווקא לוח שחור ולא כחול. 
דגם טו-טון חדש בסדרת הסאבמרינר דייט 41 מ"מ. מקור - Monochrome Watches.
דגם טו-טון חדש בסדרת הסאבמרינר דייט 41 מ”מ. מקור – Monochrome Watches.

רולקס סאבמרינר דייט 41 מ”מ – מנגנון

החידוש המשמעותי באמת בשעוני הסאבמרינר 2020 דווקא לא נראה לעין והוא מגיע בתוך השעון – מנגנון חדש. רולקס שילבה בשעוני הסאבמרינר החדשים את קליבר 3235 – מנגנון אינהאוס של החברה, עם רזרבת כוח של 70 שעות, ששייך לדור החדש של מנגנונים אוטומטיים של רולקס. 

תאורת סופר לומינובה כחולה. מקור - TimeZone.
תאורת סופר לומינובה כחולה. מקור – TimeZone.

המנגנון הוא כמובן מנגנון עם אישור כרונומטר והוא משולב בשעונים נוספים של רולקס כמו הדייטג’אסט 41, כשלמעשה, כל מי שציפה להשקות של רולקס ובעיקר לסאבמרינר החדש, ידע כמעט בוודאות כי רולקס צפויה לשלב בשעונים האלה מנגנון חדש.

אז מה חדש בעצם?

רוצים להגדיל את הארוחה בשקל תשעים? לא הרבה חדש ולמעשה אם אתם לא חובבי שעונים מובהקים, יהיה לכם קשה מאוד להבחין בהבדלים בין הסאבמרינר החדש לסאבמרינר מדור קודם. רולקס הגדילה במ”מ את הקוטר של השעון, אבל הצליחה לשמור על פרופורציות כמעט זהות לשעון ושילבה בתוכו מנגנון חדש עם רזרבת כוח מתקדמת יותר. מספיק כדי לקרוא לזה דור חדש? אף אחד לא באמת שאל אותנו …

דגם הקרמיט החדש. מקור - Monochrome Watches.
דגם הקרמיט החדש. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

 • רפרנס 126610LN – גוף מתכתי, בזל שחור, לוח שחור – 8,650 אירו.
 • רפרנס 126610LV – גוף מתכתי, בזל ירוק, לוח שחור – 9,050 אירו.
 • רפרנס 126613LN – רולסור צהוב, בזל שחור, לוח שחור – 13,450 אירו.
 • רפרנס 126613LB – רולסור צהוב, בזל כחול, לוח כחול – 13,450 אירו.
 • רפרנס 126618LN – זהב צהוב, בזל שחור, לוח שחור – 34,800 אירו.
 • רפרנס 126618LB – זהב צהוב, בזל כחול, לוח כחול – 34,800 אירו.
 • רפרנס 126619LB – זהב לבן, בזל כחול, לוח שחור – 37,400 אירו.

השורה התחתונה

אפשר להיות ציניים עד מחר. להתחיל להתלונן – אותה גברת בשינוי אדרת. לא חידשו כלום. בשביל זה עושים השקה? מה חדש בזה? בשורה התחתונה – רולקס לא באמת שואלת מישהו מאיתנו או בעולם כולו מה לעשות ואנשים ימשיכו למלא את רשימות ההמתנה לשעונים שלה בשמחה ובהמתנה אלגנטית ושקטה. המעמד האייקוני של רולקס בתור יצרנית שעוני היוקרה המובילה בעולם וכזאת שהפכה לשם נרדף לעולם שעוני היוקרה כולו, מקנה לה את הזכות לעשות מה שבא לה ואם היא החליטה שהגדלת גוף השעון במ”מ מספיקה כדי לקרוא לזה דור חדש של שעון – היא יודעת מה היא עושה. אם אתם רוצים התייחסות קצת פחות צינית – רולקס לא באמת מחדשת משהו בעולם השעונים כבר כמה עשורים, מלבד אולי שעון הסקיי-דוולר שלה והיא פשוט משכללת ומשדרגת כל פעם עוד ועוד את השעונים שלה ואת תהליכי הייצור שלה, את הירידה לפרטים, הקפדה על רמת גימור ועוד אלמנטים שהפכו את החברה הזאת לשם נרדף לעולם שעוני היוקרה, לסמל סטטוס ולחברה עם השעונים הנחשקים ביותר בעולם. לא בטוח שהיא באמת צריכה לשנות משהו או להמציא את הגלגל מחדש, כדי להמשיך ולמכור את השעונים החדשים שלה כמו לחמניות חמות, גם עם מיתון כלכלי עולמי. 

למעבר לאתר של רולקס ולמידע נוסף על הדגמים החדשים.