אם אתם הורים לילדים או עובדי מערכת החינוך, אחד התאריכים החשובים ביותר ביומן שלכם הוא ככל הנראה הראשון בספטמבר. יום החזרה ללימודים לאחר חופשת הקיץ. השנה היום הזה, כמו השנה כולה בעצם, עומד בסימן מגפת הקורונה כשנראה כי לאף אחד במדינה לא ברור עדיין איך ייראה היום הראשון במערכת החינוך. אבל עבור חובבי שעונים, השנה, באופן חריג במיוחד, הופך הראשון לספטמבר לתאריך מעניין במיוחד, אולי החשובים ביותר במהלך השנה – היום בו רולקס משיקה את הדגמים החדשים שלה לשנת 2020. בימים האחרונים מופיע באתר של רולקס סרטון קצר עם כיתוב – NEW WATCHES 2020 (שעונים חדשים 2020) ומתחתיו הכיתוב UNVEILING 1 SEPTEMBER (נחשפים ב-1 לספטמבר). הסרטון התמים כל כך הזה מכיל מספר רמזים שיכולים לעזור לנו לנחש בצורה קצת יותר מושכלת מה אנחנו אמורים לקבל בראשון לספטמבר. רמז – זה השעון האייקוני ביותר בעולם. זה השעון האייקוני ביותר של רולקס. זה השעון עם מספר הזיופים הגדול ביותר בעולם. זה השעון שהפך לשם נרדף לעולם שעוני הצלילה ועולם שעוני היוקרה. רולקס סאבמרינר חדש לשנת 2020? מוזמנים לנתח את הרמזים ביחד עם הגורו.

איך הגענו לראשון לספטמבר?!

אם הייתם בתרדמת או על אי בודד בחצי שנה האחרונה ואתם חובבי שעונים שמכבדים את עצמם, אתם בטח שואלים את עצמכם איך זה שרולקס משיקה שעונים חדשים במהלך חודש ספטמבר? כדי לענות על השאלה הזאת, אנחנו צריכים לחזור לסאגה הבלתי נגמרת של עולם השעונים בשנתיים האחרונות, שקיבלה השנה “חיזוק” בדמות וירוס הקורונה – גורלן של תערוכות השעונים. בתחילת השנה נראה היה כי שנת 2020 תהיה שנת מבחן עבור תערוכות השעונים הגדולות, באזלוורלד ו-Watches & Wonders הממותגת מחדש, אשר תיאמו ביניהן את תאריכי התערוכות מתוך תקווה כי הרצף הכרונולוגי יביא קהל גדול יותר והתעניינות גדולה יותר בתערוכות. אבל אז הגיע וירוס הקורונה. הוירוס שהגיע למדינות העולם מסין, החל להתפשט באירופה, ארצות הברית ומדינות נוספות רבות ברחבי העולם במהלך חודש מרץ, כששיא ההתפרצות היה בימים הראשונים של חודש אפריל, אז נסגרו מפעלי הייצור של כמעט כל יצרניות השעונים והוטלו מגבלות חמורות על תנועה במרחב הציבורי במדינות רבות בעולם, ביניהן כמובן שוויץ. לאור הנסיבות הללו, קיומה של תערוכת שעונים בינלאומית הפך למשהו בלתי אפשרי, מכל בחינה – שמים סגורים, סגרים במדינות רבות בעולם, בידוד למגיעים מחוץ לארץ במדינות רבות בעולם ועוד. העובדות הללו חייבו את מארגני תערוכת באזלוורלד להודיע על ביטול התערוכה. לאור ביטול התערוכה, נותרו יצרניות השעונים הגדולות ללא במה שבה יוכלו להשיק את השעונים החדשים שלהן. רולקס, טודור ופטק פיליפ הודיעו תחילה כי “לא ישיקו שעונים חדשים בתקופה הקרובה”, כשאפשר להניח כי באותם ימים גם מנהלי אותן חברות לא ידעו כיצד להיערך להמשך השנה והאם וירוס הקורונה ימשיך להתפשט בצורה מעוררת דאגה ולגרום למספר הולך וגדל של מקרי מוות ברחבי העולם. עם דעיכתו של הגל הראשון של וירוס הקורונה, הגיעו הסנוניות הראשונות מבית פטק פיליפ עם השקה של דגמים חדשים של שעונים ולאחר מכן השקה של שעון חדש בסדרת הבלאק ביי הריטאג’ 58 מבית טודור. החברה האחרונה שנשארה ללא השקות במהלך 2020 היא כמובן רולקס, שהודיעה כי היא תשיק שעונים חדשים בראשון לספטמבר, תאריך אותו מיהרו לסמן חובבי שעונים בכל רחבי העולם ביומן שלהם.

