בשנת 2010 הגיע לעולם אחד השעונים שהפכו תוך זמן למבוקשים ביותר ולנחשקים ביותר מבין דגמי השעונים של רולקס ושעונים בכלל – רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק. השעון, שהגיע עם גוף “Super Case” ועם לוח “Maxi Dial” של הרולקס סאבמרינר משנת 2008, רפרנס 116619, שידוע גם בשם “Smurf” או “הדרדס”, הגיע עם בזל ירוק ולוח שעון ירוק. השעון הפך תוך זמן קצר לאחד המבוקשים ביותר בקרב חובבי רולקס וחובבי סרטי קומיקס ברחבי העולם, כשהוא זוכה לכינוי “הענק הירוק” או באנגלית “The Hulk” על שם הדמות הבדיונית שהופיעה לראשונה בשנת 1962. בשנים האחרונות השעון הפך לכמעט בלתי ניתן להשגה ואם תרצו לרכוש אחד חדש מרולקס, תצטרכו להמתין בין 3 ל-5 שנים, זאת בהנחה שאתם לקוחות טובים של אחד הבוטיקים או המשווקים של רולקס מסביב לעולם ושהם יסכימו להכניס אתכם לרשימת ההמתנה לשעון. לאור הביקוש הגואה לשעון הזה והפופולריות שלה הוא זוכה, ניסו בשנים האחרונות מספר יצרניות שעונים להשיק שעונים ירוקים, במטרה לנסות ולהוות אלטרנטיבה לכל מי שחושק בענק הירוק של רולקס ולא מצליח להשיג אחד או שמחפש אלטרנטיבה תקציבית יותר. אספנו עבורכם כמה מהשעונים המעניינים ביותר מהתקופה האחרונה שמגיעים בצבע ירוק, אבל לפני שנכיר את הטוענים לכתר, בואו ונכיר קצת יותר את הענק הירוק של רולקס וננסה אולי להבין מה סוד הקסם שלו … 

רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק 

שעון ה”האלק” של רולקס, רפרנס 116610LV, מגיע בגוף העשוי פלדת אל-חלד, ה-Oystersteel של רולקס, בקוטר של 40 מ”מ. השעון מגיע עם בזל מסתובב חד-כיווני עם סקאלת 60 דקות, העשוי מסגסוגת קרמית, כשהמספרים והאינדקסים המופיעים עליו מצופים בפלטינה. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, הודות לכתר המתברג שלו, עם מנגנון הנעילה ה-Triplock ועם רצועה העשויה מפלדת אל-חלד.

רולקס סאבמרינר LV116610 ירוק קרמי עם תאריכון - פלדה. קרדיט: אתר רולקס העולמי
רולקס סאבמרינר LV116610 ירוק קרמי עם תאריכון – פלדה. קרדיט: אתר רולקס העולמי

בתוך השעון פועל קליבר 3135 של רולקס – מנגנון אוטומטי תוצרת בית של רולקס, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, עם רזרבת כוח של 48 שעות. אבל המפרט הטכני היבש לא מספיק להסביר את הביקוש המטורף לשעון הזה ואת העובדה שהוא הפך תוך זמן קצר כל כך לאחד השעונים האייקוניים והמבוקשים ביותר של רולקס אי פעם. כשחובבי שעונים, או ליתר דיוק, חובבי שעוני רולקס מדברים על המותג רולקס, הם אוהבים להדגיש כי החברה מתמחה בשילוב של צורה ופונקציונליות. הענק הירוק הוא ככל הנראה השעון שמבטא בצורה הטובה ביותר את שילוב התכונות הללו מבין השעונים של רולקס. 

רולקס סאבמרינר "האלק" הענק הירוק. מקור - TimeandTide.
רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק. מקור – TimeandTide.

בכל הקשור לפונקציונליות, השעון הוא שעון צלילה נהדר, עם עמידות למים בעומק של 300 מטרים, פלדת אל-חלד ובזל עמיד לשריטות, שהופכים אותו לרב שימושי וכזה שיכול ללוות אתכם כמעט בכל מצב. אבל כאלו הם כל שעוני הסאבמרינר של רולקס. כשעוברים לעיצוב, מגלים שעון שמגיע עם בזל ולוח ירוקים, כשרולקס בחרה בצבע ירוק בולט במיוחד, כזה שתופס את העין מרחוק ובולט במיוחד על רקע הצבעים הקלאסיים והרגועים יותר שבהם משתמשת רולקס בשעונים שלה. 