הרמזים של רולקס

בימים האחרונים עלה כאמור לאתר של רולקס (Rolex.com) סרטון קצר שבמבט ראשון נראה תמים למדי, מעין “תפאורה” לכיתוב – NEW WATCHES 2020. רולקס ידועה כחברה שלא חושפת יותר מדי, סליחה – לא חושפת שום דבר שהיא לא רוצה לחשוף, לפני ההשקה הרשמית, כך שאם אתם באמת אוהבים לטמון את הראש בחול, אפשר להאמין כי מדובר בסרטון תמים. אבל אם אתם מנסים להבין מה רואים בסרטון, מתחילים לקבל לא מעט רמזים למה שככל הנראה מגיע אלינו בראשון לספטמבר.

כאמור, הסרטון שמתנגן באתר של רולקס מהווה רקע לכיתוב NEW WATCHES 2020. בסרטון ניתן לראות בתחילה גלים וים בצבע כחול כהה, הרמז הראשון לשעון (או שעונים?) החדש שצפוי להגיע אלינו בראשון לספטמבר. גלים וים מתקשרים מן הסתם עם שעונים “מקצועיים” – שעוני צלילה ושעונים “ימיים” של רולקס ולא שעונים כמו סדרת הסליני, אקספלורר, מילגאוס, סקיי-דוולר ואחרות.

אם אתם לא מכירים את קולקציית השעונים המקצועיים של רולקס שקשורים למים, הרי שמדובר בסדרות – סאבמרינר, סי-דוולר, דיפסי, יאכט מאסטר והיאכט מאסטר II.

אבל כאן נכנס לתמונה הרמז השני והמשמעותי עוד יותר. לאחר מספר שניות של ניגון של גלים, הרקע הופך לצבע טורקיז עם צורה שמתחילה להופיע בזום אין אל תוך הרקע עד שהיא נעלמת. הצורה היא צורה של משולש מתכתי הפוך. מזכיר לכם משהו? סמן השעה 12 בבזל של שעונים של רולקס, כשכאן אנו נפרדים משעוני היאכט מאסטר II שמגיעים ללא הסמן המשולש ההפוך בשעה 12.

כאן צריך להתחיל לנתח את סדרות השעונים שנשארו לנו. היאכט מאסטר הם שעונים שקשורים יותר ליאכטות, כך שהיינו מצפים לראות רקע שקשור ליאכטות – עצי סיפון, חבלים, צבע לבן וקצת שמש. הדיפ-סי והסי-דוולר הם שעוני צלילה מקצועיים יותר, כך שסביר להניח שרולקס הייתה מנסה להדגיש את המעמקים ופחות את הגלים והים. מה שמשאיר אותנו (שוב פעם, ניחוש. ניחוש מושכל אמנם, אבל ניחוש) עם הסאבמרינר – הערכה שחובבי שעונים רבים מאמינים כי היא נכונה. אז בואו ננסה להבין למה דווקא סאבמרינר חדש צפוי להגיע אלינו בשבוע הבא.

רולקס סאבמרינר חדש לשנת 2020?

השמועות על שעון רולקס סאבמרינר חדש מסתובבות ברשת מזה כשנתיים. רבים העריכו כי רולקס תחדש את הסדרה בתערוכת באזלוורלד בשנה שעברה, אבל רולקס בחרה בסופו של דבר להשיק את שעוני ה-GMT MASTER II עם מנגנון חדש – קליבר אינהאוס עם רזרבת כוח משודרגת של 70 שעות. העובדה הזאת משאירה את שעוני הסאבמרינר כשעונים שלא זכו לרענון או שדרוג מזה קרוב לעשור, כשהם עדיין מגיעים עם קליבר שנחשב אמנם לסוס עבודה – קליבר 3130, אבל בכל זאת, קליבר מיושן ועם רזרבת כוח של 48 שעות בלבד. טודור מציעה כיום שעונים עם רזרבת כוח של 70 שעות, רולקס מציעה רזרבת כוח כזאת בשעוני ה-GMT MASTER II שלה ונדמה כי רזרבת כוח כזאת הפכה לסטנדרט החדש בעולם השעונים.

רולקס האלק “הענק הירוק” יוצא לפנסיה? 

רמז אפשרי נוסף שרבים ממהרים למצוא בסרטון של רולקס, הוא הצבע הכחול של הגלים והים בסרטון. על פי לא מעט חובבי שעונים ברחבי הרשת, הצבע הזה לא נבחר במקרה. רולקס יכלה לבחור מים בגוון ירוק או שחור יותר. על פי אותן הערכות, רולקס בחרה דווקא בצבע הכחול כי היא מרמזת לצבע הכחול, כלומר – לוח ובזל כחולים. לרולקס יש שעון סאבמרינר העשוי מזהב לבן עם לוח ובזל כחול, אבל לרולקס היה גם שעון GMT MASTER II מזהב לבן וזה לא מנע ממנה להשיק שעון כזה מפלדת אל-חלד. בנוסף, רבים רואים בשעון הטודור בלאק ביי 58 החדש, שמגיע עם בזל ולוח כחול, כרמז מקדים של רולקס לקראת ההגעה של שעון סאבמרינר כחול חדש. על פי אותן הערכות וניחושים, השעון הזה אמור להחליף את שעון ההאלק – הענק הירוק – אחד השעונים המבוקשים ביותר של רולקס, כשל פי ההערכות, רולקס צפויה להודיע על הפסקת הייצור שלו באופן סופי, מה שיהפוך את השעונים הנדירים האלה לעוד יותר נדירים ויקרים עוד יותר לעומת המחירים שלהם כיום. אז האם כחול הוא הצבע הרשמי של רולקס (וטודור) לשנת 2020? האם במקום הענק הירוק, השעון המבוקש הבא של רולקס יהפוך להיות “הדרדס”? יכול להיות …

רולקס סאבמרינר חדש לשנת 2020?
רולקס סאבמרינר חדש לשנת 2020?

הנבואה ניתנה לשוטים?

אבל, עם כל הרצון של הגורו להגיד לכם ב-1 לספטמבר (או בשני לספטמבר, גם זה בסדר …) – אתם רואים?! אמרנו לכם! – צריך תמיד לזכור כי מדובר בניחושים בלבד. אמנם כאלו שמסתובבים מזה מספר ימים ברשת האינטרנט וכאלו שמצטרפות ללא מעט הערכות בדבר רענון סדרת הסאבמרינר של רולקס בשנה זו, אבל ברולקס כמו רולקס, יכולים להחליט “למשוך” עוד שנה, שנתיים או אפילו חמש, עם הסאבמרינר הנוכחי ולהשאיר אותנו עם משחק הניחושים (והטעויות …). אתם מוזמנים לספר לנו בתגובות כאן בכתבה, בעמוד הפייסבוק שלנו או בקבוצת הפייסבוק של הגורו – שעוני יוקרה ישראל, מה אתם חושבים על הסרטון והרמזים או לא רמזים שטמונים בו, לכתוב לנו האם אתם חושבים או מצפים לשעון רולקס סאבמרינר חדש וכמובן – אתם מוזמנים לעקוב אחרי הגורו בשבוע הקרוב, לסיקור שוטף ומלא של כל ההשקות של השעונים החדשים של רולקס לשנת 2020.