רולקס סאבמרינר "האלק" הענק הירוק. מקור - TimeandTide.
רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק. מקור – TimeandTide.

הצבע הירוק של לוח השעון מקבל גוונים שונים עם שינויי התאורה. באור בוהק הוא מקבל גוון ירוק בהיר יותר ובתנאי תאורה בעייתיים יותר הוא הופך לירוק כהה יותר.

רולקס סאבמרינר "האלק" הענק הירוק. מקור - ManofMany.
רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק. מקור – ManofMany.

רולקס שילבה בלוח השעון אינדקסי שעה העשויים מזהב לבן 18 קראט, שמדגישים עוד יותר את תאורת הסופר לומינובה של השעון ומשתלבים נהדר עם המראה הייחודי של השעון הזה. שילוב התכונות הללו – הפונקציונליות הרבה של השעון עם העיצוב הייחודי והצבע הבולט שלו, הם שהפכו אותו ביחד לאחד השעונים הפופולריים ביותר והמבוקשים ביותר של רולקס אי פעם. 

רולקס סאבמרינר "האלק" הענק הירוק. מקור - ManofMany.
רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק. מקור – ManofMany.

רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק – רשימת המתנה בלתי נגמרת 

אבל כפי שציינו, השעון הזה כמעט ובלתי ניתן להשגה. בוטיקים של רולקס לא מקבלים אנשים לרשימות המתנה עבור השעון הזה, אלא אם הם לקוחות קבועים שלהם וגם אז, לא תמיד יסכימו להכניס אתכם לרשימת ההמתנה כי לפעמים היא כבר סגורה ואין עוד לאן להכניס את המתעניינים בשעון. הקושי להשיג דגמי ספורט מפלדת אל-חלד בשנתיים האחרונות רק הגדיל את רשימות ההמתנה עבור הענק הירוק, שנעות בין 3 ל-5 שנים במקרה הטוב ובמקרים מסוימים אפילו לתקופה ארוכה יותר. רולקס מצידה, בהתאם למדיניות העמימות שלה, לא טורחת לספק פרטים כלשהם על השעון ועל הזמינות שלו או ליתר דיוק – מתי היא תפסיק לייצר אותו. שמועות רבות מסתובבות ברשת ללא הפסקה על הפסקת הייצור של השעון או בכלל על הפסקת הייצור של סדרת הסאבמרינר כולה. השמועות הללו קיבלו חיזוק משמעותי בקרב חובבי שעונים פסימיים במיוחד לאור בעיות הזמינות בשנתיים האחרונות של שעוני סאבמרינר ובעיקר בשל העובדה שרולקס לא חידשה את הסדרה במהלך תערוכת באזלוורלד 2019. אבל גם אם רולקס תמשיך לייצר את הסאבמרינר עוד שנים ארוכות (הגורו די בטוח שזה מה שיקרה), תמיד ישנו האיום שרולקס תודיע על הפסקת הייצור של הענק הירוק, מה שיגרום למחיר שלו בשוק היד השניה לעלות עוד יותר ולהפוך מקשה מאוד להשגה לכמעט בלתי ניתן להשגה.

האלטרנטיבות בשוק

אז מה עושים אם אתם בכל זאת חושקים בשעון ירוק ואין לכם מספיק קשרים ברולקס או מספיק מזומנים בחשבון הבנק שלכם כדי לרכוש אחד? מנסים לרכוש שעון ירוק אחר. כאמור, בשנים האחרונות יצאו לשוק מספר שעונים ירוקים שמנסים לרכב על ההצלחה של הסאבמרינר ונדמה שאף יצרנית שעונים לא מוותרת על הצבע הזה בקולקציה שלה. אספנו עבורכם כמה מהדגמים המעניינים, הבולטים והפחות מוכרים של שעונים ירוקים. 

הכרונוגרף – טאג הויר פורמולה 1 RACING ירוק

אם אתם רוצים שעון ירוק שהוא גם כרונוגרף, עם נגיעות של אדום, לטאג הויר יש את התשובה בשבילכם. השעון, רפרנס CAZ2016, מגיע בגוף מפלדת אל-חלד בקוטר 44 מ”מ, עם לוח ובזל ירוקים, עם שילובים של הצבע האדום. השעון מגיע עם קליבר 16 של טאג הויר, המבוסס על קליבר SW500 של סליטה. תג המחיר שלו עומד על 2,800 דולרים.

טאג הויר פרומולה 1 Racing ירוק. מקור - טאג הויר.
טאג הויר פרומולה 1 Racing ירוק. מקור – טאג הויר.

באופן כללי – שעון נהדר של טאג הויר במחיר אטרקטיבי יחסית, בצבע מעניין ולא שגרתי. 
בהשוואה לענק הירוק – ממש, אבל ממש, לא זה … 

ירוק אחר – לונגין Hydroconquest ירוקים

שלושה שעוני צלילה מבית לונג’ין, שהושקו בתחילת השנה, עם גוון ירוק זית. מגיעים בקוטר של 41 מ”מ בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בזל קרמי, אופציה לרצועת בד או צמיד מפלדת אל-חלד, כשדגם הבוטיקים מגיע עם לוח בגימור מיוחד ועם הכיתוב ZrO2. מחיר שני הדגמים הרגילים עומד על 1,370 אירו, דגם הבוטיקים מגיע במחיר של 2,050 אירו. 

לונג'ין Hydroconquest ירוק. זוג שעונים חדשים בסדרת שעוני הצלילה של לונג'ין. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין Hydroconquest ירוק. זוג שעונים חדשים בסדרת שעוני הצלילה של לונג’ין. מקור – TimeandWatches.

באופן כללי – תמורה מצוינת למחיר, כמו תמיד מבית לונג’ין, עם מנגנונים אמינים ועיצוב קלאסי.
בהשוואה לענק הירוק – אולי הכי קרוב שיש מבחינת עיצוב, מלבד הגוון הבאמת מיוחד של ירוק זית. 

הירוק באמת – שופארד L.U.C XPS SPIRIT OF NATURE

שעון מבית שופארד, שמגיע בגוף העשוי מזהב אדום “Ethical Certified Fairmined”. מה זה אומר? אם ראיתם את הסרט לגעת ביהלום בכיכובו של ליאונרדו דיקפריו, אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם עכשיו בראש את מכרות הזהב באפריקה או ביבשות אחרות, שם מועסקים עובדים בתנאים קשים ובתגמול זעום, תוך תנאי ניצול קשים. אז בשופארד מבטיחים שהזהב שממנו עשוי השעון הזה מגיע ממכרות ומאתרים עם סטנדרטים מוסריים גבוהים וללא ניצול. השעון עצמו מגיע בגוף מזהב אדום כאמור, בקוטר של 40 מ”מ, עם לוח ירוק בעיצוב של עלים. השעון מגיע עם קליבר L.U.C 96 12-L של שופארד, מנגנון תוצרת בית עם אישור כרונומטר עם רזרבת כוח של 65 שעות. המחיר – 17,400 פרנקים שוויצריים. 

L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור - TimeandWatches.
L.U.C XPS Spirit Of Nature. מקור – TimeandWatches.

באופן כללי – שעון דרסי נהדר מבית שופארד, עם הצהרה מעניינת של שופארד לגבי תהליך הייצור שלו, שמגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות בלבד. 
בהשוואה לענק הירוק – צריך דימיון ממש אבל ממש מפותח כדי לראות דימיון כלשהו … 

העתדיני  -הובלו ביג באנג MP-11 

שעון מיוחד של הובלו העשוי מתרכובת SAXEM – שילוב של ספיר ואלומיניום, עם עמידות גבוהה לשריטות וזעזועים ומשקל קל יחסית לגוף השעון, המגיע בקוטר של 45 מ”מ. השעון מגיע עם מנגנון עם רזרבת כוח דמיונית כמעט, של 14 ימים ותג מחיר דמיוני לא פחות – 127,000 דולרים. 

HUBLOT MP11
(מקור: אתר הובלו הרשמי)

באופן כללי – שעון מיוחד מבית הובלו, שמגיע במהדורה מוגבלת של 20 יחידות בלבד. אם אתם באמת צריכים רזרבת כוח של 14 ימים ויש לכם הרבה כסף לבזבז על שעון כזה – נסו להשיג אחד …
בהשוואה לענק הירוק – גם כאן צריך דמיון מפותח מאוד. מה שכן, אם ה-Hulk אומר שיש לכם כסף או פרוטקציות ברולקס, השעון הזה אומר שיש לכם בעיקר הרבה הרבה הרבה כסף … 

הברונזה – ראדו קפטן קוק ברונזה ירוק

סדרת הקפטן קוק של ראדו הפכה בשנים האחרונות לאחת מסדרות שעוני הצלילה התקציביות המעניינות ביותר בשוק. בתחילת השנה הנוכחית השיקה ראדו שלושה שעונים חדשים בסדרה, אחד מהם עם בזל ולוח ירוקים, המגיעים עם גוף ברונזה בקוטר של 42 מ”מ. השעונים מגיעים עם קליבר ETA C07.611, עם רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. מחיר? 2,680 אירו. 

ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור - TimeandWatches.
ראדו קפטן קוק ברונזה. מקור – TimeandWatches.

באופן כללי – שעון שעונה על מספר נישות בבת אחת – שעון צלילה נהדר, שעון ברונזה נהדר, שעון ירוק נהדר. מראה וינטאג’י עם נגיעות מודרניות ותמורה גבוהה יחסית למחיר. 
בהשוואה לענק הירוק – לא ממש. בעיקר בגלל גוף הברונזה שלו. ראדו מציעה שעון קפטיין קוק ירוק נוסף, בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, אבל גם הוא לא בדיוק מזכיר את ה-Hulk. 

המוגזם – סייקו פרוספקס LX SNR045J1

שעון שכתבנו עליו רק אתמול כאן בגורו, המשתייך לסדרת ה-LX היוקרתית בקולקציית הפרוספקס של סייקו. למה הוא מוגזם? כי הוא מגיע בגוף בקוטר של 44.8 מ”מ ובעובי של 15.7 מ”מ, עם כתר בשעה 4 ותג מחיר, שיודעים מה, אם לא קראתם את הכתבה שלנו אתמול, בואו נחכה איתו רגע. השעון מגיע עם לוח מרהיב ומנגנון מרשים, שהיו יכולים בקלות לשלב אותו במותג הגרנד סייקו של סייקו, אבל טוב, אנחנו חייבים לחזור לעניין המחיר – גם המחיר שלו לא רחוק מהמחיר של שעוני גרנד סייקו. סייקו תייצר 500 יחידות בלבד מהשעון הזה, שיגיעו במחיר של 6,100 אירו.

כתר בשעה 4. מקור - Watchtime.
כתר בשעה 4. מקור – Watchtime.

באופן כללי – שעון צלילה נהדר של סייקו, עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. לוח מרהיב, בצבע ירוק מיוחד, גוף העשוי מפלדת אל-חלד, בזל קרמי ירוק ומנגנון אינהאוס עם רזרבת כוח של 72 שעות. קחו את השעון הזה ותכתבו עליו רולקס, טודור, אומגה או כל מותג שוויצרי אחר ותקבלו אינספור פוסטים באינסטגרם על כמה השעון הזה מהמם. תכתבו עליו סייקו ותקבלו תגובות כמו – מי השתגע ביפן ואולי ברח להם שם ספרת אפס אחת בתג המחיר …
בהשוואה לענק הירוק – הכי קרוב בתכונות, בצבע ובמראה הכללי, אלא אם אתם מסתכלים עליו מהצד ורואים כמה הוא גדול ועבה. לצערה של סייקו, או שלא, באמת שהגורו לא יודע, גם תג המחיר שלו הכי קרוב לענק הירוק, 

רולקס סאבמרינר “האלק” הענק הירוק – השורה התחתונה

כל השעונים ברשימה שלנו הגיעו אלינו במהלך השנה האחרונה והם רק מדגם מייצג של השעונים הירוקים שהגיעו אלינו מיצרניות שונות, כשהגורו התמקד בעיקר במותגים הבולטים והמוכרים. אין ספק כי אי אפשר להתעלם מהניסיון של היצרניות השונות “לרכב” על הגל הירוק ולהציג אלרטנטיבה לענק הירוק של רולקס, אבל מצד שני, מי קבע שרולקס מחזיקה בזכויות יוצרים כלשהן על הצבע הזה …? 

מוזמנים לספר לנו בתגובות כאן בכתבה או בפייסבוק, מה אתם חושבים על הענק הירוק של רולקס, על השעונים בכתבה שלנו או לספר לנו מה השעון הכי קרוב לענק הירוק שאתם מכירים. 

למידע נוסף על הענק הירוק באתר של רולקס.